Storczyki Beaty

Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Beaty

Post »

Dzień dobry wszystkim :wit Mimo, że czytam to forum od dawna, to zarejestrowałam się u Was dopiero wczoraj. Wypada się przywitać, więc pokazuję się z mojej storczykowej strony. Obecnie kwitną u mnie tylko dwa kwiaty, jednak wiele phalków przygotowuje się do kwitnienia, więc będę miała co pokazywać :D

Poniżej możecie zobaczyć Cymbidium hybrydę oraz Zygopetalum Mackayi.




Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Masz przepiękne storczyki. :shock:
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Witaj na forum Beata :wit :) :)

Ja też jestem tutaj od całkiem niedawna, zapraszam i do mnie :)) Piękne kwitnienia u Ciebie, z niecierpliwością czekam na zdjęcia reszty towarzystwa :)
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Bardzo Wam dziękuje :D Z cała pewnością będę pokazywała inne bo na parapetach sporo storczyków u mnie rośnie.
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Korzystając z wolnego dnia pokażę Wam, co jeszcze kryją moje parapety. Obok przedstawionego ostatnio Zygopetalum, na oknie kuchennym bez kaloryfera rosną sobie jeszcze dwie Masdevallie. Jedna jest różowa, a druga pomarańczowa. Mimo chłodu na zewnątrz, staram sie utrzymywać im cały czas odpowiedni poziom wilgotności i trzymam je na wilgotnym keramzycie. Całkiem chętnie puszczają nowe listki, chociaż czasem zdarzy się, że młode sa trochę poskręcane.

Obrazek

W kuchni, na wyspie rośnie mi też Miltonia Sunset. Ma tu chyba całkiem dobry poziom wilgotności, a przy okazji nie pada na nią bezpośrednie słońce.

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Beaty

Post »

Miltonia sunset pęknie rozrośnięta. Masdevalie widać spore, obu chciały zaszczycić Cię swoimi kwiatuszkami.
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Kasiu, Miltonia daje radę ;) Mam nadzieje, że następnym razem zakwitnie mi z kilku psb i będę mogła cieszyć sie ogromną ilością ilością kwiatów. Masdevallie zgubiły kwiaty kilka tygodni temu i idą w liście. Mam nadzieje, że wkrótce znów zakwitną :D
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Beaty

Post »

Miltonia Sunset śliczna. Cymbidium miałam dawno temu ale pozbyłam sie bo nie mogłam ich doprowadzić do kwitnienia a były jednymi z pierwszych. Masdevwallie pięknie rozrośnięte - gąszcz :D Jakoś nigdy nie wpadła mi w ręce.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Mirko ja mam za to problem z cambriami. Mam dwie, ale szczerze mówiąc to nie potrafię sie chyba nimi zajmować. Jedna ma już pewnie z 6 lat, była przez jakieś dwa lata moja, ale pózniej wzięła ja do siebie moja mama, a ja przywiozłam ja do siebie w maju tego roku. Zaatakowana przez mączlika szklarniowego była i w sumie jest w opłakanym stanie do tej pory chociaż szkodnika wytępiłam. Ten przy okazji przeniósł sie na moją howearę. Drugą kupiłam w Ikea i z dnia na dzień wyglada gorzej :(

Za to Cymbidium jest świetne pod tym kątem, że im bardziej je ignoruje tym ładniej kwitnie :wink: w tym roku miało 6 pędów.

A poniżej pokażę Wam moją Vandę i kupione ostatnio Liodoro. Vanda w tym roku kwitła mi dwa razy. Liodoro ma kwitnienie sklepowe, ale może i u mnie samodzielnie zakwitnie.
Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Storczyki Beaty

Post »

Wpadam z rewizytą i widzę, że wątek ciekawie się zapowiada. ;:333
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Śpieszę do Was z moim całkiem, który dziś rozwinął pierwszy kwiat. To jeden z moich reanimowanych storczyków, mieszka ze mną od maja, a dziś dowiedziałam sie jak kwitnie ;:167
Obrazek

Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Beaty

Post »

Śliczny, lubię wszelkiej maści piegusy. Najbardziej cieszy ,że udało Ci się go uratować :heja
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

To fakt :wink: Ratowanie zakończone sukcesem zdecydowanie daje satysfakcje. A element niespodzianki w postaci kwitnienia, które widzi się po raz pierwszy daje motywacje do wkładania serca w te wszystkie działania.

Też lubię pieguski. Mam nadzieję, że wśród tych, które nie wiem jak kwitną znajdą się jeszcze takie urokliwe kwiatuchy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”