Mój storczykowy wątek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Mam Kasiu nadzieję, że zakwitnie. A mam jeszcze pytanie czy tym storczykom trzeba więcej wilgotności?? Umieścić je na tacce z keramzytem wilgotnym czy wsadzić w głębszy pojemnik z keramzytem... nie wiem jak zrobić, żeby było im najlepiej ... :?:
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku czy moge poznac Twoje imie? :D Idealne byloby akwarium z keramzytem zakrywane szybka od gory.One potrzebuja wiecej wilgotnosci jak zwykle hybrydy i tak jak hybrydy powinny porzadnie wyschnac przed nastepnym podlaniem ,tak botanikow raczej nie mozna na wior przesuszac.Jak nie masz akwarium zawsze mozesz pokombinowac z jakims plastikowym pudelkiem z keramzytem na dnie.
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Tak jak Dufin... Anka :)

-- 18 lip 2013, o 21:22 --
actus pisze:Ciku czy moge poznac Twoje imie? :D Idealne byloby akwarium z keramzytem zakrywane szybka od gory.One potrzebuja wiecej wilgotnosci jak zwykle hybrydy i tak jak hybrydy powinny porzadnie wyschnac przed nastepnym podlaniem ,tak botanikow raczej nie mozna na wior przesuszac.Jak nie masz akwarium zawsze mozesz pokombinowac z jakims plastikowym pudelkiem z keramzytem na dnie.
Dzięki wielkie :) tak zrobię, pomyślę i coś im skombinuję ... ale jestem nimi podekscytowana :)
Dziękuję za pomoc ;:168
Lolivette
500p
500p
Posty: 666
Od: 21 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Piekne ;:167 ;:202
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Drobiazg Aniu,i rozumiem Twoje podekscytowanie :D Opiekuj sie nimi dobrze ,zebysmy mogli podziwiac te piekne kwiatki ,a jak bedziesz potrzebowala pomocy to pisz! :D
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Dziękuję Loli, dzięki Kasiu na pewno będę pisać :)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ja moje maluchy trzymam tylko an tacce z keramzytem, chyba im to wystarcza bo wszystkie wypuściły już u mnie listki poza jednym kupionym niedawno. Ale to dobry pomysł z jakimś wyższym naczyniem, wtedy wilgoć tak szybko nie ucieka do pokoju ;) Sprawdzą sie nawet takie pojemniczki plastikowe na żywność tylko musisz znaleźć odpowiadający Ci rozmiar, ja nie znalazłam, dlatego mam tylko tackę ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

o to chyba ta samą aukcję z vandami oglądałyśmy, ale ja się jednak nie zdecyduję :D jak nie zabiję miltonii i cambrii to dopiero wtedy będzie vanda :D ale będę podglądać twoje co by wiedzieć jak w przyszłości się potencjalną swoją zajmować :) ta fioletowa będzie cudowna jak się uchowa :D
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

valdessa_kane pisze:o to chyba ta samą aukcję z vandami oglądałyśmy, ale ja się jednak nie zdecyduję :D jak nie zabiję miltonii i cambrii to dopiero wtedy będzie vanda :D ale będę podglądać twoje co by wiedzieć jak w przyszłości się potencjalną swoją zajmować :) ta fioletowa będzie cudowna jak się uchowa :D
Na pewno tą samą, zdecydowałam się bo właśnie były malutkie i mniej mi będzie żal jak pójdzie coś nie tak, niżeli byłąby to duża roślinka, nie wspominając o cenie dorosłej rośliny :)
Ty podpatruj u mnie, ja u Ciebie Miltonia, bo widząc jaka Twoja jest śliczna ciągle mam nadzieję, że może i moja się kiedyś obudzi :)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

też widziałam tę aukcję, ale czy nie odstrasza Was to, ze zanim vanda zakwitnie z siewki to mija.. hmm.. 10 lat albo lepiej? :shock: Ja uznałam, ze chyba jednak wolę odłożyć na większa roślinę :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Chciałam sprawdzić czy w ogóle cokolwiek będzie rosła, lubię takie maluszki i nie nastawiam się na to, że kiedyś zakwitnie. Bardziej chodzi o radość z listka, korzonka, aklimatyzacji. Jak będę chciała cieszyć się jej kwiatem to kupię już większą, dużo większą ;) Taka duża marzy mi się, nie wiem jaka to odmiana, ale chciałabym pomarańczową i fioletową :) dużą ;:173
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

pomarańczowa też mi się marzy ale nigdzie nie ma obecnie takiej w sprzedaży :/
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Arletka sprzedaje thai peach na All 85 zł chyba

-- 19 lip 2013, o 00:26 --
Ciku pisze:Arletka sprzedaje thai peach na All 85 zł chyba
jeżeli o taką Tobie chodzi, mi właśnie ona się podoba bardzo i ta fioletowa też, którą ma również w ofercie teraz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”