Moje storczyki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katkaaa
500p
500p
Posty: 635
Od: 6 mar 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje storczyki

Post »

Krysiu ależ pięknie u Ciebie ;:180 ;:167
pozdrawiam, Kasia
Moje cuda ;-)
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje storczyki

Post »

Przepiękne !!! Aż trudno uwierzyć, że to zimowe kwitnienia :) a ten buraczek ... też takiego mam ... jest fantastyczny, ale bardzo ciężko zrobić mu dobre zdjęcie, aby dokładnie oddawało głębię koloru. Mój jest prawie czarny, a jedynie w mocnym słońcu widać taki kolorek jak buraczek z mleczkiem. Kwitnie owszem nie za obficie, ale kwiaty trzyma długo, jest chętny do rozgałęziania i wypuszczania nowych pędów :)
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje storczyki

Post »

I ja jestem pod wrażeniem obfitości Twoich kwitnień ;:oj Seledynek ślicznie odwrócił kwiatki w jedną stronę ;:167 On stoi blisko okna?

Jak często podlewasz w okresie zimowym Krysiu? U mnie jakoś tak marnie to wszystko wygląda i zastanawiam się, czy przypadkiem ich nie zasuszam... ( podlewam średnio co 3 tygodnie do miesiąca).

:wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Sahe ;:196 Masz rację trudno uchwycić jego kolor i mi to się nie całkiem udało, ale nie jest on u mnie tak ciemny jak Ty opisujesz, faktycznie chętnie się rozgałęzia :)

Kasiu ;:196 Seledynek jest przy oknie wisi na kwietniku sizalowym, o którym była niedawno dyskusja, jest to wystawa wschodnia.
Z podlewaniem to trudno coś doradzić, ja obserwuję korzenie,ale podlewam tak mniej więcej co 2-3 tygodni. Kasiu ja dużo wietrzę mój domek,a w doniczkach storczyków mam powycinane, nożyczkami do paznokci ;:306 dziury i korzonki dość szybko przesychają. Mogę jeszcze dodać,że temperatura u mnie waha się w dzień 19-21,a w nocy 16-19 stopni C
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje storczyki

Post »

Kurczaki... U mnie też chłodno, wietrznie i dziurawo, a mimo to kwitnienia o wiele skąpsze :| Jakąś magię uprawiasz, przyznaj się!!!
;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Wiesz Kasiu tą miejscowość z której pochodzę, to kiedyś nazywali wioską czarownic, więc może jakieś geny z dziada pradziada :;230
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje storczyki

Post »

Wiedziałam! A jakby Twoje czary działały na odległość, byłabym wdzięczna ;:131
Cudowne kwitnienia ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Dziękuję Kasiu ;:196 będę czarować na odległość ;:333
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje storczyki

Post »

Chyba raczej z babki, prababki :;230 :;230 :;230 Masz taką sama temperaturę jak ja w mieszkaniu, też wietrzę na potęgę, aż mój eM nie lubi, ale chyba się już przyzwyczaił. Wszystko chyba zależy od domu - budownictwa. Moja siostra mieszka w starym ponad 000-letnim domu, wschód okna , a storczyki kwitną jak oszalałe i w dodatku maja masę liści. Ja tylko o takich mogę pomarzyć. Nowości moje dotarły wczoraj, oncidium maleńkie z masą pączków.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moje storczyki

Post »

O matko i córko Krysiu jakie kwitnienia u Ciebie ;:oj . Falki z pierwszego i ostatniego zdjęcia oraz walentynka z żółto-zielonym ;:167 .
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje storczyki

Post »

:wit Krysiu! Jakie obfite u Ciebie kwitnienia ;:oj , z tego co czytam, to temperatury u mnie w mieszkaniu podobne a kwitnień na razie brak, cytrynek też mi kwitnie ale tylko 1 kwiatuszkiem, reszta opadła, tylko pozazdrościć takiej rączki zielonej ;:138
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Justynko Może masz rację z tym domem,ale ja mieszkam w nowym domu około 6 lat, więc do 100 mi daleko ;:306

Iwonko ;:196 ja bardzo lubię żółtaski, ale jak kwitną to podoba mi się każdy :)

Grażynko ;:196 szkoda mi ,że u Ciebie opadają, może muszą się dostosować do warunków panujących w Twoim domku, życzę z całego serca obfitości w kwitnieniach, bo nas maniaków tych pięknych kwiatów to najbardziej cieszy :wit
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje storczyki

Post »

Witaj Krysiu! Piękne kwitnienia! Rośliny zadbane i takie soczyście zielone pędy mają :wink: Pięknie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”