Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

No powiem Ci, że jak nie przepadam zbytnio za białymi, to jednak na ten widok ślinka mi pociekła ;:138 17 kwiatów na jedynym pędzie :?: matko też tak chcę ;:306 szał ;:63 tylko pogratulować :uszy

A już nie mogę się doczekać kwitnienia Dtps Abed Nego Penny. A jeśli chodzi o ślimaki... Ehhh... Może b im coś nie pasuje? Może za mało światła, albo za niska wilgotności powietrza?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

I ja nie przepadam za białymi choć też mam jednego i produkuje się najbardziej ze wszystkich chyba. No ale ten sogo to jak z fototapety ;) i tak ładnie komponują się razem z ż?ltkiem :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Ależ pokazałyście bogato kwitnące falenopsisy z Martą - Ty Olciu białego z żółtą warżką, Marta żółtego z czerwoną warżką ;:224
Obydwa mogą jechać na wystawę ;:63 ;:63 ;:63

Lubię białe kwiaty - klasyczne i eleganckie :D Sama mam chyba 2 różne.
Śliczny jest też ten żółty z rozjaśnionym na biało środkiem. Gdybym zobaczyła gdzieś, to już byłby kupiony.

Obserwowałam kiedyś na żywo żółwia w ogrodzie naszej śp Jovanki. Zasuwał w takim tempie ścieżkami, że musiałam
chować stopy w sandałach, bo lubił sobie podskubać paluszki ;:210
Niech więc te Twoje zapączkowane i zapędzikowane storczyki wezmą przykład z takiego żółwiowego sprintera :D

Nie będę się mogła doczekać na te zapowiedziane kwitnienia. Jak zwykle wygooglowałam wszystkie i ciekawie sie zapowiada ;:215
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

olcia84 Wszystkie yaphon'y długo wytwarzają pęd, ale mają bardzo ciekawą kolorystykę :wink: Gratuluję Ci kwitnień ;:303
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Art iskraiskra zabkamarta ;:168 :uszy ;:304

RichardK - to była właśnie moja pierwsza myśl jak spojrzałam na fiszki. Yaphon w obydwóch i wszystko jasne.. ale potem przypomniałam sobie ze Stuartiana tez była niezły gwizdek pod tym względem. Wiec wiadomo ze jest tych ślimaków na pewno kilka.

No cóż... trzeba pocierpieć żeby było trochę ciekawiej w wątku. Non stop to samo wam pokazuje, wiec fajnie ze wreszcie coś nowego będzie. Cierpliwości mi potrzeba. i Wam podglądaczom również ;:306
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Jak to mówią "cierpliwość cnotą" ;:215 mnie też niektóre na próbę wystawiają :;230
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

olcia84 pisze:No cóż... trzeba pocierpieć żeby było trochę ciekawiej w wątku. Non stop to samo wam pokazuje, wiec fajnie ze wreszcie coś nowego będzie. Cierpliwości mi potrzeba. i Wam podglądaczom również ;:306
Olciu, żeby Cię pocieszyć i rozśmieszyć. Nie wiem tylko, czy te zdjęcia które wgrywam nie okażą się
po usunięciu awarii Fotosika innymi (nie mam możliwości podglądu :roll: ).

Kilka lat temu kupiłam sobie na wystawie w Sosnowcu falenopsisa - formę PELORIC. Nie znoszę 'peloriców'
i nie pamiętam czym się wtedy kierowałam. Wyglądał tak :

Obrazek

Po TRZECH LATACH CZEKANIA zakwitł mi jednym kwiatkiem:

Obrazek

Jak w końcu te zdjęcia będzie można obejrzeć to zobaczysz, że czekanie nawet do grudnia okaże się słodką chwilką :;230 ;:306
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

:;230 :;230 :;230 dobre ;:306

Rzeczywiście Asiu udało Ci się mnie rozśmieszyć ;:136

Ja używam Flickr i jestem bardzo zadowolona :heja żadnych awarii, limitów i opłat. Wszystko proste w obsłudze. ;:108 brzmi jak reklama wiec proszę mnie nie banować ;:180
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

No nie padłam Joanno :;230 najdziwniejszych jaki widziałam ;:306 tyle czekania i hmm ;:306
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Może jeszcze dojrzewa ;)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

On już tu całkowicie dojrzał Iskierko. Kwiat może startować w Konkursie na Miss naszego działu :;230

Swoją drogą jak się przyjrzeć, to jakieś mikro-elementy w podobieństwie do oryginału są. Warto było czekać 3 lata ;:306 ;:306


Olciu, a ja nie mogę się doczekać na kwitnienie Twoich Doritaenopsis Abed Nego Penny i Phal. Kuntrarti Rarashati ;:65 ;:65

Fajnie te pędy ujęłaś. Prawie jak negatyw i pozytyw ;:215
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

czy tylko ja uważam że ten drugi jest ładniejszy? ;:306 ;:306 ;:306

Co do zdjęcia Asiu - dziękuję. Nie było to moją intencją. Przyznam że w przypadku Liodoro na poprzedniej stronie to chciałam osiągnąć taki efekt lustrzanego odbicia. Ale w przypadków tych pędów, to wyszło niechcący ;:224
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Art peloric bardzo ładnie Ci zakwitł. Dość nietypowo, ale zobacz w sieci na phal. lowii, jest do niego podobny. Tak czy siak, forma peloric jest ogromną ingerencją w kod genetyczny storczyka. Jeżeli jest on niestabilny to potem wychodzą takie cuda ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”