Storczyki Marzeny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Marzenko, wreszcie do ciebie dotarłam ;:138

Widzę, że cambria ma się dobrze :D

Masz piękną kolekcję. Bardzo podoba mi się ten żółciutki, który miał być biały :lol: Miniaturki też śliczne!

W tym tempie lada chwila będziesz musiała dobudowywać nowe parapety :;230

:wit
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Emila707 :wit Dziękuję za odwiedzinki :) To faktycznie choroba ;) Miejsca mi już brakuje na parapetach ;)

furious Tobie również dziękuję za odwiedzinki :) Ta cambira ma delikatny zapach ale czy bzem pachnie ?? Mam katar więc ciężko stwierdzić :p To moja w sumie druga cambria (pierwsza kwitnąca) i nie bardzo wiem jak się nimi zajmować... Może coś podpowiesz? :)

Dufin Dziękuję i Tobie za odwiedzinki :) Jeśli chodzi o zdjęcia to to chyba nie moja zasługa a aparatu ;) Zawsze wie co i jak chce uchwycić ;:306 Jak pisałam wyżej to moją pierwsza kwitnąca cambira i najbardziej będę się cieszyła jak jej nie uśmierce a doprowadze do ponownego kwitnienia :D

kahim Witam Cię Kasiu :) Cieszę się że mnie tutaj znalazłaś :) Póki co jak widać cambria ma się dobrze i mam nadzieję że tak zostanie :) Wszyscy ja bardzo chwalą :) Nawet mojemu mężowi się podoba :) Na chwilę obecną ten żółciutki to mój ulubieniec ;) Co do parapetów to przydałyby się jakieś nowe ;) Już męża próbuję namówić na jakąś półkę nad kanapą bo blisko okna ale jakoś się mu to nie uśmiecha ;) Ciekawe czemu ;:306
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Witaj Marzenko :wit piękną Masz kolekcję storczyków, gratuluje kwiatuszków ;:180 ;:180 Ja mam 9 Falenopsis i 1 cambrie, z tym,że falki już od kilku lat z dość dobrym skutkiem a cambrie dopiero od 1,5 m-ca cały czas kwitnie,ale dopiero czytam jak się nią opiekować ,także będę Twoje podglądać. Pozdrawiam- Grażyna ;:7
Isilmeiel
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 lut 2014, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Witaj :D Roślinki super, niestety zdjęcia z początku wątku z jakiegoś powodu mi się nie wyświetlają, ale dalej udało mi się obejrzeć Twoje piękne kwiatuszki :) Będę tu zaglądać :wit
Na imię mi Ada :wit Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marzeny

Post »

I ja się przywitam :wit

Storczyki przepiękne!! ;:167 ;:167 ;:167 ;:215 ;:215 ;:215 Kwiecistą miałaś wiosnę, aż jest czego pozazdrościć :wink:
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Trochę tu długo nic nie pisałam ale już jestem i postaram się nadrobić wszystko :)

Dziękuję za miłe komentarze :)

Za chwilkę zaprezentuję co się u mnie dzieje :)
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

tak więc zaczynam :)
Storczyk kupiony od kahim :) Uwielbiam go za kolor i ilość kwiatów które niestety już gubi :) Martwi mnie tylko to że w stożku widać mu nowy listek który stoi ciągle w tym samym miejscu od ponad 2-3 miesięcy :/
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ten to urodzinowy :) dostałam go w czerwcu i ciągle kwitnie :) przedłużył pędziki i nadal ładny jest :) Dzisiaj się dowiedziałam że to prawdopodobnie jest Optimistic Fantasy ;)
ObrazekObrazekObrazek

Kolejny urodzinowy i też dalej kwitnie :)
ObrazekObrazek

Ten kupiony za 5zł na wyprzedaży w tesco chyba. Był bardzo odwodniony ale po namoczeniu 3 kwiatki ożyły i... zaczęły pachnąć :D niestety wczoraj zgubił kwiatki :( Też go mam od czerwca :)
ObrazekObrazek

Ten kupiony u a-moroso :) Uwielbiam go za te kolory :) chyba będzie odbijał z oczka :)i listeczki już wypuścił :)
ObrazekObrazekObrazek

Cambria kupiona u kahim :) Póki co ni kwitnie ale wypuściła maleństwo :)
ObrazekObrazek

Philadelphia szykująca się do kwitnienia :) Troszeczkę nadłamałam jej pęd roleta, która mi spadła z okna ale pęd rośnie dalej :)
ObrazekObrazek

Tutaj drobniutki kupiony z wyprzedaży, którego już Wam kiedyś prezentowałam :) zdjęcia z 7.08.:
ObrazekObrazek
oraz zdjęcia z 09.08.:
ObrazekObrazek

Jedyna miniaturka, która mi została:
Obrazek

Moje dzieciaczki:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Inne maleństwa:
ObrazekObrazek

Zieleninka:
ObrazekObrazekObrazek

Reanimek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

A temu niestety coś dolega i nie wiem co to :(
ObrazekObrazekObrazek
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

a teraz pochwalę się jeszcze nowościami, które kupiłam w sobotę :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Ten ma 2 pędy jak widać i tak jakby 3 chciał wyjść ale coś takie zasuszone jest obok niego.

oraz moje pierwsze podejście do ... :D :
Obrazek Obrazek Obrazek

Ma pięknie pachnące kwiaty :) Mam nadzieję że będę umiała się nią zaopiekować :)

W tym tygodniu dojdzie do mnie jeszcze jedna nowość :)


A teraz niestety muszę Wam powiedzieć, że reszta mojej kolekcji niestety została zniszczona przez ziemiórki :( nie było mnie jakis czas w domu i jak wróciła to to była dosłowna plaga :( Nie wiem skąd się wzięły ale wiecznie trwało aż je wytępiłam... Niestety niektóre kwiaty zostały zarażone jakąś chorobą i padały jeden za drugim... miały takie plamy jak pokazałam na zdjęciach powyżej :(
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, o 18:37 przez Jovanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana układu miniatur na rzędowy;poprawa estetyki postu
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Kochana niestety wirus... te wszystkie gryząco-ssące zarażają wirusem.... niestety :( . Ziemiórki mogły przyjść z podłożem albo niestety z innym kwiatem z przeceny. Niektórzy piszą, że każde nowe podłoże wypiekają w piekarniku i jest spokój ale ja osobiście się już w to nie bawię. Wolę dać te 6 zł więcej i kupić lepsze podłoże bez torfu, bardziej przepuszczalne. Ostatnio kupiłam na przecenie kwiaty, nie miałam podłoża pod ręką i długo by mi było czekać na przesyłkę to posadziłam w sam keramzyt i mają się nieźle. Zawsze wszystkim nowo kupionym roślinom zmieniam podłoże i odpukać jest dobrze (korzenie i liście myje w roztworze z płynem do mycia naczyń, a później dobrze wypłukuje). W tamtym roku miałam istną plagę ziemiórek, właśnie przez te tanie marne podłoże lub też inne kwiaty, które gdzieś kupiłam w przecenie.
A tak z innej beczki to powiem Ci, że zakupy super Ci się udały, piękne kwiaty masz!!!! ;:138 ;:167 ;:215
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

natka_211Dziękuję za miłe słowa :)

to co mam tego zawirusowanego wyrzucić? :( juz 9 dużych (w tym MM z pędem i equestrisa) i 5 miniaturek wyrzuciłam bo traciły wszystkie liście :( Też chyba plaga przyszła z nowym podłożem bo przed moją nieobecnością przesadzałam 2 storczyki a nie miałam pod ręką innego tylko jakieś badziewiaste :/ a gdzie kupujesz podłoże?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Marzenko nie chcąc nikomu robić reklamy napisałam Ci wszystko na PW. :wit
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marzeny

Post »

Marzenko w wątku dufin (Ani) napisałam o wirusie mozaiki cymbidium, poczytaj sobie i wszystko będziesz wiedziała. Jeśli nie masz żadnych gryząco ssących insektów to nie ma powodu do obaw i nie trzeba wyrzucać. Jedyne co to prewencyjnie możesz mu zrobić kwarantannę (jeśli by się okazało, że w reszcie zdrowych storczyków masz jakieś owady).
buziole ;:196 nie martw się ;:168
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marzeny

Post »

natka_211 Dziękuję za wszystko :*:) Jesteś wielka :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”