Cambrie i inne

Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Cambrie i inne

Post »

Witam.
Cambrie i im podobne /Brassidia, Beallary .../ to storczyki tak samo łatwe w uprawie jak Phalaenopsisy. Kwitną u mnie niezawodnie. Zobaczcie sami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne zdjęcia jutro ;:177

-----------------------------------
Pozdrawiam. Bożena
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Cambrie i inne

Post »

O rany, jakie piękne... :shock:
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: Cambrie i inne

Post »

Prawdziwe cudo! One mają w sobie niesamowity ładunek egzotyki , szkoda ,że na razie mam tylko taką zwykłą Cambrię tygryska i Oncidium :oops:
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Cambrie i inne

Post »

PHOENIX absolutnie masz rację. Egzotyka, tajemniczość i dzikość. Żadne inne rośliny nie są tak magicznie, fascynująco urocze. Zresztą nic nowego nie napiszę, brak słów.

------------------------
Pozdrawiam. Bożena
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Cambrie i inne

Post »

Cudne! Mnie moje coś nie bardzo lubią. Jedna ma pęd kwiatowy, nawet nie wiem jaka, bo kupiona za grosze, a właściwie to uratowana przed wywaleniem na śmietnik przez panienki z kwiaciarni. Pozostałe niby się rozrastają, ale kwitnąć nie chcą, podobnie, jak Sabotki. Za to Phalaenopsis chyba z 15 szykuje się do kwitnienia i 2 Dendrobia. Z nimi i z Encyclią problemów nie mam żadnych.
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Cambrie i inne

Post »

Lubią Cię, lubią. Problem może być w tym, że Ty je za bardzo lubisz i dogadzasz im bardziej niżby chciały. Spróbuj je trochę przesuszyć.
Z sabotkami też miałam problem, ale kilka dni temu zauważyłam pierwszy pączek na jednym z nich. Drugi też ma obiecujące zgrubienie. A mam trzy, każdy inny. Może tylko potrzebują więcej czasu na zaaklimatyzowanie się i przyzwyczajenie do innego niż u producenta traktowania.

-----------------------
Pozdrawiam. Bożena
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Cambrie i inne

Post »

To chyba nie to. Sabotki mnie nie lubią :( Są u mnie prawie 3 lata i nic. Namaczałam za rada Bogumiły w wodzie po moczeniu skorup z jajek i tez nic. No fakt, liście im zaczęły rosnąć piękne i wielkie, ale żadnych zgrubień, żadnej oznaki chęci kwitnienia.
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cambrie i inne

Post »

Bożenko witaj na forum :) Mam małe pytanko czy kwitnienie Brassidium to już Twoja zasługa? Jeśli tak to kolejne pytanie, jak pielęgnujesz to cudeńko?
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Cambrie i inne

Post »

Witaj Halinko. Tak, Brassidium kwitnie u mnie już drugi raz. Traktuję tego storczyka jak wszystkie Cambrie i jak widać, pasuje mu to. Nie podlewam przez miesiąc po kwitnieniu, potem też robię dłuższe niż 2 tygodnie przerwy, szczególnie zimą.

------------------------
Pozdrawiam. Bożena
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cambrie i inne

Post »

Bożenko, Brassidium powala na kolana. A masz jeszcze jakieś fotki innych kwitnień?
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Cambrie i inne

Post »

Kilka innych storczyków:

Obrazek
To jest chyba Colmanara Wildcat 'Bobcat', ale kupiona była jako x Cambria. To też drugie kwitnienie u mnie :D

Obrazek

Obrazek
Ta xCambria kwitła na trzech pędach. Cała roślina ma już kilka dorodnych pseudobulw.

Obrazek

---------------------------
Pozdrawiam. Bożena
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: Cambrie i inne

Post »

Bardzo mi się podobają "takie" storczyki (szczególnie np. Brassie - "ośmiorniczki"). Niestety nie chcą u mnie kwitnąć. Tutaj dowiedziałem się, że je m.in. przesuszasz. A co z temperaturą (teraz i w lecie), wodą do podlewania, nawozami itp. ? Gdzie je trzymasz ?
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Cambrie i inne

Post »

karpek sama się dziwię, że tak ładnie mi kwitną chociaż nie poświęcam im zbyt wiele czasu. Przesuszam, bo często zapominam o podlaniu. Ale wygląda na to, że im to służy. Woda - zwykła kranówka, ale przynajmniej 12 godzin musi postać w odkrytym naczyniu. Latem podlewam przez "kąpanie", 15-20 minut i odstawiam do obeschnięcia. Raz w miesiącu daję wtedy odrobinę nawozu do storczyków do kąpieli. W sumie 4-6 razy w roku dostają troszeczkę nawozu. Stoją na północno-zachodnim oknie, w kuwetach wypełnionych keramzytem i wodą. Kiedy grzeją kaloryfery dbam o wilgotność otoczenia szczególnie. Cała reszta - jak przy pielęgnacji pozostałych storczyków. Naprawdę nie sprawiają mi żadnych kłopotów. Odnoszę tylko wrażenie, że potrzebują trochę czasu, żeby przystosować się do nowych warunków środowiska i sposobu pielęgnacji.

Obrazek

--------------------------
Pozdrawiam. Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”