Storczyki Początki mojej pasji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Wszystkie piękne i współczuję wciornastków też je parę miesięcy temu z nimi walczyłam i mam nadzieję że już się z nimi nie spotkam ponownie ;:14
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Same pieknosci
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Witaj. Piękne kwitnienia. Czekam na mojego Liodoro, bo na razie wytworzył znowu keiki , a kwitnąć nie chce.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Witaj :wit

Z swojego doświadczenia polecam preparat dla roślin doniczkowych Agricolle Spray na mszyce, przędziorki, miodówki,
mączniaki/mączliki, wciornastki, wełnowce. Preparat o działaniu kontaktowym, całkowicie ekologiczny. Oprysk trzeba wykonywać przez okres jednego miesiąca, co tydzień. To gwarantuje eliminację wciornastków ;:333
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Michale mam ten spray , kiedyś kupiłam ale na przędziorki na hibiskusie. na razie za dwa dni wykonam jeszcze raz oprysk Substralem Polysect. Musze powiedzieć że dorosłe wciornastki widać że pozdychały po pierwszym oprysku, na liściach nigdzie nie widać ich żywych, jednak problem pojawia się na pąkach i rozwijających się kwiatach widać małe żółte młode nie wiem gdzie one się uchowały. Mam nadzieję, że drugi oprysk je wybije bo 90% moich storczyków wypuszcza pędy kwiatowe, chciałabym zobaczyć jak wszystkie zakwitną a te potwory :evil: :evil: deformują pędy i kwiaty!


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Piękne ;:138 Pierwszy Sorrento-bardzo go lubie. A drugi jeszcze piekniejszy od niego a już trzeci przebił dla mnie wszystkie inne ;:215

Odnośnie potworów, co to plondrują Ci kwiaty. Też stosowałam Polysect, ale poprawiłam po 2 tyg Spintorem. Wybiło dziadostwo i już od kwietnia się nie pokazują. Straszne zniszczenia robią.... ;:223
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Dziękuję zabkamarta
Moje storczyki są juz po drugim oprysku na razie intruzów nie zanotowałam :lol: :lol:

dziś w ten pochmurny dzień zostawiam Wam zapowiedź :D
Phalaenopsis Equestris Graz


Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Ojej Phal. Equestris- już nie mogę się doczekać Twojego kwitnienia. ;:215 jakże obfitego ;:138 Uwielbiam krzyżówki z equestris, więc jestem ciekawa tej odmiany. Widzę, że obdażona zostałaś też już dorodnym keiki ;:63
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

W tej chwili są dwa keiki a już cztery ta roślina wydała. W sumie są juz gotowe do oddzielenia ale że wypuściły pędy więc jeszcze trochę zostaną z mamusią :lol:
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Po bardzo długim czasie nie kupowania nowych storczyków, naszło mnie na coś nowego :D Wyszłam z domu z konkretnym zamiarem-kupić coś fajnego. Na pierwszy ogień poszło Obi, a tam- wielki zawód.Storczyki z mnóstwem wełnowcow, wciornastków a w dodatku korznie zgnite. Sklep ogrodniczy a kompletnie zaniedbane rośliny. Wyszłam z niesmakiem. No to mówię sobie LM. To moje ulubione miejsce, widać że mają przynajmniej pojęcie o warunkach i podlewaniu. Chodziłam chodziłam były piękne duże phalaenopsisy na jednej palecie oraz mniejsze , takie midi na drugiej. Ale cóż no nic mnie nie wciągnęło, nic co bardzo chciałabym mieć.
No i wtedy zobaczyłam jeszcze jedną paletę storczyków midi.
No i jest -żółty (myślę piękny) , ale obok ciemne bordo -woskowy no cudo , woskowe bardzo mi się podobają. Który wybrać?
Ciężki wybór, przeanalizowałam , że dawno nic nie kupiłam więc ... bach dwa do koszyka. Idę ..mimo woli przeglądając jeszcze pozostałe kwiatki, jeszcze jeden woskowy? Mam już żółty, mam bordowy ale żeby żółto-bordowy? Wprawdzie korzenie niezbyt urodziwe,kwiaty lekko podwiędnięte, a co tam raz się żyje . Więc przedstawiam moją trójkę

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

:;230 piękne rozwiązanie dylematu ;:138 prześliczne je kupiłaś. Też chyba bym zrobiła jak Ty, czyli całą gromadkę bym zapakowała do koszyka. Najładniejszy dla mnie to ten żółty. Uwielbiam te woskowe kwiaty i nigdzie ich nie mogę "złapać". Budują u mnie nowy LM już niedługo otwarcie, więc pewnie w pierwszy dzień się tam stawię ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Piękna trójca ;:138 Ty to umiesz kupować :;230
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Obrazek



Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”