Moja kolekcja storczyków

natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Phal. bellina var blue :tan jest trudny tak jak i uprawa innych botanicznych :wink: nie dziękuje by nie zapeszyć...taka jestem podekscytowana :tan niestety wysyłkę najwcześniej zrealizują w poniedziałek :evil: , bo w piątki nie wysyłają roślin kurierem. Oprócz tego uzbroiłam się w Peters Professional - Plant Starter 100g, bo mi się skończył (świetnie nadaje się do małych sadzonek i też do reanimowania innych storczyków) kosztował 5,50zł, więc jeszcze rozsądna cena.
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Doprawdy nie wiem gdzie przeczytaliście, że phal. bellina jest trudnym storczykiem :roll:
Trudny nie trudny, doprowadzić każdego do kwitnienia to sztuka.
Dla jednych trudny, u drugich rośnie jak chwast.
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Hejka Pati :wit
Pewnie to zależy od warunków jakie się ma w mieszkaniu, jak wiadomo są różne. Zgodzę się z Tobą, że doprowadzenie do kwitnienia każdego storczyka może być sztuką :wink: Gatunki botaniczne są po prostu delikatniejsze...
Tosiula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 6 lip 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

natka_211 pisze:Witam! Mała aktualizacja. Biały zwyklaczek w pełnym rozkwicie
Obrazek
Masz piękne storczyki:) A ten niby zwykły, ale tak mi się podoba, tylko nie mogę na niego nigdzie trafić.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Tosiula witam serdecznie :wit

Dziękuje bardzo za odwiedziny mojego wątku i za pochwały ;:196
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Moja niedawno zakupiona promenaea limelight x xanthina ma jak się okazało nowe przyrosty ;:138

Są tak małe i niestety zdjęcia są kiepskiej jakości, bo cały czas operuje tylko tabletem, nie mam aparatu.

Obrazek Obrazek


P.S. dziękuję bardzo cytrynie 24, bo dzięki jej pomocy udało się zidentyfikować, że to nowy przyrost ;:196

Dziękuje Ci bardzo Ewelinko za twoją pomocną dłoń!!
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witam! To mój najnowszy nabytek długo wyczekiwany ;:138 phal. bellina var blue ;:167 w trakcie przesadzania i już po:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

P.S. to maleńkie zielone to chyba pęd kwiatowy ;:oj a myślałam, że będę musiała długo czekać na inicjację... pytanie tylko kiedy zakwitnie :idea:
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

To na pewno nie korzeń bo by miał zaokrągloną końcówkę ! Widać, że zdrowiutka :)
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

dzięki tfu tfu, żeby nie zapeszyć :wink:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witaj natka, przychodzę z rewizytą :D nie spodziewałam się, że masz już tak dorodna kolekcję storczyków ;:oj bellinę mam i ja ale malutką, mam nadzieję doczekac kiedyś na niej kwitnienia :) A co to za podłoże, w które ją wsadziłaś? Fajnie wygląda, to jakieś gotowe czy sama zmieszałaś komponenty? Kaiulani Miki też posiadam ale na razie idzie tylko w liście :wink: nie wiem czy jest sens wymieniać mech, bo niestety szybko się rozkłada a bez sensu co chwilę stresować storczyka.. Super sobie radzisz ;:138
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witaj Aniu! ;:196 Miło mi Cię gościć u siebie w wątku ;:138 . Jeśli chodzi o podłoże to jest to gotowe podłoże z orchidsklepiku tylko, że jest wymieszane extra duże z extra drobnym i do tego kawałki pociętego sphagnum, więc przewiew jest i wilgoć tez chyba trochę zostanie. Jeśli chodzi o P.K. Miki to już mi przekwitła, miała jednego kwiatka, zobaczymy czy przedłuży kwitnienia. Skoro przekwitła to wymieniłam jej podłoże, dosłownie wyjęłam stare i włożyłam nowe, bo korzonki zdrowe. Tylko, że tym razem zamiast mieszanki kory z sphagnum użyłam keramzytu tzn posadziłam ją w mieszance sphagnum i keramzytu i zrobiłam dodatkowe dziury w doniczce.

Mało mam tego wszystkiego w porównaniu z innymi. Obecnie bardziej się bawię utrzymując żłobek i mam samą sałatę prawie :;230
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Udało mi się znaleźć kwitnienia paphio insigne (kwitnienie sklepowe z grudnia 2013) oraz kwitnienie (moje) cambrii nelly isler z czerwca tego roku (mam ją od roku). Niestety zdjęcia mogą być kiepskiej jakości, bo zdjęcia były robione komórką:
Obrazek
Cambria kwitła jak szalona z trzech pędów ;:138
Obrazek
I moje paphio, w grudniu po prawie 3 latach zdecydowałam się na zakup tego rodzaju storczyka:

Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Nika 2011 dziękuję bardzo za odwiedziny i pochwały ;:196 Czekam u Ciebie na rozwój wydarzeń ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”