Kolejna galeria storczyków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Też mam tą hybrydę i naprawdę jak dla mnie jest urocza
To jeden z moich ulubionych egzemplarzy, chociaż nieprzewidywalny i czasem wydaje 'upośledzone' kwiaty.

Pierwsze własne kwitnienie Wild Peach, uchwycone w biegu i w ostatniej chwili (jak widać najstarsze kwiaty zaczęły już przekwitać). W tej chwili wypuszcza absurdalnie długi pęd, zobaczę, czy coś z niego będzie. :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piękny Wild Peach
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piękna- uwielbiam ją. Od niedawna też posiadam ją w swojej kolekcji, ale przeszliśmy ciężkie chwile, bo kupiona ze zgnitymi korzeniami (prezent) reanimowana w keramzycie, musiałam wszystkie pędy obciąć. Już ją w którymś momencie skreśliłam bo myślałam, że stożek wzrostu chory, ale po 3 tyg widzę poprawę, wypuszcza nowy korzeń i niestety zamiast skupić się na korzeniach- odbija z oczka i chyba szykuje nowy pęd ;:223 nie wiem czy jej kondycja na to pozwala ;:14
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Bardzo ładny i ciekawy ten storczyk :)
Chętnie zobaczę za jakiś czas jak zakwitnie te "absurdalnie długi pęd".
Z własnego doświadczenia wiem, że nie oznacza to niestety dużej ilości kwiatów. Ale może u Ciebie będzie inaczej ?
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Asia7084, zabkamarta, Art, witajcie w moim wątku, a jednocześnie wybaczcie, jeśli witam kogoś ponownie, po dłuższej nieobecności nie pamiętam nawet, co działo się w tym temacie.

Art, masz rację, obawiam się dokładnie tego samego, w tej chwili zawiązuje 4-5 pączków i ze względu na brak słońca oraz nieszczęsną, północną wystawę, nie spodziewam się większej liczby. Nawet trochę martwię się o to, by najmniejszych nie zasuszył.
Pęd jest na tyle wysoki, że trudno objąć całą roślinę na zdjęciu:

Obrazek

Obrazek

zabkamarta, nie martw się, Phale, a zwłaszcza ich marketowe hybrydy to trudni zawodnicy, z własnego "doświadczenia" (reanimuję właśnie dwie miniaturki kupione celowo i świadomie bez korzeni) mogę stwierdzić, że uszkodzone korzenie bądź ich brak nie jest końcem świata (natomiast czarna zgnilizna na trzonie- jak najbardziej). Jednak obie chciały za wszelką cenę kwitnąć. Widoczną poprawę stanu pokazały dopiero po obcięciu pędów, może także i w Twoim przypadku lepiej byłby podciąć WP pęd + skromnie dokarmiać nawozem z przewagą azotu.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

A taki

Obrazek
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Hej wszystkim po dłuższej przerwie.
Nie mogę ostatnio narzekać na nadmiar czasu, więc udzielam się także mniej.
Mam jednak problem ze znalezieniem opinii na temat sklepów internetowych sprzedających storczyki. Domyślam się, że to raczej kwestia regulaminowa. Czy mogę jednak liczyć na jakieś PW od użytkowników, którzy kupowali w OG?
Widzę, że obecnie w ofercie mają Phalaenopsis Kaoda Twinkle Chocolate Drop, która od lat siedzi na mojej wishliście. Oraz Sederia Japonica w całkiem przyzwoitej cenie.
Z góry dziękuję za pomoc i życzę wszystkim miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się swoją opinią i pomogli mi podjąć decyzję w temacie zakupów. Jesteście świetni ;:136
Czekam na pierwsze kwiaty od Phal. Kaoda, tym czasem zbieram się za zgrywanie starych zdjęć, co by za radą Art ożywić trochę wątek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piękne kwitnienie.
Możesz zdradzić jak robisz takie zdjęcia. Widzę że robisz je z bardzo delikatną lampą błyskową? Jakieś oświetlenie? A na tło co stosujesz?
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Jako ze sama jestem fotografem miłośnikiem również muszę przyznać ze z przyjemnością patrzę na Twoje zdjęcia ;:108 piękna ta ostatnia hybryda ! Bardzo ładnie się prezentuje na tym ciemnym tle
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Z radością weszłam w Twój wątek z zamiarem, że przespaceruję się po wszystkich stronach od początku dla przypomnienia.
A tu... "obrazek, obrazek, obrazek..." bez obrazu ( jak u mnie na na wielu stronach :// )

Super, że udało się Ciebie zachęcić do pokazania aktualności i 'za chwilę' zaległości ;:138
Powtarzam za koleżankami, że zdjęcia są fantastyczne. Każdy szczegół jakby na wyciągnięcie ręki.
Śliczny storczyk :)

Czekamy na więcej ;:65
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

zabkamarta, a zdradzę, to żadna tajemnica.
Zdjęcia robię prostą cyfrówką, czasem eksperymentuję z lampą błyskową, czasem bez. Jednak prawdziwie czarne tło udaje mi się uzyskać tylko z lampą. Niestety, efektem ubocznym są nieatrakcyjne, ostre cienie, trudne do wyeliminowania bez dodatkowego oświetlenia. Nie reguluję mocy lampy, nie mam takiej możliwości. Co natomiast reguluję, to przysłonę i czas naświetlania. Pomogła mi lektura wątku "Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)" , chociaż nie udało mi się przez nią jeszcze przebrnąć do końca :wink:
W skrócie: zwiększam wartość przysłony (u mnie w aparacie możliwy zakres to od F3.5 do F8.0, zwykle ustawiam na F5.0 lub F5.6), a czas naświetlania ustawiam zwykle na 1/200-1/250. Najlepsze efekty uzyskuję nie używając żadnego tła. Staram się ustawić roślinę tak, by miała za sobą dużo, najlepiej nieoświetlonej dodatkowo przestrzeni, np. na jednym końcu pokoju. Siadam i eksperymentuję z przysłoną i odległością od rośliny, czasu naświetlania raczej nie ruszam, to wszystko . :) Czasem zdarzy się, że na zdjęciu znajdzie się jakiś błysk, z lustra, metalowej nogi od krzesła gdzieś w tle itd., albo zdjęcie wyszło trochę za jasne/ciemne, wtedy poprawiam poziomy na komputerze. No i cierpię na brak jakiegoś fajnego, dodatkowego oświetlenia, co by zmiękczyć te cienie po fleszu.
Na ostatnim zdjęciu świeciła mi z góry lampka biurkowa, zdjęcie właściwie nieudane, za ciemne, ale jakieś takie "tajemnicze" wyszło, spodobało mi się i zostało.

olcia84
Taki komentarz dla mnie, totalnego amatora, to prawdziwy komplement! Dziękuję ;:180 . Hybryda też się cieszy, to mój pierwszy storczyk.
Art pisze: "obrazek, obrazek, obrazek..." bez obrazu ( jak u mnie na na wielu stronach :// )
O niee! Co za beznadzieja, w tym momencie cały wątek stracił na wartości, ;:185 już nie wiem jakiego hostingu używać. W wątkach prywatnych to boli, ale w otwartych, gdzie ludzie z zewnątrz szukają często porad i pomocy, szkodzi podwójnie, bo zaprzecza podstawowym założeniom forum, wymianie i dzieleniu się informacjami. Niektórym tutaj hosting nawet podmienił zdjęcia, często na takie o tematyce dwuznacznej. ;:224
Przeszukam stary dysk, lepsze zdjęcia wrzucę ponownie, może zrobię nowe, ale jaka gwarancja, że za rok-dwa będzie powtórka z rozrywki? Dziękuję, jesteś czujna jak ważka!
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Wow dzięki wielkie za wyczerpującą lekturę. Ja robię telefonem, bo aparatem cyfrowym mi całkiem nie wychodziło i stwierdziłam, że nie warto się męczyć, bo i tak żadnego efektu nie ma. Tło bez lampy było fatalne, z lampą znów cienie i lipy efekt. W wolnej chwili muszę zastosować Twoje wskazówki i poczytać wskazany wątek. Może się czegoś nauczę ;:215
A ostatnie zdjęcie mi się bardzo podoba, właśnie takie tajemnicze. Dla mnie najlepsze ze wszystkich ;:215
Czekam na Twoje kolejne piękne zdjęcia :tan

Odnośnie zdjęć. Ja używam Fotosika, ale po to żeby nie było po czasie "obrazek" trzeba płacić. Nie są to duże koszty, ale przynajmniej mam problem z głowy... Każdy darmowy hosting po pewnym czasie kasuje fotki... Prawo rynku, nic za darmo ;:222
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”