Storczyki Jankosi

Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Storczyki Jankosi

Post »

Witam wszystkich.
Pewnie jak wielu z Was, ja też zakochałam się w storczykach od pierwszego wejrzenia (czyt. zakupu 8-) ). Moja kolekcja rośnie sobie powolutku od lutego, kiedy to na urodziny dostałam Dendrobium Nobile. W tym momencie nie kwitnie, ale kiedyś je zaprezentuje. Moje pozostałe 4 storczyki to Phalaenopsisy, w tym jedna miniaturka.
Dzisiaj moja kolekcja została zasilona o 4 kolejne falki, "prezent" od sąsiadki staruszki i to od nich chciałam zacząć moją galerię. Mam z nimi nie lada problem i czuję, że będą dla mnie wyzwaniem. Zatem chciałam wszystkim przedstawić (dla rozróżnienia nazwałam je sobie):
1. Gigant
W tym momencie kwitnie. Mam nadzieję, że na zdjęciach to widać, ale ma całe mnóstwo keiki, które już nawet kwitną. Ziemia jest w kiepskim stanie i ewidentnie potrzeba mu większej doniczki, ale na razie go nie ruszam. Zastanawiam się jak tego giganta porozdzielać, czy to jest jeszcze możliwe? A jeżeli tak, to jak wyciąć tak rosnące keiki?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

2. Mały
Też kwitnie, nawet nie wiem na jaki kolor, będzie niespodzianka. Niestety nie mam zdjęć w stanie, w stanie w jakim go zastałam. Od razu dostał nową ziemię. Poprzednia była pokryta pleśnią, podobnie z resztą jak korzenie. Bez wątpienia był regularnie przelewany. Wycięłam wszystkie martwe i przegniłe korzonki, mało zostało mu zdrowych, ale mam nadzieję że się wykuruje. Czy mogę zrobić coś jeszcze dla niego, dodać mu coś przeciwgrzybicznego do wody...? Też ma całkiem spore keiki, ale ma tylko jeden korzonek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

3. Ptaszyna
Rozmiar liści mnie powalił, wygląda jak jakiś orientalny ptak. Nie kwitł od 2 lat podobno, widać idzie mu w liście :) Oprócz zmiany doniczki i ziemi, chyba na razie nie wymaga uwagi. Ciekawe co z niego wyrośnie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

4. Biedaczek
I na koniec biedaczek w podobnym stanie jak Mały. Ziemia pokryta jest pleśnią i korzenie też pewnie będą w kiepskim stanie. Gdybym mocniej pociągnęła wyszedłby chyba z doniczki bez korzonków... Puszcza co prawda nowe, ale dość wysoko. Zastanawiam się cały czas jak mu pomóc? Ma ktoś jakieś sugestie, chętnie wysłucham :idea:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To tyle na dziś. Jeszcze raz witam wszystkich i będzie mi bardzo miło gościć Was w mojej galerii. Wszelkie uwagi co do opieki nad storczykami są mile widziane, bo jestem jeszcze początkująca w tym względzie.
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Dzień dobry.
Mój ulubieniec miniaturka. Złapany w ostatniej chwili przy okazji kupowania doniczek. W domu pozytywnie mnie zaskoczył i to aż podwójnie - po pierwsze rośnie mu drugi pęd kwiatowy, po drugie - pachnie !!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Ten storczyk był moim trzecim. Kupiony około miesiąc temu. Kwitł cudownie, niestety mój mąż zafundował mu bliski kontakt z podłogą ;:145 Szybko zaczęły opadać mu kwiaty i pąki. Kilka pączków jednak przetrwało, a wczoraj jeden rozkwitł. Wygląda to troszkę upiornie, ale i tak się cieszę, że go mam. Kwiaty ma piękne i kiedyś znów zakwitnie ;:3

Obrazek

Obrazek Obrazek

Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Witaj. Miniaturka słodka :) i ten ostatni też niczego sobie ;:oj ;:167 Pięknie się u Ciebie rozwija storczykomania :roll:
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Dziękuję za powitanie Asia7084 :wit

Dziś chcę przedstawić mój ostatni nabytek. Nie mogłam przejść obok niego obojętnie, jakoś mnie takie ciapki przyciągają.

Obrazek

No i widok na mój fioletowy kącik

Obrazek

Dobrej nocy.
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Wcale się nie dziwię że zamieszkał on z Tobą! Śliczna nowość!! ;:167
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Dziękuję ;:168
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Witaj!
Kolekcja jak widać się rozrasta, nowość ;:215 ;:215
Jankosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 15 lip 2015, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Witaj natka_211 :wit

Bardzo chciałabym mieć więcej storczyków w mojej kolekcji, ale mocno ogranicza mnie ilość miejsca. Z resztą chyba najpierw się powinnam zatroszczyć o trzy z czterech storczyków, które dostałam w takim kiepskim stanie w zeszłym tygodniu. Jeden kwitnie, rozwija kolejne pąki i ogólnie ma się świetnie. Ale kto wie, storczyki działają uzależniąjąco ;:oj

Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki Jankosi

Post »

Witam :wit
Storczyki, które dostałaś od sąsiadki nie są w aż tak złym stanie. Mają jeszcze zdrowe korzenie, trzeba tylko uważać z podlewaniem (podlewać tylko wtedy gdy korzenie robią się srebrne). Giganta trzeba przesadzić do większej doniczki. Jak chcesz to poczekaj z tym zabiegiem do przekwitnięcia. Chcę Ci jeszcze powiedzieć, że ja też kocham wzorki na kwiatach i obojętnie przejść obok ciapulków nie umiem. Mini rewelka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”