Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Art - milo mi Ciebie goscic w moim watku bo zawsze jak jestes to cos po sobie zostawisz :)

Raczej nie będę za szybko oddzielac.. Chyba dopiero wtedy jak juz nie będę miala wyjscia. Ciagle zmniejszam kolekcje. Nie po to zeby mi przybywalo na parapetach :)

A moja katlejka wlasnie duzych kwiatow nie ma dlatego jednak szkoda ze nie ma ich wiecej. No ale w zeszlym roku nie kwitla wiec juz nie narzekam. Wazne ze beda :D Poza tym moim kwiatom daleko do Twoich ;:108
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu jesteś tu chyba WYJĄTKIEM, który zmniejsza kolekcję, a nie zwiększa :wink:

Natomiast jakoś smutno mi się zrobiło, gdy napisałaś, że Twoim kwiatom daleko do moich :(
Masz naprawdę prześliczne storczyki ;:224 Dlatego tu z przyjemnością zaglądam i nieraz wracam na wcześniejsze strony.
Super opisujesz swoje zmagania, uprawę i w dodatku robisz zdjęcia, które pozostają w głowie nawet wtedy, gdy się już wyjdzie z wątku.
Wcale nie trzeba mieć jakichś 'wypasionych' gatunków, żeby w wątku było interesująco.
Ja czasem specjalnie zaglądam do osób, które tu nieczęsto bywają lub do osób nowych - szukając oznak prawdziwej pasji...

Ciekawa jestem, która z katlejek będzie Ci kwitła ? Może ta biała ? Nigdy nie miałam białej,a twoja bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Art - tyle milych slow. Zaraz zaczne sie rumienic :oops: :oops: :oops:

Co do zdjec - to moja nowa pasja. Troche sie w to ostatnio wkrecilam. I nawet jak te moje storcze nie chca obficiej kwitnac to chociaz staram sie jakies dobre zdjecie zrobic zeby bylo ladnie w watku ;) Wiec czasem na zdjeciach wygladaja lepiej niz w rzeczywistowsci :D :D :D I tak sie te 2 zainteresowania wzajemnie uzupelniaja i zyja w symbiozie :)

Zostawilam sobie tylko 2 katleje - ta biala I Monte Elegante. Reszta nie chciala wspolpracowac wiec sie ich pozbylam.. Ta biala bedzie kwitla.

A co do zmniejszania kolekcji.. Chyba masz racje.. Ja sie troche zapedzilam ze swoim perfekcjonistycznym podejsciem i wielkimi ambicjami.. Ale potem wyszlam z zalozenia ze jak mnie cos wkurza to po co mi to?:) Wiec zostawiam sobie tylko te chetnie kwitnace albo te ktore po prostu bardzo mi sie podobaja. W efekcie mam juz tylko kilka phalaenopsisow, 2 katleje i jedno dendrobium phalaenopsis. Jak zobacze jak kwitna te 2 falki ktorych nie pamietam to wtedy zdecyduje co dalej z nimi bedzie. Moze tez sie pozbede? W sumie one tez dawno nie kwitly ale 1 z nich ma 5 pedow wiec na tego raczej nie padnie :)

Moze poszlam na latwizne, ale teraz wreszcie czuje od dawien dawna radosc z tego hobby. Chociaz pasja zawsze byla...
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Święte słowa. Podpisuję się i to bardzo. Ma to sprawiać przyjemność. Również wyszłam z takiego założenia a na ich widok w sklepie, kwiaciarni nie zawsze przejdę obojętnie. Czasami tylko westchnę ;:108. ;:oj
Zdjecia robisz coraz ładniejsze. Pokazuj.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Pokazała się wreszcie królewna ;:167 ;:167 Piękny rozpościera zapach w sypialni


Cattleya NN
Obrazek
Obrazek Obrazek

Samego wykluwania niestety nie udało mi się uchwycić bo rozwinęła się praktycznie cała w jedną noc..
Obrazek Obrazek


I Cattleya Monte Elegante puściła pochewkę!!! Przede mną kilka miesięcy wyczekiwania ...
Obrazek

Od kilku dni męczę się ze sfotografowaniem mojego Manhattana w pełni rozkwitu bo tak się dziwnie porozrastał i powyginał do słońca że strasznie ciężko to dobrze ująć.. Wrzucę jak mi się to wreszcie uda :roll: :roll: :roll:
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu, Cudowne dwie panny młode w białych sukniach ;:138
Nie mam biało kwitnącej katlejki. Pewnie wpiszę na przyszłą listę marzeń :D A Twoja w dodatku pięknie pachnie.

Super, że Cattleya Monte Elegante wydała pochewkę kwiatową. Kiedyś myślałam, że do kwitnienia 'niedaleko'.
Teraz już wiem, że trzeba uzbroić się w świętą cierpliwość ;:170 Często powyżej 6-ciu miesięcy to trwa :/
Ale jak zakwitnie, to na pewno porobisz niepowtarzalne ujęcia :wink:
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu, podziwiam te Twoje storczyki i nie mogę się napatrzeć ;:oj Masz śliczną kolekcję, będę regularnie odwiedzać Twój wątek ;:138
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Masz sporą kolekcje storczyków, które powalają kwitnieniem. Ja póki co wzbogaciłam się dzisiaj o kolejne dwa, czyli w sumie mam tylko dziesięć, jednak nie są takie odmianowe jak Twoje. ;:63
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Piękna Królowa !!! To musi być widok na żywo. Na zdjęcia Manhattana czekam ;:65
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Stokrotkania i Peetery - witam w moim wątku i dziękuję za miłe słowa!

duju - spróbuję sfotografować w weekend. Może tym razem się uda..
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

W takim razie ja też czekam b na foto ;:138
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Piękna Katleja ;:167 ;:167 ;:167 ;:138
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

No i jest pokrzywieniec :)

Phalaenopsis Manhattan

ObrazekObrazek
Obrazek

Wiem że macie już pewnie dosyć mojego Sogo Yukidiana ale ja nie moge się na niego napatrzeć.. Kwitnie mi na ogkrągło. Nie mam go kiedy przesadzić. Z każdym kwitnieniem ma większe kwiaty.. Obecnie 14 kwiatów na pędzie i ciągle produkuje nowe... ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Rozwinął się też NN. Niby 5 pędów ma a 2 kwiaty wypuścił :evil: :evil: :evil: Tego też chyba muszę postraszyć..

ObrazekObrazek
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”