Storczykowa przygoda Katki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczykowa przygoda Katki

Post »

Witam!
Postanowiłam założyć swój storczykowy wątek :oops:
Przygoda moja zaczęła się od podarowanych przez koleżankę z pracy, własnoręcznie wyhodownych z pedów maleństw ;:oj
Obrazek Obrazek

I tak sobie pomalutku rosną maluszki, a że nie mogłam się doczekać kwtnienia, postanowiłam nabyć dorosłego osobnika, który kwitnie mi od kwietnia do dziś :heja

Obrazek

Tak swoją drogą, to nie mam pojęcia jak długo może kwitnąć taki storczyk? ;:124

Zachęcona pięknym kwitnieniem i właściwie wydawałoby się dość prosta hodowlą, postanowiłam nabyć kolejnego storczysia, niestety musiał zostać przelany w sklepie, a ja go dobiłam. Korzonki zaczeły gnić, więc za poradą przemiłych forumowiczów, poobcinałam mu co trzeba i się reanimuje. Mam nadzieję, że wyzdrowieje ;:224

Oto on Obrazek Obrazek Obrazek

-- 24 sie 2013, o 21:45 --

Oczywiscie ten ostatni został już posadzony do świeżego podłoża, prqzesychał tak 2 dni po zalaniu tylko. ;:14
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Chcialam dodać,ze dotychczs podlewalam zwyklą kranówką ;:oj dopiero doczytalam że lepiej przegotowaną odstana, no więc zaczne od teraz, bo jeszcze im kranowka zaszkodzi ;:131
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

:wit Witaj Katko. Twoja kolekcja storczyków zapowiada się bardzo ciekawie. :D Wyhodowanie storczyka z keiki sprawia wiele radości i daje sporo satysfakcji. Sama mam u siebie kilka takich maluchów, więc wiem co mówię :D Storczyk ze zdjecia nr 2, to bardzo ładny okaz, mam identycznego. Zdążył mi się już rozmnożyć, ale tak pięknie nie zakwitł ponownie. Może tym razem będzie inaczej. Białasek z kolei to klasyk, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji :D Jeśli zastosujesz się do porad z forum, uda Ci się go uratować - na moje oko wygląda całkiem nieźle i ma kilka korzonków w dobrej kondycji :D
Kwitnienie storczyka zależy od danego osobnika - jedne kwitną dłużej, drugie cieszą nas kwiatkami krócej... ;:173 Wpływ na to mają oczywiście warunki, jakie zapewnimy roślince. U mnie jeden storczyk kwitnie praktycznie non stop, mam też i takie, które kwitły od marca do lipca, a inny osobnik kwitł tylko dwa miesiące.
Kranówka im nie powinna zaszkodzić, ale lepiej podlewać przegotowana i odstaną wodą. Polecem zaopatrzyć się w nawóz dla storczyków, np. guano - nie powoduje on zasolenia podłoża.
Poproś Administratora forum, aby przeniósł Twój wątek do działu "Moje storczyki!", tam na pewno więcej osób będzie mogło zauważyć Twój wątek. :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Dzięki! Mam już nawóz do storczykow-biohumus, ale jeszcze nie podlewałam. I nie wiem czy podlac tylko te kwitnące czy małym to nie zaszkodzi? I jak często że by nie spalić korzonków?

-- 25 sie 2013, o 09:28 --

Ps.a jak mam się skontaktować z administratorem?bo nie bardzo się orientuję ;:131
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Hej Katka.Juz mamy Twoj watek gdzie trzeba.Witam Cie serdecznie ,milo ze sie zdecydowalas zalozyc wateczek :D.Kolekcja zapowiada sie ciekawie ,każdy z nas tak zaczynal ,potem juz tylko Twoj portfel bedzie cierpial ;:306
Biohumus jest nawozem naturalnym ,nie pali korzeni ,mozesz smialo podlewac wszystkie storczyki.
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Małym nie zaszkodzi biohumus ani guano, sama nim podlewam moje keiki i mają się bardzo dobrze :D Storczyki, które wypuszczają pęd/kwitną podlewam raz na tydzień, a te przekwitnięte co dwa tygodnie... Chociaż niektóre storczyki, jak np. Phalaenopsis Mini Mark, powinno się podlewać z nawozem przy każdym podlewaniu.
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

O! Dziekuje za przeniesienie gdzie trzeba! Oraz za mile powitanie! ;:7
Jak na razie się trzymam i w sklepach tylko oglądam, ale czasem trudno odejść od półki z niczym. Jestem silna i tylko fakt, że mam jeszcze kolekcje fiołków i malo miejsca sprawia, że moja kolekcja storczyków powoli rośnie. Oczywiście w planach mam powiększenie rodziny! ;:224

-- 25 sie 2013, o 12:45 --

A czy ktos wie jak sie nazywają te moje storczyki? :oops:
PannaB
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 28 lip 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Powodzenia z mlodymi i reanimacja bialego. A rozowy m sie podoba, jest bardzo ladny. Z nazwami niestety nie pomoge, bo nie wiem.

Jak duza jest ta kolekcja fiolkow? :)
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Witaj katka :wit Miło mi u Ciebie gościć, bo kolekcja zapowiada się interesująco :D Twoje storczyki to zwykłe hybrydy Phalaenopsis, nie mają nazwy :wink:
Wyhodowanie rośliny z keiki to fajnie doświadczenie. Też mam jednego keiki oddzielonego od mamy, którą przelała moja babcia. Czekam aż w końcu zakwitnie, bo nie jestem pewna koloru :lol:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Witam się i ja :wit Tak jak pisala Pati to zwykłe hybrydki. Zresztą nie ważne jak się nazywają. Najważniejsze, że są piekne ;:333
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

marta325 pisze: Zresztą nie ważne jak się nazywają. Najważniejsze, że są piekne ;:333
Otóż to ;:108
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Witam wszystkich odwiedzających ;:7

Zwykłe hybrydy...hmm...najważniejsze, że są piękne :D
A oto moje dzieciaczki w stanie obecnym, bo zdjęcia, które wstawiłam na początku, były z kwietnia, oto stan obecny: Obrazek
Obrazek
Aha, prawdopodobnie będzie to jakiś odcień fioletu ale nie wiem jaki. Będzie niespodzianka ;:138

PannoB kolekcja fiołków to na chwilę obecną z kwitnących białe, fioletowe i białe z filoletowymi falowanymi brzegami, natomiast dopiero rosną dzieciaczki i maja być biały z różowymi brzegami, różowy i bordowy. Oto zdjęcia (mam nadzieję, że nikt mnie stąd nie wyrzuci za zdęcia niezgodne z tematem ;:14
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Hej hej :) to teraz uważaj na portfel bo kto zawita na te forum zaraz traci jego zawartość :)

Nie wiem jak u innych, ale mi się wiele twoich zdjęć pokazuje w poziomie... ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”