Mój storczykowy kącik :) cz. III

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Pączuszki na cattlejce są bardzo obiecujące ;:108

A ta ciemnobordowa jest po prostu zjawiskowa ;:oj
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Drugie zdjęcie - super jest ten storczyk. Gdzie go kupiłaś. Gratuluję zaliczenia sesji ;:138
Mam nadzieję, że coś się ruszy w sprzedaży. U mnie ostatnio jakby mniej w sklepach można kupić. Kiedyś na każde święto i nie tylko stały i można było przebierać.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Kasiu ;:196

Justynko ten drugi to Phal. Magical kupiłam go jakiś rok temu na allegro, ale ostatnio widziałam podobne w OBI :) Teraz kwitnie tylko z przedłużeń starych pędów a zanim rozwinie nowego pączka to zrzuca starego kwiatka i tak sobie stoi taki łysol ;:224
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Dufin pisze: Obrazek

Obrazek Obrazek

Gdzie ty takie CUDA znajdujesz? :) Ja się nie mogę napatrzeć na nie... Takie żywe kolory... moje to jednak straszliwe bladziuchy są ;) A jeśli mogę zapytać w jakich sklepach internetowych kupujesz? :)

A no i oczywiście GRATULUJĘ zaliczenia sesji :)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

marzenka89 pisze:A no i oczywiście GRATULUJĘ zaliczenia sesji :)
dziękuję ;:196 Tobie Justynko też zapomniałam podziękować ;:131 ;:196

Marzenko tego pudrowego kupiłam w Tesco ;) Kiedyś bardzo mi się spodobał,ale nie miałam funduszy a następnym razem jak poszłam trafiłam na przekwitające egzemplarze za 7 zł i ten się jeszcze ostał :D Drugi to tak jak napisałam - allegro :wink: Jeśli chodzi o sklepy internetowe to głównie OrchidGarden albo Orchidion :wink: ale zakupy w sklepach zdarzają mi się sporadycznie, przy zastrzyku gotówki, gdy mam coś upatrzonego ;:224 a na hybrydki zazwyczaj poluję na allegro albo czasem uda mi się coś kupić tutaj na forum :D

Kolory może bardziej soczyste bo fotki robione wieczorem z lampą ;:131
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Czemu u mnie w Tesco nie ma takich wyprzedaży... Ja ostatnio jakoś kupuję takie przekwitnięte bo lubię te niespodzianki jak zakwitną ale gdybym takie trafiła jakie ty masz to chyba nie potrafiłabym się oprzeć ;) To jest po prostu silniejsze ode mnie ;)
Dziękuję tak w ogóle za odpowiedź zaraz sobie zobaczę co mają w tych sklepach :)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Te woskowe chyba tak mają, że za obficie nie kwitną. Gdy miałam takie dwa, to zdarzyło się, że zakwitły na raz trzema kwiatami i to wszystko ... przeważnie jeden, dwa kwiatki były. U mnie takich brak, zostaje jedynie allegrooo.
Pozdrawiam - Justyna
a-moroso
200p
200p
Posty: 439
Od: 26 lis 2008, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Ale świetna informacja z katlejką a'la Rojo. ;:196 ;:196 ;:196
Dużo to dla mnie znaczy, tzn. już wiem jak z nimi postępować, bynajmniej więcej, jak mniej. :D
Napisz tylko, czy stosowałaś jakiś nawóz odkąd przyjechała do Ciebie, jeśli tak, to jaki ? Czy stała normalnie w pokoju, czy miała chłodniej ? Podlewałaś normalnie, czy trzymałaś na sucho ? Dużo pączków ma, super. :heja
Moje storczyki ; Moje hoye i inne
Moje nadwyżki
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aniu jak zazdroszczę Tobie tej Cattleyki!! Już nie mogę się doczekać co będzie z nią dalej :)
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aniu co najważniejsze gratuluje zdanej sesji ;:138 ;:196 Teraz możesz spokojnie leniuchować ;:108 catleyka ach jak Ci zazdroszczę i gratuluje ale będzie burza kwiatów ;:oj Co do Black piękne i soczyste kwiatki ( zdjęcie tez super ;:138 ) Magical tez wybarwiony ładnie ależ CI się kwiatki udały piękne kwitnienia ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Justynko ja tez głównie posiłkuję się zakupami internetowymi :roll: czasem przejazdem w krk gdzieś zajrzę do marketu ale na ogół nie mam na to czasu a u mnie w "mieście" to bida z nędzą..

Aniu nawet nie wiesz jak ja się cieszę! Co prawda kwitnienie katlejki to nie moja zasługa a Twoja, ale dało mi to nadzieję, że może kolejne też zakwitną jeśli tylko nie będę po zakupie grzebała w podłożu :D Cattleyka odkąd do mnie przyszła stała w chłodniejszym pokoju przy szybie na południowym oknie, więc miała chłodniej i jaśniej. Moczyłam rzadko bo pseudobulwy się nie marszczyły - wypadało raz na miesiąc. Nie pamiętam czy nawoziłam bo nie mam jakiegoś "grafiku" ;:131 czasem dodam biohumus, czasem Peters Professional Grow Mix jeśli roślina nie kwitnie a czasem wymoczę je w czystej wodzie. Nie pamiętam jak to było z tą katlejką niestety.. chyba raczej biohumus :wink: W większej pochewce naliczyłam 8 pączków, bo już się rozchyliła a w mniejszej jeszcze nie widzę, ale strasznie mnie ten fakt cieszy ;:138

Aniu (Ciku) ta katlejka to teraz moje oczko w głowie :D też nie mogę się doczekać kwiatów :lol:

Wiki pięknie dziękuję ;:196 to fakt, nic mi już nie zaprząta głowy i mogę bez poczucia winy poświęcać czas na przyglądanie się storczykom ;:306 Co do katlejki to też wydaje mi się, że ładnie zakwitnie, chociaż nie mam pojęcia ile pączków to "norma" bo to moje pierwsze kwitnienie u jakiejkolwiek katlejastej :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Czekamy czekamy na katleje ;:204
A jaka będzie, bo nie doczytałem :oops: ?
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

to hybryda Tomku ale kwiaty ma mieć takie w stylu Lc. Rojo czyli czerwone o wąskich płatkach :wink: z resztą niech będzie jaka chce, grunt, że kwitnie mi katleja! ;:306 to dla mnie nowość :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”