Moja kolekcja storczyków cz II

Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Hej Natalko ;:196
Dawno mnie nie było a tu nowy wątek ;:138 i jak zawsze same piękności ;:167
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Zgłaszam się i ja w nowym wątku :)

Natalko przykre wiadomości, ale nie smuć się bo niema chyba wielbiciela storczyków, któremu by coś nie padło.

Wyziębienie jest niebezpieczne a storczykom prędzej czy później zaszkodzi. Tak jak Ci pisałam wcześniej, moje storczyki zaatakowały wciornastki i cały wrzesień co tydzień je pryskałam, a robiłam to na balkonie. Po oprysku wiadomo trzeba było czekać aż wyschną na powietrzu... i chyba przez to storczyki mi zaczęły padać jak muchy (chyba się przeziębiły na na amen). Wszystkie liście u nasady zaczęły żółknąć i zostawały tylko korzenie ;:145 Przeżyło mi tylko jedna piąta mojej kolekcji w tym mój ukochany Liodoro, który mnie zaskoczył niesamowicie bo myślałam, że botaniki i hybrydy pierwszorzędowe są bardzo delikatne ;:oj

Mam nadzieję, że Ci się dobrze mieszka w nowym miejscu ;:196
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Iwonko dziękuje za pocieszenie ;:196 mieszka się bardzo dobrze. Ja i moje storczyki już się przyzwyczailiśmy. Mam dobre wieści.

Moja phal valera nadal kwitnie i przedłuża pęd:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A oto wynik mojego eksperymentu (miałam się odezwać za miesiąc ale się trochę przedłużyło ze względu na brak czasu i wyniku, który chciałam osiągnąć).

Odmłodzone phal. liodoro wypuściło pęd kwiatowy i mnóstwo nowych korzeni (zaraz po przycięciu miał tylko 3 długie korzenie i dał radę jak widać):
Obrazek


(i kolejny pozytywny wynik eksperymentu ;:138 ) druga "część" liodoro, która została w starej doniczce z mnóstwem korzeni i jednym liściem też współpracuje, bo wypuszcza z boku basal keiki (tak mi się przynajmniej wydaje)


Obrazek


Obrazek

Tak się upewniając: jak myślicie czy dobrze podejrzewam, że to basal keiki? Korzeń na pewno odpada, bo końcówka jest spiczasta.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

No Natalko Masz teraz Liodoro razy dwa ;:oj Tylko pozazdrościć . Przez chwilę miałam myśl by swojego pociąć :wink: , ale chyba jest jeszcze za młody.

Valera pięknie Ci kwitnie, widać, że jej miejscówka pasuje ;:3
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Oj dawno mnie nie było... Ale mam pewne fotowieści.
Iwonko miałaś rację będzie liodoro razy 2. Teraz dobrze widać:


Obrazek


A to moje drugie phal liodoro(czekam na kwiaty z utęsknieniem):



Obrazek

Phal valera coraz bardziej mnie zadziwia:





Obrazek
Obrazek

I na koniec moje słoneczko!!! ;:138 ;:138 dopiero zaczyna rozkwitać


Obrazek


Obrazek


Cicha zapowiedź u vandy (w końcu chyba zaczęła współpracować):


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Natalko Ty to jesteś ,,storczykowe guru,, ;:oj

I ten podwójny Liodoro, szalejąca Valera i jeszcze pędzik na vandziuli ;:oj Cudownie ;:3
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Hej! Zaglądam by poznać Twoją kolekcję.
To są dopiero perełki! Gratuluję :)
Zazdroszczę MM i Liodoro (a właściwie dwóch)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Iwonko dziękuję za pochwały ;:196 :oops: cieszę się, że zaczęły współpracować, bo już myślałam, że będą same zgony po tym wyziębieniu i dlatego też zaeksperymentowałam z liodoro. Vanda rzeczywiście mnie zaskoczyła to chyba jakiś fart, bo przestałam na nią prawie w ogóle patrzeć tylko czas od czasu zamoczyłam w wodzie z odrobiną nawozu (chyba wyczuła, że jak nie zbierze się w sobie to czeka ją śmietnik)

Sandersk
witam Cię serdecznie w II cz. mojego wątku :wit cieszę się, że podobają Ci się moje zdobycze. Zapraszam częściej :wink: P.S. ja bym do twojej listy życzeń dopisała phal stuartianę (ma obłędny wzór na liściach)
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Ojej, ile się dzieje! Cudowności! Pięknie współpracują, uwielbiam ten moment, gdy w końcu przyuważę, że coś się zaczyna dziać i wschodzić, zazdroszczę :D Muszę się w końcu zebrać i porobić otworki bocznych ściankach doniczki, tak jak Ty.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Hej Patrycjo! ciężko to się na to czekało tym bardziej jak widziałam jak mi kwiaty marnieją w oczach po przeprowadzce... ;:224 otworki to radzę robić na pustych doniczkach jak np będziesz przesadzała, bo wiadomo plastik się topi, a poza tym korzenie często oplatają doniczkę i można je niechcący uszkodzić.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

natka valera jest cudowna. Tylko czemu jej się marszczą te dwa listki?
Słoneczko też wspaniałe, idealne na lato. :D
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

natka_211 pisze:Sandersk witam Cię serdecznie w II cz. mojego wątku :wit cieszę się, że podobają Ci się moje zdobycze. Zapraszam częściej :wink: P.S. ja bym do twojej listy życzeń dopisała phal stuartianę (ma obłędny wzór na liściach)
Oczywiście, że będę zaglądać :)
Dziękuję za sugestię. W tej chwili rozglądam się za hybrydą Phal. Philadelphia, która jest widocznie spokrewniona ze Stuartiną. Wolę nie ryzykować z botanikami, które na studencką kieszeń również raczej się nie nadają. ;:224
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Nymph pisze:natka valera jest cudowna. Tylko czemu jej się marszczą te dwa listki?
Słoneczko też wspaniałe, idealne na lato. :D
"Cudowna" valera chyba się trochę przyjarała... ;:224 dość dziwny przypadek, wystawa północna w blokowisku i takie rzeczy :oops: już jest za firanką bezpieczna ale niestety zmiany na jednym liściu nie cofnę (lekko pożółkły). Podejrzewam, że gdzieś światło się odbijało z okna bloku naprzeciwko i musiało ją co nieco przyjarać..

-- 30 maja 2016, o 18:07 --
Sandersk pisze:
natka_211 pisze:Sandersk witam Cię serdecznie w II cz. mojego wątku :wit cieszę się, że podobają Ci się moje zdobycze. Zapraszam częściej :wink: P.S. ja bym do twojej listy życzeń dopisała phal stuartianę (ma obłędny wzór na liściach)
Oczywiście, że będę zaglądać :)
Dziękuję za sugestię. W tej chwili rozglądam się za hybrydą Phal. Philadelphia, która jest widocznie spokrewniona ze Stuartiną. Wolę nie ryzykować z botanikami, które na studencką kieszeń również raczej się nie nadają. ;:224
phal. philadelphia też nie należy do najtańszych ale tak jak dobrze piszesz jest nieco łatwiejszy w obsłudze :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”