Mój storczykowy kącik :) cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

;:oj ;:oj ;:oj
Aniu dziękuję :oops: Miło mi, że chciało Ci się specjalnie zdjęcia zrobić ;:196
Doskonale wszytko widać ;:215
Pięknie pokazałaś korzonki ;:oj Listeczka widać bardzo dobrze ;:108
Kurcze bardzo ładne efekty ;:oj W takim razie ja też wypróbuję tą metodę na tym jednym zdechlaczku, bo u niego keramzyt po ok. 5 miesiącach nie dał żadnych efektów :roll:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Dusia tez nad tym myślałam, ale właśnie do keramzytu zależało mi na wysokim naczyniu, bo on bardzo ciągnie wodę w górę. Bałam się, ze jak keramzytu będzie mniej to ciężko mi będzie utrzymać jakąś równowagę aby nie było za mokro ani za sucho. Chyba wolałabym wtedy mech na dno słoika zamiast keramzytu i storczyka bym swobodnie na nim położyła :) Pomyślę, na razie dam mu czas.

Madzia to żaden problem ;:196 nie wiedziałam tylko czy będzie wszystko widać na foto :)

Szamanka a co u Ciebie nowego? na pewno masz się czym pochwalić u siebie :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Dufin,
no w zasadzie, to mam sporo kwitnień, poza tym podążyłam Twym tropem do tesco po miniaturkę za 14,99 ;)
ale jakoś nie umiem ładnych zdjęć zrobić :( poza tym mam problem z Imageshack'em :?
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Aniu reanimek w słoiku wygląda bosko i widać że ma tam jak w raju :wink: a co do Twojego dendrobium jestem chyba jego największą fanką co do kwitnienia :;230 i zobaczysz będzie na moim. Co do ciepła chyba coś w tym jest bo Mojej Irence szybko rosną kwiatuchy a u Ciebie coś wolniej więc myślę, że jak wniosłaś go do domu to wypruje z kwiatkami jak formuła 1 :;230
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Słuchajcie.. będąc kiedyś u mojego N. zrobiłam fotki falków, jakie ma jego mama. Nie jest tego dużo bo tylko 3 i dość popularnych kolorów, ale.. rosnące w zwykłej ziemi ;:oj teraz dopiero sobie o tych zdjęciach przypomniałam. Korzonki chyba są całkiem pognite bo mnóstwo tam skoczogonków i korzeni powietrznych. Może i nie ma co pokazywać, ale skoro już je zrobiłam ;) Zdjęcia z telefonu, więc przepraszam za jakość ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Ania a te "ziemne" to teściowa przesadziła sama, czy nie daj Boże, ktoś takie sprzedaje?
PS. swoją drogą pokazuje to jak ciekawą rośliną jest storczyk. Pewnie tam "cierpi" w tej ziemi, ale i tak obdarowuje kwiatami :shock:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

no przesadziła bo nie wiedziała, ze trzeba w korze trzymać ;:224 Później kupiła podłoże do storczyków ale tylko tego białego przesadziła.. no i Dendrobium tez jest w sklepowej korze chyba.. Nie powiem, storczyki ładnie kwitną, bo niemal nie robią sobie przerwy, jest mnóstwo wydłużających się pędów, albo nowych łodyg.. ten biały ma chyba 3 albo 4 pędy.. heh .. w dodatku stoją na oknie południowym niczym nie cieniowane, czasem miały poparzone listki niestety..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

ajania pisze:Marta, dlaczego wszystkie posty jakie napisałaś na Forum to link do jakiejś gry ? :shock: . To forum ogrodnicze, mamy sobie pograć czy co ?
To jedna osoba, która pod kilkoma nickami rozsyła jakiś spam, pewnie wirusy, więc nie wchodźcie w te linki ;:219

I moje formujące się pączki na D. nobile ;:138 Przepraszam, ze ja ciągle o tym samym, ale rozumiecie.. To moje pierwsze i jedyne D. nobile, w dodatku w ogóle nie spodziewałam się u niego kwitnienia bo myślałam, że jest za młody i miałam zamiar go hartować od przyszłego roku. Kolor niespodzianka, choć i tak wiem, ze będzie białe, bo chyba tylko te tak chętnie i bezproblemowo kwitną :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Gratuluję Aniu ;:138 ;:138 ;:138
Dufin pisze:Przepraszam, ze ja ciągle o tym samym, ale rozumiecie..
Hi hi, a mi się wydaje, że przed chwilą było o storczykach uprawianych w ziemi, wczoraj o reanimku, jeszcze wcześniej był piękny kolaż :wink:
Cieszę się, że dzielisz się z nami swoimi kwitnieniami i nie tylko :D Nie ważne czy jest to jeden storczyk czy dwa, najważniejsze jest to, że możemy Ci towarzyszyć i cieszyć się razem z Tobą każdym postępem Twoich podopiecznych :D
Ciekawa jestem jaki to kolorek ;:173 Może biały, a może nie ;:173
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Ja w kółko o swojej katlei a Ty o Dendrobium. Jak mówią słowa piosenki : "każdy ma jakiegoś bzika..." ;:306 . Super pączuchy się szykują, no i chyba jakość szczególnie go nie przechłodziłaś, bo przecież tak ciepło teraz, że nie ma jak i gdzie (no chyba, że trzymałaś go w lodówce, jak P. Grażyna Siemińska swoje "śpiochy" ;:306 ). Super widok, niektórzy tak narzekają na swoje nobilki, że je chłodzą, suszą a one uparte a u Ciebie pięknie się bierze do kwitnienia ;:138 .
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

;:138 ;:138 ;:138 Super Dufin!!!Moje tez bedzie mialo kwiatki i tez je pierwszy raz zobacze :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

Madziu dziękuję za obecność i za to, że właśnie z Wami mogę się wszystkim dzielić ;:196

Aniu hmm.. moje Dendrobium stoi na balkonie od maja chyba.. zdarzało się kilka chłodniejszych nocy ale to wszystko.. przesuszać też go nie suszyłam ani teraz ani zimą, bo uznałam, że to za młoda roślina na kwitnienie, że będę ja normalnie pielęgnować by podrosła a od przyszłego roku wprowadzę okres suszy a tu taka niespodzianka. Co prawda sprzedająca sama uznała, że to bardzo chętne Dendrobium bo ona swoje trzyma na oknie i ani nie chłodzi ani nie suszy a kwitną, stąd mam podejrzenie, że będzie to najpopularniejsza biała krzyżówka ;)

Actus ciesze się, że oba nasze dendrobia są brzemienne ;:306 Z tą różnica, ze Ty pewnie zabłyśniesz jakimś wielokolorowym botanikiem ;:306 Kasia a po czym poznajesz, że wypustki będą kwiatami albo keiki? Czy nie poznajesz i czekasz aż będą większe i wszystko się wyjaśni?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy kącik :) cz.II

Post »

A mówiłam i pisałam uparcie i powiedz kto w nie wierzył?? ;:124
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”