Moja kolekcja storczyków

natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witaj Pawle :wit

Dziękuje w imieniu mojej niepokornej miniaturki (długo mnie zwodziła :wink: )
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Śliczna mini ;:167 Gratuluję ;:138 Moja taka sama, tylko stoi w miejscu i nie ma zamiaru kwitnać :roll:
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 806
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

O jakie obfite kwitnienie miniaturki! Moja dochodzi do siebie po obcięciu korzeni może coś z niej będzie :D
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sylcia dziękuję ;:196 trzymam kciuki za twoją mini. Ja zauważyłam, że te phal. mini muszą dosyć sporo urosnąć (liście, korzenie) by móc znów zakwitnąć w domu. Przyznam, że dla mnie to była miła niespodzianka.
Halinko miło mi Cię ponownie gościć u siebie, dziękuję bardzo za pochwały. Trzymam kciuki za twojego reanimka ;:333
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witaj Natko, dawno mnie nie było u Ciebie :) piękna ta mini, cała rozkwiecona. :) Może uda Ci się kiedyś zrobić zdjęcie zbiorowe swojej kolekcji ?
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sahe witaj :wit dzięki za pochwały dla mini :wink: co do zbiorówki nie wiem czy mi się uda, bo musiałabym wszystko ściągać z parapetów i pewnie na podłodze ustawić :wink:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sahe może to nie zbiorówka ale kilka zdjęć moich podopiecznych, jedynie nie ma fotki cambrii (nie chce mi się iść na górę do łazienki :;230 sorka). Ogólne fotki (będzie kilka kwitnień już wkrótce :wink: ):

Na pierwszy rzut idzie cymbidium (hybryda), jakiś czas temu ją przesadziłam i rozdzieliłam ale jeszcze nie doszła do siebie lub zwyczajnie zrobiłam coś źle, ale ważne że żyje
Obrazek
Fioletowa midi kupiona za 10 zł na targach, hybryda phalaenopsis
Obrazek
Promenaea limelight x xanthina, zieleninka kwitła krótko a teraz sobie rośnie
Obrazek
vanda hybryda, było z nią gorzej ale chyba po woli zaczynamy się dogadywać, pojawiło się dużo nowych korzonków
Obrazek
Na stoliczku phalaenopsis hybryda (rozmiar XL) niestety już przekwita, poza tym urocza mini która po raz pierwszy mnie uraczyła kwitnieniem w mojej hodowli (była uparta nie wiem minął rok może dwa zanim zdecydowała się na współpracę?), oraz biała hybryda phalaenopsis z różowym "mazanym środkiem" niedługo pierwszy raz u mnie zakwitnie, poprzednie kwitnienie było sklepowe, wcześniej stała w kuchni.
Obrazek
I zdjęcia parapetów:
Od lewej pierwsz hybryda phalaenopsis kupiona zimą (kolor kwiatu bardzo ciemny), następnie phalaenopsis mini mark, żółta hybryda z pomarańczowym środkiem i fioletowa hybryda phalaenopsis( małe kwiatki z jasną obwódką), która wypuszcza pędzik i na koniec widać miniszklarnię z maluchami.
Obrazek
następny parapet: na pierwszym planie hybryda paphiopedilum insigne (jeszcze u mnie nie zakwitła, przybywa jej dużo zielonego), cymbidium lowianum (wersja mała), dendrobium phalaenopsis berry oda oraz phalaenopsis biała mini
Obrazek
Ostatni parapet: pierwszy plan hybryda mini (biała), phalaenopsis valera (przekwitła), hybryda phalaenopsis kupiona na targach (drugą oddałam siostrze jako jej pierwszy kwiat parapetowy na nowym domu), i keiki phalaenopsis manhhatan (niedługo zakwitnie)
Obrazek
phalaenopsis liodoro dzielnie nadal kwitnie
Obrazek
Żółty pachnący cytrynek nadal kwitnie w kuchni
Obrazek
I na koniec komoda gdzie jest wszystko, jak widać również rybka (szkło było wolne, więc zamiast rośliny jest rybka :;230 ), na komodzie widać: phalaenopsis vivien (kończy kwitnienie ale rośnie drugi pęd), phalaenopsis variegata w wersji mini, hybryda phalaenopsis (wkrótce zakwitnie), phalaenopsis bellina var blue (mam nadzieje, że zakwitnie widziałam krótki nowy pędzik ale zobaczymy jak będzie dalej), jogurtowa mini, phalaenopsis Princess kaiulanii miki (odpoczywa po kwitnieniu), ciemnofioletowa phalaenopsis mini kończy kwitnienie sklepowe, biała hrybryda z różowym środkiem jeszcze kwitnie trzema kwiatami i 3 phalaenopsis mini wsadzone razem.
Obrazek

I to by było na tyle jeśli chodzi o moje parapety :wink: Może kiedyś się zmobilizuje, żeby wszystko zebrać w jeden kąt na podłodze by zrobić zbiorową fotkę... :wink:
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Ślicznie prezentuję się Twoja komoda a dzięki temu Masz wspaniały ład na parapetach, którego Ci zazdroszczę :wink:
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Natalko, ależ sporo już zgromadziłaś storczyków ;:63 ;:63 ;:63 A ile jeszcze masz miejsca na parapetach ;:oj Sądzę, że Twoja kolekcja będzie się nadal rozrastać ;:108
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Oooooo, taaaaaaak ... ŁAD NA PARAPETACH :D niestety jest mi to pojęcie zupełnie obce.

Bardzo ładne storczyki masz Natko, o ile cymbidia, vandy itp. zupełnie mnie nie interesują, to phalaenopsisy chociażby w samej zieleni prezentują się pięknie :)

u mnie jak zwykle dziki gaj.
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Dzięki dziewczyny ;:196 na razie muszę przystopować z zakupami, bo w maju następnego roku czeka mnie kolejna przeprowadzka. Tym razem na mieszkanie, więc mój ład na parapetach zostanie zachwiany, bo pewnie będę wszystko upychać (będzie mniej miejsca) ;:224
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Jeśli będzie mniej miejsca, to będziesz hodować miniaturki. Nieźle Ci z nimi wychodzi.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Zależy jakiej wielkości ma być to mieszkanie :wink: Ja mieszkam na 48m i jest baaaardzo ciasno na parapetach. Ostatnio musiałam wynieść dopiero co dostane dwa storczyki do pracy bo na parapecie wolnego miejsca niet ;:223 No, ale u mnie są nie tylko storczyki.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”