Nowa pasja Kubasi

ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Kasiu napisz proszę czy sabotki nadal uprawiasz w hydro i czy dozujesz dolomit, bo czytałam gdzieś na forum ,że sporo osób tak robi, nie wiem tylko w jakich proporcjach. Kupiłam niedawno 2 (wardii właśnie + jeszcze jeden jegomość).
Czy Odontocidium też w kamykach ?.
Chyba większość problem z nawożeniem przy hydroponice. Ja stosuję opryski witaminowe i rozcieńczony nawóz naprzemiennie ,ale dopiero od maja kiedy są wyniesione do szklarenki.Laboratoryjne odmierzanie dawek nie dla mnie.
Możesz napisać które przeniosłaś z powrotem do kory ?
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Dziękuję wszystkim gościom za uznanie i pozostawienie po sobie śladu.

Asiu Z katlejkami dopiero zaczynam, ale cieszy mnie, że już po roku mogłam się pochwalić swoim kwitnieniem. Odontocidium całe lato spędziło w ogrodzie i powiem, że chyba to mu służyło. Roślina faktycznie jest wielka i już się boję, gdzie ja ją postawie na jesieni, bo oczywiście sezon letni zalicza na tarasie.

Mirko definitywnie kończę z uprawą hydroponiczną, owszem widać , że sabotki świetnie sobie radzą, ale właśnie nie radzę sobie z nawożeniem. Już chyba pisałam, że nie wyobrażam sobie lać nawozem po parapetach :roll:. Zdecydowanie odradzam uprawę hydroponiczną w przypadku Paphiopedilum appletonianum i pinocchio. Omal nie wyzionęły ducha... po przesadzeni do kory wyraźnie odżyły i kwitną. Co do dolomitu to stosuję taki w tabletkach, z apteki, ale trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie sabotki są wapieniolubne.

Zostawiam nową porcję kwitnień i zmykam. Trochę zmian nastało w moim życiu i niestety na forum rzadko bywam.

Wspomniane wcześniej Paphiopedilum appletonianum

Obrazek

Moja nowa miłość Epidendrum:

radicans red

Obrazek

radicans CT Vigor

Obrazek

capricornu

Obrazek

Mój M też czasami coś przytarga do domu

Cymbidium erythraeum

Obrazek

Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Kasiu dziękuję za info. Ja nadal będę trzymała swoje w kamykach, moje dendrobia nigdy nie rosły mi lepiej ale kto wie może w jakiejś perspektywie w niektórych przypadkach tez wrócę do tradycji.
Epidendrum capricornu jak dla mnie - gwiazda.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Kasiu, twój wątek mogłabym wertować od początku do końca - dosłownie w kółko. Tyle masz pięknych kwitnień ;:63
Jak tam w tym roku Dendrobium z pierwszych stron ? Odpoczywa, czy znów będzie całe w kwiatach ?
Chciałabym też spytać Cię, gdzie dostałaś taką podpórkę do 'ujarzmiania' niesfornych przyrostów, jaką zauważyłam
na twoim Epidendrum capricornu ?
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Asiu, dziękuję za tyle miłych słów ;:196 Co do podpórki, to była przy katlejce. Kombinowałam żeby eMa namówić na produkcję, ale ciągle za daleko po drut. ;:306 Dendrobium niby ma nowe przyrosty, ale trudno powiedzieć, czy zakwitnie. Jakaś dziwna ta tegoroczna wiosna... Zimno, słońca mało.... nawet wczoraj wyniosłam go na taras, ale wiał zimny wiatr i zabrałam. Obiecuję zdjęcia następnym razem, bo są nowe kwitnienia :wink:, no i za dwa tygodnie wystawa w Sopocie. :wink:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Kasiu, dziękuję za odpowiedź. Chyba sama muszę wobec tego pomyśleć jak poradzić sobie z problemem podpórkowym :wink:
Na brak słońca i zimno wszyscy narzekamy. Nie miałam jeszcze takiej sytuacji, żebym musiała włączać wieczorami kaloryfery w maju !
Moja zapowiadana katlejka okazała sie chyba bliźniaczką Twojej. Czy u Ciebie te kwiaty tez były tak ogromne ?
U mnie większe od dłoni :shock:
Niesamowite pastelowe kolory u Paphiopedilum appletonianum. Piękne !

Wróciła jeszcze do tego postu - zapomniałam życzyć Ci bogatych zakupów i wrażeń z Wystawy w Sopocie.
Mam nadzieję na relację, bo dla mnie to ze Śląska "lata świetlne" do przebycia.
No i czekam na zapowiadane zdjęcia nowych kwitnień :D
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

...to ja powzdycham do Kaody i Piccolo Red z poprzednich stron.
Mimo, że to phal. to są rewelacyjne.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”