Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

:wit A to zaległa nowość, zatęskniłam za bielą na parapecie :wink:
Obrazek

Obrazek

I moje kolejne zrealizowane marzenie :heja Taki bidulek bez pączków stał sobie w kwiaciarni...zagadałam i pani obniżyła mi cenę na tyle, że uznałam za stosowne przygarnięcie tej piękności :D PINK CLOUDS ;:167

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witam :wit Jak tam u Was? U mnie wspaniale :D Chciałabym się pochwalić moimi nowościami tak przy okazji zakupów w biedronie (no nie mogłam nie kupić !!!)
Obrazek

Obrazek

Do brico pojechałam po nawóz...a tam takie cuda za 10 złociszy wyprzedawali :heja (pierwszy na moim parapecie...mam nadzieję że dam radę :roll:
Obrazek

Obrazek

-- 19 kwi 2016, o 16:51 --

Dodam tylko, że asortymentem biedry byłam zszokowana...Magic Art, Optimistic Fantasy, Golden Beauty...te wszystkie mam więc nie dublowałam się. Był też przecudnej urody ciemno bordowy z jasną obwódką płatków, ale miał jeden pęd ułamany :cry:, pożółkłe liście i wątpliwej urody korzenie...więc odpuściłam, może innym razem, albo w innej biedronce :wink:
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczusie Marty

Post »

Witaj Marto! :wit
Rzeczywiście bardzo ładny asortyment w biedronce! Ten w paseczki naprawdę śliczny!
Cambria też ładna, niestety ja się z nimi nie dogaduję, ciężkie życie u mnie mają :) -Powodzenia w uprawie :D
W oko wpadła mi ta Twoja biedronkowa sierotka-jest bardzo ciekawa!
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

W końcu zaglądam, po sąsiedzku.
Marto, masz w swojej kolekcji parę kwiatów, które bardzo mi się spodobały. Ogólnie bardzo ładna kolekcja, aż trudno mi uwierzyć, że część ze swoich okazów nabyłaś w biedronce. Ja nie mam takiego szczęścia, rzadko w ogóle trafiam na storczyki w tej sieci, a jeśli już- to są zwykle zmarniałe i z jednym pędem. Oczywiście o przecenach mowy nie było nawet, gdy kwiaty tygodniami stały w chłodzie przy drzwiach. Smutne to.
Poza tym wciąż zastanawiam się, czy kupowanie storczyków w sieciówkach jest bezpieczne. Nie mam doświadczenia na tym polu.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witajcie Asiu i Sandersk :) miło mi Was gościć w moim wątku.
Jeżeli chodzi o Cambrie to zobaczymy co z tego wyjdzie...Dendrobium które jakiś czas temu kupiłam też z wyprzedaży jak na razie jakoś sobie radzi, idzie w zieleninkę i ma sporo przyrostów, więc jestem dobrej myśli. Bieronkowa sierotka jest mi chyba bardzo wdzięczna za uratowanie, przedłuża pędy, puszcza listek i aż zielono w doniczce od nowych korzonków :heja

Sandersk praktycznie wszystkie moje zakupy storczykowe to biedronka, czasami brico i rzadziej-bardzo rzadko castorama lub tesco. Ostatnio biedronka na bieżąco uzupełnia braki w kwieciu, a że często jestem to zazwyczaj kupuje na "nowym towarze". Wczoraj pani przy mnie z kartonów wyciągała, a jej tuptałam nad głową czekając co ładnego wyciągnie. Mam 4 storczyki z kwiaciarni, 2 obecnie kwitną, pozostałe 2 kwitły jakieś 2 lata temu...jak je kupiłam i od tamtej pory nic a nic ;:185 marketowe za to regularnie :heja

Wczoraj pisałam o storczyku który baaaaardzo mi się podobał, ale był w kiepskim stanie, no więc nie byłabym sobą gdybym dziś nie pojechała do drugiej biedry. Pojechałam rzecz jasna :heja no i jest :heja
Obrazek

Obrazek

Jeszcze przedstawię Wam jegomościa jeszcze jakiś czas temu w pąkach, liście ma bardzo kiepskie bo był schorowany, ale kwiatki...zobaczcie sami

Obrazek
Pozdrawiam Marta
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Ten różowy z jasnymi obwódkami jest świetny ;:333 Naprawdę udany zakup!
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Storczusie Marty

Post »

Witaj Marto :wit
Piękna kolekcja storczyków. Powodzenia w uprawie. Na pewno jeszcze tu zajrzę.
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Mojego ciemnoróżowego z jasną obwódką znalazłam w necie pod nazwą Phalenopsis Emperor Jewel.
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczusie Marty

Post »

Gratuluję zakupu z Brico! U mnie niestety Brico nie ma nawet działu ogrodowego. :shock:
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Chyba przeprowadzę się do Twojej biedronki, moja chyba nigdy nie widziała nawet storczyków :( A u Ciebie takie śliczności! Gratulację nabytków, naprawdę było warto je przygarnąć :uszy
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Nymph i miss_Patrycja witam serdecznie :wit
Mam nadzieje, że uda mi się Cambrie utrzymać przy życiu i doprowadzić do ponownego kwitnienia.
Patrycjo u mnie są 2 biedronki i od 2 miesięcy robienie zakupów wiąże się z bardzo dużym ryzykiem...na bieżąco są przywożone storczyki, a jako poważnie uzależniona zawsze znajdę coś czego nie mam. Aż strach się bać co to będzie przed dniem mamy...a skoro mam trójkę dzieci...będzie się działo, będzie zabawa... :wink:
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Marto_N, przynajmniej dzieci wiedzą czym mamie sprawić radość, a wszyscy chyba wiemy, że dobieranie prezentów, które będą na prawdę cieszyć wcale nie jest łatwe.
U mnie całe narzekanie na lokalne Stonki skończyło się kupieniem drugiej rośliny (ze świeżej dostawy), zaraz po Twojej wiadomości w moim temacie. Koniec, pozamiatane, szaleństwo i mnie wciągnęło.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

marta_N ja, wraz z rodzeństwem przez pewien okres, też zawsze kupowaliśmy mamie storczyki, urodziny, imieniny, dzień mamy i inne; teraz mama straciła do nich cierpliwość cierpliwość oraz czasami chce przewietrzyć parapet, więc zawsze coś przygarnę; także może tak będzie i u Ciebie, że storczyki przejdą na drugie pokolenie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”