Moje kolorowe Bąbelki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Tym bardziej, że okresowo był w złej kondycji... cokolwiek to będzie, to pewnie i tak właścicielkę ucieszy, nawet korzonek ;:215
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Oby szybko się wyjaśniło czym jest to tajemnicze "coś". Korzonek, pęd, basalek - wszystko mnie będzie cieszyć ^^

Hihi, żółtki zawsze czymś mnie zauroczyły, że zamiast jakiegoś różowego brałam je :D
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

kahim pisze:Rzeczywiście to coś na samym dole wygląda jak początek pędzika ;:oj

Dokładnie. Pędzik jak nic.. bynajmniej tak bym obstawiała.
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Najbardziej prawdopodobne to pęd lub basalek, bo rośnie zbyt wolno na korzonek (a one na nim rosną jak opętane xD). Za pędem przemawia też taka dziwna wypustka pod pędem tuż przy trzonie, którą zauważyłam na wszystkich innych pędach. Przy basalku tego nie widziałam.
Mam nadzieję, że kolejny wytwór zdechlaczka całkiem go nie dobije, bo nie dość, że wypuszcza 2 nowe korzonki, przedłuża całą masę starszych korzeni, do tego rośnie listek i jeszcze zachciało mu się wypuścić "coś"...
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

ja miałam na kilku storczykach dokładnie takie samo "uwypuklenie" i moim zdaniem to raczej basalek. Zbyt pękate na pęd. Ale u mnie nic się z tym nie działo, po prostu stało to w miejscu...
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Witajcie, może nie mam żadnych konkretów do pokazania, ale zawsze coś nowego się dzieje.
Na początek - Zeberka puszcza powolutku listek ^, skoczogonki dalej na niej grasują, więc siedzi obok mnie na stoliku i pachni.
Coś na zdechlaczku rośnie powolutku, bardzo powolutku, więc na razie nie mam 100proc. pewności, ale jest takie zaostrzone - więc być może pęd lub basalek, ale tyle to ja zakładałam od razu.
Basalek na Little Lady chyba puszcza listeczek, na razie widać takie maciupeńkie rozszerzenie między listami.
No i chyba najciekawsze - coś chce się przebić na Yellow Crowd :D, od kilku dni obserwowałam rosnącego guza z boku, następnie takie lekkie zaciemnienie tkanki (występuje także gdy rosną korzonki, ale wtedy od razu wyłazi korzonek) , a teraz już widzę pęknięcie! Jakby nie patrzeć to powoli jego czas na puszczanie pędziku, bo ma zwyczaj zaczynać kwitnienie w lutym-marcu.
Obrazek
Ciekawe jak tym razem będą jego kwiatki wyglądały, mam nadzieję też że nikt nie przybliży go przypadkowo do szyby i nie zmarzną mu pączki.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Myślałam, ze to ja się zbyt mocno ekscytuję pokazując takie ledwo przebijające się pędy ale Ty mnie pobiłaś tym pęknieciem ;:306 Trzymam kciuki aby wszystko skończyło się po Twojej mysli ;:333
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

No to pięknie! U Ciebie widzę, też ślicznie korzonki rosną! ;:138
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Haha, Bo ja lubię wyszukiwać co się dzieje. Cieszcie się, że nie robiłam zdjęcia rosnącego guza xD, o tyle to pęknięcie jest ładnie wyeksponowane, bo nie ma listka, który by je zakrył.
Ja się bardzo cieszę, bo to będzie 2 kwitnienie u mnie ^^

Jak ja to mówię, rosną jak głupie :D, jeszcze niedawno były malutkimi cypelkami.
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Ja też ciągle moje oglądami wszelkich guzków wypatruję :tan
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Witam sie i ja :-D

Widze same śliczności,piękne kolorki.A Zeberka i miniaturka.......boskie ????????
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Witajcie!
Chwalę się pędzikiem na Yellow Crowd, który rośnie dosłownie jak na drożdżach ;:oj To co było 2 dni temu ledwie pęknięciem, dziś już jest wystającym łebkiem.
http://img707.imageshack.us/img707/4467/jhyi.jpg
Jestem z niego bardzo dumna. Do tego korzonki rosną elegancko. Dziś będzie moczonko w biohumusie - chyba on tak ładnie na nie działa, bo wszystkie storczyki szaleją od kiedy zaczęłam go używać.
Zeberce pięknie rośnie nowy listeczek, a korzonki w doniczce zachciewają się przedłużać, choć mają już strasznie ciasno i myślę, że będę musiała za jakiś czas kupić nową doniczkę i przesadzić, bo podłoże też ma miałkie - po każdym moczeniu pełno syfu zostaje w wodzie. Ale to dopiero po przekwitnięciu, które o dziwo trwa już u mnie miesiąc ^^. Troszkę ją przesuszę, aby pozbyć się skoczogonków.
http://img822.imageshack.us/img822/3790/g8fb.jpg
Zdechlaczkowy pęd rośnie duuużo wolniej jak na razie.
http://img842.imageshack.us/img842/4253/3xnc.jpg
Martwię się tym co dziś zobaczyłam. Ogólnie raz po raz widziałam te małe białe cosie łażące po listkach, a dziś na spodniej częsci listka było tego cała masa, tak samo na czarnym spodku pod doniczką... To chyba jednak przędziorki... Wymyję dziś go i zobaczymy co będzie. Na razie pajęczynek czy zmian na listkach nie zauważyłam.
Dodatkowo na miniaturkowym basalku rośnie listeczek, jest jeszcze zbyt malusi by uchwycić go na zdjęciu, ale rośnie ^^. Zaczyna rosnąć jej także malutki korzonek, szkoda że nie na basalku :D
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, o 00:25 przez Jovanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta rozmiaru zdjęć ;zbyt duże są niezgodne z RF
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Gratuluję poruszenia wśród storczyków ;:138 Chociaż nie umiem odróżnić młodego pędzika od korzonków... ;:185 Robactwa nie cierpię, nie wiem za bardzo jak z tym walczyć... Chętnie poczytam jak to zwalczasz i mam nadzieję, że szybko się z "dziadami" uporasz ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”