Miatkowe storczyki

Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Trzymam kciuki za maluszki aby dotarły całe i zdrowe. Pochwal się jak tylko dotrą. A swoją drogą piękne okazy jak Ci zakwitną szczególnie Lc.Cluster Fire & Amazon Trick i Psychopsis papilio & mariposa ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
agnieszka_
1000p
1000p
Posty: 1510
Od: 21 gru 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miatkowe storczyki

Post »

:wit Żółty jest uroczy , tez bym takiego chciała mieć w swojej kolekcji . Też trzymam kciuki za maluszki , oby dojechały całe i zdrowe .
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Witam was,

wracam jeszcze do mojego reanimowanego falka, mam do was prośbę, doradźcie mi czy dobrze zrobiłam. Falek słabł, wyjęłam go z podłoża i przeniosłam do dużego słoika z keramzytem. Keramzyt jest lekko zalany na dnie, a nad nim unosi się falek przytrzymywany przez wykałaczki do szaszłyków (tylko to miałam). Korzonki falka są bardzo słabe, na razie ich nie obcinałam. Czy wg was jest dla niego szansa?
Obrazek

-- 1 lut 2014, o 15:21 --

PS. na zdjęciu wygląda jak by miał dobre korzenie ale są bardzo słabe, wyglądają jak przegniłe na przemian z zaschniętymi.
Magda
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

dziś odwiedzicie mój parapet, oto kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pozdrawiam ;:3
Magda
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Miatka pisze:Witam was,

wracam jeszcze do mojego reanimowanego falka, mam do was prośbę, doradźcie mi czy dobrze zrobiłam. Falek słabł, wyjęłam go z podłoża i przeniosłam do dużego słoika z keramzytem. Keramzyt jest lekko zalany na dnie, a nad nim unosi się falek przytrzymywany przez wykałaczki do szaszłyków (tylko to miałam). Korzonki falka są bardzo słabe, na razie ich nie obcinałam. Czy wg was jest dla niego szansa?
Obrazek

-- 1 lut 2014, o 15:21 --

PS. na zdjęciu wygląda jak by miał dobre korzenie ale są bardzo słabe, wyglądają jak przegniłe na przemian z zaschniętymi.

WG mnie zrobiłaś wszystko w porządku, korzenie nie są narażone na moczenie wię w wodzie, jedynie mają zapewnioną dużą wilgoć - co powinno im posłużyć.


Parapet wygląda bardzo imponująco, podoba mi się kompozycja z wazonem- fajna jest. :)
PS. Ładne zdjęcia, widać małą głębię ostrości.
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Mara, dzięki za odpowiedź ;:168 , chciałam się upewnić czy wszystko dobrze robię. Nigdy nie reanimowałam storczyka.
Magda
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Jeszcze dodatkowo, ale to już możesz dla wszystkich storczyków zrobić - przecieranie wacikiem nasączonym wodą z bioseptem. Też odżywiają one liście, czyszczą i nabłyszczają- a dodatkowo zabezpieczają przed grzybkami. :D
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Wazonik prześlicznie wygląda. A białasek taki pofalowany :o
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Meiss, Dzięki za odwiedziny, Z wazonika jestem dumna, a co do białego storczyka, to kupiony z przeceny i to dużej. Już w sklepie przelany zrzucił parę kwiatków, jeden liść zżółknięty, przy przesadzaniu sam odpadł. Na szczęście po jednym dniu widzę już, że liście nabrały wigoru.

mara - dzięki za podpowiedz, wszystkie wasze rady i doświadczenia są dla mnie cenne.

pozdrawiam wszystkich ;:162
Magda
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Miatkowe storczyki

Post »

:wit Bardzo podoba mi się miniaturka w wazoniku-super to wygląda ;:333 Białasek za przesadzenie do nowego podłoża na pewno odwdzięczy się opiekunce i będzie długo kwitnął :wink:
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

;:138 ;:138 ;:138 ;:138 SĄ!!! :heja Dotarły moje maleństwa! Wszystkie są w bardzo dobrym stanie, mam nadzieje, że tak zostanie jak najdłużej. Później zdjęcia :)


Buziak :)
Magda
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Miatkowe storczyki

Post »

czekamy, czekamy ;:138 a można wiedzieć z jakiego źródła je kupiłaś? Może się to komuś przyda w przyszłości i będzie wiedział skąd warto zamawiać :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

przez allegro ze sklepu orchidarium.pl, zapewne strona znana tutaj na forum. Nie wiem czy inni użytkownicy mają dobre doświadczenia, ja jestem zadowolona.
Magda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”