Uratowane storczyki (Art) :)

Zablokowany
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Asiu piękne storczyki :D a wiesz - obydwa mamy chyba takie same :lol: tylko mój ciapek jest w trakcie reanimacji niestety :? zgłębię Twój wątek dokładniej - to może się czegoś nauczę :twisted:
pozdrawiam ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Joasiu jakie masz piękności :)
I rękę do nich.. I podejmujesz się takich trudnych zabiegów.. Jestem pod wrażeniem. Dosłownie, wrażenie mnie przygniotło ;:111

Ja i Feluś mamy układ: ja go podziwiam, fotografuję, podlewam i staram się nie przeszkadzać, a on łaskawie toleruje moje towarzystwo ;)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Ewuniu, pytasz o "różowa panterkę" :) - otóż ostatnio skończył kwitnienie we wrześniu i obecnie na obciętym
pędzie wypuścił odnogę, którą widać na zdjęciu. Wielkość kwiatów i długość kwitnienia - jak u
wszystkich popularnych falenopsisów. Mnie oczywiście cieszy każde "moje" kwitnienie u własnych podopiecznych :) .

Zdjęcia zafałszowały wielkość kwiatów - ten różowy ma rozpiętość płatków na 10 cm., a liście też są nietypowe
- dość długie i szerokie na ok. 11 cm.

Storczykowa, dewuka, dzięki za odwiedziny !

Renato, miło mi przywitać kolejną Gliwiczankę ! Załóż wątek i pochwal się swoimi storczykami - skoro
odpoczywają, to pewnie masz już jakieś własne doświadczenia. Podziel się z nami :)

miaaa, fajnie, że tu zajrzałaś. Niech te trzy słoneczka zachęcą wiosnę by prawdziwie sie pojawiła :!:
A do zgłębienia mojego wątku zachęcam - są tam wzloty i upadki - na szczęście z przewagą tych pierwszych,
choć nieraz z trudem wypracowanych...

Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Kasiu, ja będę wkrótce pod przygniatającym wrażeniem, gdy wszystko zakwitnie na Twoim obiecującym
balkonie... ;:333
A co do storczyka, to wszelkie "przygody" (niekoniecznie złe) jeszcze przed Tobą. Już pierwsza wymiana podłoża
jest przeżyciem :) !
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Art pisze: Już pierwsza wymiana podłoża jest przeżyciem :) !
Nie wątpię :shock: I żeby spokojnie spać po nocach nie zapytam jeszcze, kiedy powinno to nastąpić.. A może powinnam..? ;:134 (biję się z myślami) :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Art. Prześliczna ta różowa panterka. Coś z moich ukochanych :oops: Ona jest z tych dużych kwiatów?
Przy okazji Twój wątek znowu mi rozwiał wątpliwości :wink: Mam jednego potencjalnego klienta do cięcia brzydkich korzeni...ale jest żywotny - w pełni kwitnienia, puszcza boczne łodygi..
Mam odpowiedź: pozwolę sobie przykleić jeszcze raz tekst Jovanki.
Joanno- jest taka stara zasada ,której się trzymam ,polecam rónież !!!! na przuyszłość
jeżeli storczyk/każdy kwiat!!/ daje sobie radę i coś wypuszcza, kwitnie,tworzy pączki to nie należy zbyt mocno ingerować w podłoże, nawet wtedy gdy widać coś niepokojącego.
Trzeba odczekać ,bo skoro jest dobrze,to można zaszkodzić.
Zawsze w podłożu są wszystkie korzenie: dobre,nowe,stare,zgnite,obumarłe........
Ważne,aby w tym podłożu aeracja była właściwa i umożliwiała cyrkulację powietrza;
tak aby zgnilizna się nie rozpanoszyła.
Surita po części to też odpowiedź na Twoje pytanie :wink:
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

o! 10 cm to wcale nie tak średnio. A z wiekiem mogą być coraz większe. Tak się dzieje z moimi storczykami. Kupujemy przeważnie młode rośliny. Potem one rosną, stają się silniejsze i tworzą coraz większe kwiaty i większą ich ilość. Trzymam kciuki za Twoje storczykowe kwitnienia ;:333
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

u mnie zwykle mają mniejsze (może dlatego, że nie nawożę).
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Puk-puk :P JOANNO ,

- :D z pytankiem:
gdyby się Ktoś pytał ,po co sa wystawy? - pewnie będziemy umiały odpowiedzieć?
PRAWDA?

Dziękuję za chwile miłej rozmowy ,choć pewnie dla najbliższych ,oczekujących była to wieczność :;230
Wzajemne poznanie jest niebywała rzeczą, cieszy i mam nadzieję, że kiedyś tam....będzie kontunuacja.

Było mi bardzo , bardzo miło ;:79
Lubię takie spotkania i cenię sobię ich wartość.

-ukłony ;:58 dla towarzyszących i cierpliwych Panów.

Pozdrawiam J ;:74 VANKA
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

Art, mam storczyka. Nie mam zielonego pojęcia, co z nim robić ;P
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Odpowiadam na "Puk - puk" :) - Zapraszam do siebie, Jovanko ! ;:58
Wyjazd na Wystawę Orchidei był moim marzeniem ;:226 (nigdy jeszcze na żadnej nie byłam).
Wczoraj udało mi się to marzenie spełnić w Sosnowcu, w mieście najbliższym Gliwic ;:71
Tak jak się spodziewałam, zainteresowanie Wystawą było bardzo duże, co pewnie cieszyło Organizatorów ;:333
Po zwiedzeniu wszystkich udostępnionych nam zakątków Egzotarium - obfitującym w westchnienia zachwytów,
przyszedł czas na zakupy. Muszę przyznać, że z bólem zrezygnowałam ze storczyków, które mimo urzekającego
piękna, nie nadają się do uprawy wyłącznie w warunkach domowych (którymi dysponuję) :( :( :(
Kupiłam za to 2 urocze falenopsisy + różne podłoża i doniczki :P

Pierwszą osobą, którą w tłumie ludzi (prezentujących, oglądających, sprzedających i kupujących) - zapytałam
o Jovankę, okazał się... Mąż Jovanki :) (serdecznie pozdrawiam !)
Dziękuję J ;:76 vanko za bardzo miło spędzony z Tobą czas, zdiagnozowanie mojego storczykowego pacjenta ;:16 ,
i rozmowę (na zapleczu Egzotarium), w której obie poległyśmy w "walce" z "Lopez"(Jennifer) - ogromną, białą,
przezabawną papugą (gadającą prawie jak człowiek), która usiłowała nas przekrzyczeć, a my ją ;:89 :!:

Moi panowie (mąż i syn) nie nacierpieli się za bardzo, bo uzbrojeni w aparaty fot. - mieli co robić :) !
Nie chcę powielać zbyt wielu pokazanych już zdjęć, więc na początek trochę klimatu (innych niż stoczykowe)
miejsc Egzotarium:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I trochę fotek storczykowych piękności ;:166 :

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam b. serdecznie ;:97 , Joanna
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne fotki!!! ta wystawa była wporzo... też mi się podobało bardzo dużo storczyków, m.in Vanda, Phalaenopsisy (kupiłam 6), Paphiopedila, Dendrobia, cattleye (na te 3 ostatnie nie mogę sobie pozwolić, ponieważ one nie chcą u mnie rosnąć).... były wszystkie storczyki z moich marzeń (niebieska Vanda, zielone Dendrobium, Phalaenopsisy Mini Mark, Phalaenopsis z liściami w kropki) , ale niektórych marzeń spełnić nie mogłam :((((((((((((( (Vanda)
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Co relacja to piękniejsza :) Już się nie mogę doczekać wrocławskiej wystawy :)
Dziękuję Joasiu za piękne zdjęcia :)
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”