Moja kolekcja storczyków

Zablokowany
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Dzięki dziewczyny ;:196 Niestety to jedyne widoki jakie teraz mogę oglądać (razem z cytrynkiem i phal. liodoro). Reszta milczy. I smutny widok jednego kwiatka białego phal., 5 pąków uschło i opadło (nie wiem dlaczego) mam nadzieje, że wyjdzie na prostą i co najmniej z 5 kwiatów jeszcze puści

Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Też tak mam - schną mi storczyki. Myślałam, że to przez te obcicie korzeni, bo niektóre jeszcze dochodzą do siebie może to skutek upałów.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Moim storczykom poschły pączki i chyba raczej przez wciornastki ;:222 Nawet już nie wspomnę jak wyglądają liście uszkodzone przez te ,,gnidy" :twisted:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Iwonko u mnie nie zauważyłam wciornastków, liście zdrowe, nic na razie nie biega po czy w podłożu także o tyle mogę być spokojna. Szkoda tylu pąków. Wciornastki są upierdliwe, współczuje. ;:134 je jakąś chemią czy zostawiłaś tak jak jest?

Halinko nie wiem w czym tkwi problem. Ja ze swoimi nic nie robiłam, nie przesadzałam nic nie obcinałam. W moim przypadku może zareagował tak na przestawienie, bo musiałam przestawić storczyki jak na urlop jechałam i później większość zostawiłam tak jak były na urlopie. Powiedz mi po co obcinałaś korzenie? Jakoś nie rozumiem tego zabiegu?
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Przycinałam korzenie storczykom, ponieważ zaczęły im się marszczyć liście, więc u mnie to była konieczność zdrowych bym nie ruszała. Postanowiłam obejrzeć korzenie i zauważyłam, że większość korzeni jest zniszczona jakby miejscami chora być może to efekt żerowania ziemiórek lub czegoś podobnego nie wiem. W każdym razie usunęłam większość tych zniszczonych do zdrowego miejsca albo całkowicie, ponieważ i tak przez nie kwiaty nie pobierały wody. Niektóre już puszczają nowe korzonki i są ok. Inne jeszcze się kurują :( Ogólnie myslę, że będzie dobrze odpoczną, nabierą siły i pięknie zakwitną ;:3
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Kupiłam Kohinor 200SL i będę nim podlewać i pryskać tylko nie wiem jakie proporcje dać :( bo na ulotce nie napisali o storczykach .
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Bij te gnidy ;:134 Może spróbuj bardzo małą dawkę dać. Na pewno jest tam podana dawka jaką należy użyć przy roślinach ozdobnych i np daj tylko połowę zalecanej dawki. Trzymam kciuki za reanimację ;:333
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Jeśli chodzi o storczyki nic nowego się nie dzieje, pora się pożegnać i zakończyć pierwszy wątek. Bardzo wszystkim dziękuję za liczne odwiedziny i przemiłe wpisy ;:196

Proszę moderatora o zamknięcie wątku.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”