Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  
Autor Wiadomość
Ciku
 Tytuł: Re: Mój storczykowy wątek
PostNapisane: 29 maja 2013, o 21:18 
500p
500p

0 szt.
kahim napisał(a):
Ludwikiem je, Ludwikiem! O ile uznasz Ludwika za niechemię ;:306

Chodziło mi o mechaniczne usunięcie robaków, jeżeli to nie poskutkuje to potraktuję chemią, np. Ludwikiem ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Callanthe
PostNapisane: 29 maja 2013, o 21:33 
1000p
1000p

1 szt.
:wit Ten :
Obrazek i mini z 3 strony to bomba, są takie śliczne! Ubóstwiam je, będę wracać tutaj często je oglądać ;:303

Ciku
PostNapisane: 29 maja 2013, o 23:22 
500p
500p

0 szt.
Callanthe napisał(a):
:wit Ten :
Obrazek i mini z 3 strony to bomba, są takie śliczne! Ubóstwiam je, będę wracać tutaj często je oglądać ;:303

Witam Pati!! Miło mi bardzo, że spodobało się Tobie coś z moje kolekcji. Ja jestem pod wrażeniem Twoich miniaturek a zwłaszcza Twojej ręki do nich. Powiedz mi jak je pielęgnujesz?? Tak samo jak te większe okazy?? Mam ich 6, 7 w drodze. Większość po kwitnieniu już sklepowym i czekam aż się obudzą w jakikolwiek sposób ale na razie cisza. Jedyny który się ruszył to ten. I tak jak pisałam Ani nie bardzo wiem co to jest, takie dwa niby pędziki ale po 2 listki naprzeciw siebie. Hmm dodam zdjęcia, mam nadzieję, że będzie to widoczne.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Callanthe
PostNapisane: 29 maja 2013, o 23:35 
1000p
1000p

1 szt.
Może Twoje mini wypuszcza basal keiki ? ;:138 Zobacz jak prezentuje się miniaturka u 3velyny z kilkoma basal keiki ;:108 Może u niej znajdziesz coś podobnego na zdjęciach :D Ja na moich miniaturkach niestety nie miałam jeszcze żadnych keiki, jedynie przy jednym dużym storczyku, który jest u mnie, bo tam nie kwitł i jak zakwitnie to wraca na stare śmieci ;:224

Swoje miniaturki pielęgnuję tak jak te duże stroczyki, czyli przelewam wodą przefiltrowaną z dzbanka Brita z odrobiną nawozu :D W moim wątku jest zdjęcie, na którym widać, że 3 moje miniaturki rosną w sphagnum a 4 w korze. Te, które rosną w korze trochę wyrosły (mają po 5 lat) i żyją sobie w 12 cm doniczkach. Dlatego powiększyły im się liście i korzenie. Te osłonki, w których są te 3 typowe mini to są właśnie osłonki po miniaturkach stojących za nimi :) Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest :D

Moje miniaturki aktualnie 4 z nich mają nowe listki i idą w korzonki ;:108 Dwa z nich to wciąż jeszcze kwitnienia sklepowe ;:131 1 z tych wypuszczających listek to keiki miniaturki mojej babci, które jeszcze u mnie nie kwitło ;:185 i również czekam na pędzik. Kolejny agent z tych wypuszczających liścia też jeszcze nie miał u mnie własnego kwitnienia, ale liść ma już dosyć spory to doglądam codziennie czy czasem coś nowego się nie wybija ;:224

Ciku
PostNapisane: 29 maja 2013, o 23:47 
500p
500p

0 szt.
Callanthe napisał(a):
Może Twoje mini wypuszcza basal keiki ? ;:138 Zobacz jak prezentuje się miniaturka u 3velyny z kilkoma basal keiki ;:108 Może u niej znajdziesz coś podobnego na zdjęciach :D Ja na moich miniaturkach niestety nie miałam jeszcze żadnych keiki, jedynie przy jednym dużym storczyku, który jest u mnie, bo tam nie kwitł i jak zakwitnie to wraca na stare śmieci ;:224

Swoje miniaturki pielęgnuję tak jak te duże stroczyki, czyli przelewam wodą przefiltrowaną z dzbanka Brita z odrobiną nawozu :D W moim wątku jest zdjęcie, na którym widać, że 3 moje miniaturki rosną w sphagnum a 4 w korze. Te, które rosną w korze trochę wyrosły (mają po 5 lat) i żyją sobie w 12 cm doniczkach. Dlatego powiększyły im się liście i korzenie. Te osłonki, w których są te 3 typowe mini to są właśnie osłonki po miniaturkach stojących za nimi :) Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest :D

Moje miniaturki aktualnie 4 z nich mają nowe listki i idą w korzonki ;:108 Dwa z nich to wciąż jeszcze kwitnienia sklepowe ;:131 1 z tych wypuszczających listek to keiki miniaturki mojej babci, które jeszcze u mnie nie kwitło ;:185 i również czekam na pędzik. Kolejny agent z tych wypuszczających liścia też jeszcze nie miał u mnie własnego kwitnienia, ale liść ma już dosyć spory to doglądam codziennie czy czasem coś nowego się nie wybija ;:224

Wow... ;:180 U mnie śpią wszystkie, oprócz 1, dlatego na razie wstrzymuje się z kupnem nowych mini.

Callanthe
PostNapisane: 29 maja 2013, o 23:50 
1000p
1000p

1 szt.
Ruszą się z czasem ;:108 Ja zawsze jak jakąś nową kupię to śpi i dopiero po czasie się coś zaczyna dziać :D

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 01:33 
500p
500p

0 szt.
Aaaa to nie tracę wiary :) Dzięki :))

Dufin
PostNapisane: 30 maja 2013, o 08:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jestem tego samego zdania co Patrycja, zresztą napisałam to już wczoraj w innym wątku, że z Twojego opisu wynika, iż to basal keiki :) Teraz mogę powiedzieć, ze ze zdjęć wynika to samo ;:306

Pozdrawiam Ania!

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 10:31 
500p
500p

0 szt.
:heja ;:138 ;:215

Marta25
PostNapisane: 30 maja 2013, o 11:11 
500p
500p

0 szt.
Ciku napisał(a):
Mam też do Was parę pytań, mam storczyka, kwitnie super, ale zaraz po kupnie padły mu liście, już w sklepie było z nimi coś nie tak ale był po bardzo promocyjnej cenie więc chciałam go uleczyć :)
Wygląda tak, zero listka, myślicie, że jak zrzuci kwiaty to może coś mu jeszcze z tego trzonu wyrośnie?? Chodzi mi o jakiegoś listka.

Nie sądzę, żeby z tego trzonu mógł jeszcze wyrosnąć jakiś listek. Wygląda na to, że Twój storczyk miał zalany stożek wzrostu, stąd stopniowo stracił wszystkie liście... Jeśli ma korzenie w dobrym stanie, to jest spora szansa, że prędzej czy później doczekasz się jakiegoś keiki :D

Twój ostatni zakup jest śliczny!! Mam nadzieję, że szybko powtórzy kwitnienie i że będziemy mogli cieszyć się kwitnieniem razem z Tobą :D

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 11:33 
500p
500p

0 szt.
Dziękuję Marto za odpowiedź :) Też mam taką nadzieję, tymbardziej, że keiki jeszcze się nie doczekałam.
Dodaję zdjęcie jeszcze jednej mojej nowości. Tak wyglądała kwitnąc, ja kupiłam już bez kwiatów.
Obrazek

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 17:06 
500p
500p

0 szt.
Moja ukochana krówka w końcu dała jakiś znak życia, nowy listek rośnie :)
Obrazek

Kingianum też ruszyło, nowy pędzik coraz większy a dziś zauważyłam kolejny maleńki :))
Obrazek
Obrazek

Czytałam na innym wątku, że jak pęd puści co innego niż listek to już po nim. Czyli pewnie u mnie tak właśnie też jest. Może co innego się z niego urodzi.
Obrazek
Obrazek

-- 30 maja 2013, o 17:11 --

I mój ukochany podobny do Magical zauważyłam to już dawno, tylko ostatnio dowiedziałam się czym jest basal keiki i chyba właśnie u niego tak jest, tak jakby dwie roślinki.
Obrazek
Obrazek
a co więcej ta druga roślinka dotychczas same listki miała a przy robieniu zdjęć zauważyłam chyba malutki pędzik idzie nowy ;:138 ;:138 strasznie się cieszę, to mój ukochany Phalenopsis a ostatni kwiatuszek już ledco co się trzyma pędu.
Obrazek
Obrazek

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 17:18 
500p
500p

0 szt.
I mam coś jeszcze, nie wiem czy się nie pospieszyłam, ale to przez Was troszkę :D
Skusiłam się i zakupiłam takie oto storczusie, są maleńkie, nie spodziewałam się, że aż tak :))
Obrazek
Obrazek
a wyglądać mają tak:
Obrazek
Obrazek

Mam co do nich taką prośbę o jakieś wskazówki jak z nimi postępować?? Przesadziłam z kory już do spaghnum jednego. I teraz ..nie wiem co dalej :D

Dufin
PostNapisane: 30 maja 2013, o 17:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
no teraz musisz kontrolowac by mech nie wysychał na wiór ;) najlepiej delikatnie go przelewać albo zraszać. Jeśli masz możliwości to tak młodym roślinkom możesz podnieść wilgotność ustawiając je w jakiejś szklarence lub akwarium. Ja je trzymam w takich plastikowych wysokich pojemnikach, które czasem zamykam na noc a na dnie mam pumeks ogrodniczy zalany wodą :)

Pozdrawiam Ania!

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 18:28 
500p
500p

0 szt.
Dufin napisał(a):
no teraz musisz kontrolowac by mech nie wysychał na wiór ;) najlepiej delikatnie go przelewać albo zraszać. Jeśli masz możliwości to tak młodym roślinkom możesz podnieść wilgotność ustawiając je w jakiejś szklarence lub akwarium. Ja je trzymam w takich plastikowych wysokich pojemnikach, które czasem zamykam na noc a na dnie mam pumeks ogrodniczy zalany wodą :)

Dziękuję za odpowiedź Aniu, liczyłam m.in. na Twoją wypowiedź bo czytałam, że masz takie maluchy.

Ciku
PostNapisane: 30 maja 2013, o 18:51 
500p
500p

0 szt.
Jak długo takie maluchy należy trzymać w takich warunkach??

Dufin
PostNapisane: 30 maja 2013, o 19:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
To zależy, botaniki raczej lubią mieć wyższą wilgotność, nawet gdy są dorosłe, więc jeśli w pokoju masz suche powietrze, to warto je tak trzymać jak najdłużej ;) Jeśli zaś w domu masz wysoką wilgotność, to wtedy poradzą sobie bez "wspomagaczy". Ciężko coś jednoznacznie doradzić, trzeba obserwować :) Niektórym moim maluchom nie serwuję takich zabiegów a wszystkie ładnie puszczają nowe listki, ale w pokoju mam wilgotność ok 60% wiec widocznie to im wystarcza.

Pozdrawiam Ania!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 438 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości