Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Art - wręcz przeciwnie :lol: Miałam to ogłosić zdjęciami jak już zakwitnie. No ale skoro dopytujesz to muszę przyznać ze jesteś zwyciezcą konkursu ;:215 ;:215 ;:215

Tylko ze ten ped rosnie tak wolno ze nawet jeszcze pakow nie ma.. jeśli zakwitnie w grudniu to bedzie cud
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Właśnie wróciłam z LM i też czuje się Bohaterem. Jutro może wrzucę co upolowałam ;:138
Ale powiem Ci, że wszędzie Wciornastki były ;:202 pierwsze co po wejściu do domu strzała z oprysku dostały ;:214

Twój nowy zakup bardzo podobny do mojego Nr 17 typ Black Swan- jeśli to on to będziesz bardzo zadowolona. Bestia bezustannie kwitnie.

A Cattleya przepiękna, taka delikatna- coś cudownego...
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

zabkamarta - faktycznie nasze storczyki bardzo podobne są :) Super ze chętnie kwitną!!! ;:138 ;:173 a co do szkodników to słyszałam już kilka razy o tym ze w LM można je spotkać.. Ja póki co jeszcze nie trafiłam nigdy na szkodniki, chociaż w markecie kupiłam pierwszy raz... Ale zawsze separuje na kilka tygodni nowe sztuki od pozostałych na wszelki wypadek. Tak zrobiłam i tym razem ;:173
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

No i Olu mój Manhattan ciut poczuł się lepiej. Korzenie zaczynają w hydro ładnie rosnąć i oczywiście tak mu sie dobrze zrobiło, że na złamanie karku nowy pęd wypuszcza ;:14 miesiąc temu obciełam mu stary pęd żeby nie kwitł i zajął się korzeniami a ten szybko nadrabia. Chyba ten typ tak ma ;:124
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

hahahah ;:306 ;:306 ;:306 ;:306 ;:306

czyli niereformowalne są. Ale dobrze, że w tą stronę ;) Mój w sumie jak zajrzałam mu do doniczki to ma bardzo dużo tych korzeni. Te na górze doniczki tylko słabo wyglądają przez twardą wodę.. No ale z tym już nic nie zrobię. W Poznaniu tak już jest niestety :( Za to pęd który się puszcza teraz pięknie mu się rozgałęził. Ciekawe czy na tych rozgałęzieniach będą kwiaty, bo ostatnio też mi tak zrobił ale poprzestał na kikutach bez kwiatów ;:219 ;:219 ;:219 ;:219

A powiedz mi jeszcze czy twój egzemplarz też ma zwyczaj wypuszczać pęd i wstrzymywać go przy samym trzonie? Mój zrobił tak 2 razy już. I ten pęd się zatrzymał i już nie rośnie dalej. Ciekawe czy to też cecha osobnicza tej hybrydy bo tylko ten mi takie numery wycina..
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Oj nie odpowiem Ci na to pytanie czy lubi wstrzymywać, gdyż swojego zbyt krótko mam. To mój pierwszy samodzielny pęd na nim a wcześniej odbijał mi z oczek na starym pędzie.... ale zobaczymy czy tego ładnie wypuści czy może coś go zaczaruje ;:124

Dobrze że Twój ma dużo korzeni, bo mój miał tak mało, że aż zaczął się wywracać w doniczce pod ciężarem kwiatów ;:222 teraz mam nadzieję że nadrobi ;:215

To czekam na bujne kwitnienia u Ciebie, bo do mojego to jeszcze dluuugo poczekam ;:333
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Wtrącę się w dyskusję o hybrydzie Manhattan, bo też go mam już od dłuższego czasu. Potwierdzam, że jest pijakiem i wysycha szybciej niż inne (mam go w grubej korze). Mój nie wstrzymuje pędu. Zakwita raz w roku, ale kwiaty trzyma najdłużej ze wszystkich hybryd jakie mam. Nie ma tez skłonności do zasuszania pąków.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Interesujące rzeczy mówisz Kasia.. Czyli zachowuje się jednak nieco inaczej niz mój. Mój kwitnie na okrąglo, u Marty też...
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Hmmm może to kwestia jakiejś krzyżówki? Może Kasia masz jakieś inne geny w tym Manhattanie. Fakt wygląda na pijaka, bo świetnie czuje się w hydro i bardzo długo trzyma kwiaty. Tylko różnica, że kwitnie często ;:24
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Marry - Malibu Madonna puszcza pęd podobnie jak reszta moich Phalaenopsis. Póki co pierwsze kwiaty pokazał tylko żółty NN, ale daleko do pełni rozkwitu... W tym roku trochę poczekam na kwiaty bo jakoś powoli rosną te pędy.. myślę że pierwsze zdjęcia będę mogła wrzucić dopiero za miesiąc..w związku z tym podglądam co się dzieje u innych :lol:
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

olcia84 pisze:Art - wręcz przeciwnie :lol: Miałam to ogłosić zdjęciami jak już zakwitnie. No ale skoro dopytujesz to muszę przyznać ze jesteś zwyciezcą konkursu ;:215 ;:215 ;:215

Tylko ze ten ped rosnie tak wolno ze nawet jeszcze pakow nie ma.. jeśli zakwitnie w grudniu to bedzie cud
Olciu, wymyśliłam tę 'stuartianę', bo sama mam ją w domu i z nakrapianymi liśćmi to m.in. ona jeszcze została.
Pocieszę Cię, że choć u Ciebie pęd rosnie wolno, to przynajmniej JEST i ROŚNIE.
U mojej rośnie młody, mały jeszcze liść, a o pędzie mogę tylko pomarzyć :roll:

Czekam więc niecierpliwie na kwitnienie Twojej ślicznotki ;:65
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

a no wlasnie Art. Bylam u Ciebie w watku ostatnio i chcialam o nia zapytac ale nie starczylo mi czasu zeby napisac... Jak czesto kwitnie twoja? I czy one pachna? Juz sie nie moge doczekac.. ;:65 ;:65 Szczerze mowiac nie sadzilam ze zakwitnie w tym roku bo jak ja kupilam widac bylo ze mloda i dopiero co przesadzona . Cala sie gibala w doniczce.. Ale jednak postanowila mnie fajnie zaskoczyc
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Kilknęłam w Twój podpis,bo też mam w domu poddasze ;) Jakie Ty tu cudeńka masz :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”