Mój storczykowy wątek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku pisze: Obrazek
zakochałam się... co to za gatunek?

gratuluje przepięknych okazów :)
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

wszystkie cudne :-D a magical jak sama nazwa mówi magiczny :-D nie mogę się doczekać kiedy będę mieć swojego :-D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

valdessa_kane pisze:
Ciku pisze: Obrazek
zakochałam się... co to za gatunek?

gratuluje przepięknych okazów :)

Miltonia, moja pierwsza i dokładniejszej nazwy nie znam :) To zdjęcie jeszcze przed zakupem, do mnie dotarła już po kwitnieniu. Teraz ją reanimuję, niechcący w czasie podlewania przewróciła mi się, nie widziałam tego i pływała cała w wodzie przez jakies dobre 30 minut :cry: nie wiem czy coś z niej będzie jeszcze ale nie poddaje się :)

-- 1 lip 2013, o 00:19 --
Dusiaaa pisze:wszystkie cudne :-D a magical jak sama nazwa mówi magiczny :-D nie mogę się doczekać kiedy będę mieć swojego :-D
masz rację :) cudowne kolory, to jeden z moich ulubionych :) Nie pożałujesz:)
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Piękne storczyki super kolorki , gratuluję takiej urozmaiconej kolekcji , ostatnie nowości super ;:108
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Moje nowe pociechy :) Kupione wcześniej, za jakość przepraszam, zgubiłam kartę od apartu i zrobiłam telefonem.
2 niespodzianki, na jednej była naklejka Oranje i coś tam dalej więc chyba będzie coś z pomarańczowym, a na drugiej zdarta naklejka. Nie wklejam zdjęć bo na razie same listki :)

Zakochałam się w tej mini, między innymi za sprawką Pati :)
Obrazek
Obrazek

Różowo biała midi z keiki, już miała gdy ją kupiłam, ma drobne i śliczne kwiatuszki :)
Obrazek
Obrazek

-- 14 lip 2013, o 21:20 --

Tego storczusia uwielbiam, kwiaty ma niemal czarne, ciemniejsze w rzeczywistości niż na zdjęciu :)
Obrazek
Obrazek

Takiego gratisika dostałam, nie wiem za bardzo co to jest, dendrobium?? z przyrostami nowymi chyba, nie wiem jak dokładnie nazwać je i chyba keiki ma, na zdjęciu może widać będzie jeden mały korzonek :) Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

I oto moje następne Maleństwo, miłość od pierwszego wejrzenia!!
Obrazek
Obrazek
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

NO Ciku pojechalas ostro z fotkami dzis :D .Ten czarny to Phal Golden Peoker Black Bird.Mam identycznego ,fantastyczny jest i bardzo dlugo kwitnie :D .Mini cudna!Sliczne kolorki!Nie dziwie sie ,ze sie zakochalas.A ten gratisik to Dendr.Phalaenopsis :D

-- 14 lip 2013, o 21:25 --

Oooo ,ja pisze ,a Ty nastepne focie wklejasz.Sliczny falek!Herbaciany ;:167 .I "kaczke" w tle widze ;:306
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

actus pisze:NO Ciku pojechalas ostro z fotkami dzis :D .Ten czarny to Phal Golden Peoker Black Bird.Mam identycznego ,fantastyczny jest i bardzo dlugo kwitnie :D .Mini cudna!Sliczne kolorki!Nie dziwie sie ,ze sie zakochalas.A ten gratisik to Dendr.Phalaenopsis :D

-- 14 lip 2013, o 21:25 --

Oooo ,ja pisze ,a Ty nastepne focie wklejasz.Sliczny falek!Herbaciany ;:167 .I "kaczke" w tle widzę ;:306
Ooo dziękuję Kasiu :) nie wiedziałam, że trafił mi się Phalek z nazwą :) Piękny jest!! No i piszesz, że dendrobium, fajnie!! Pierwsze moje, nie nie pierwsze, zapomniałam o kingianum :)
Kaczuszka w tle, tak samo jak słoik taki większy, spróbuję do niego wsadzić 2 malutkie sadzonki botaników, kupionych wcześniej. Zobaczę jak tam im pójdzie, jedna puściła listeczek i jak przesadzałam to zauważyłam przedłużenie korzonków i 2 nowe korzonki. Za niedługo dojdą jeszcze 2 następne, to wtedy będę mieć pytania odnośnie ich :)
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Super ,ze zaczynasz zabawe z botanikami.Jak Ci pierwszy zakwitnie to Ci dech w piersiach zaprze ;:306 .Kaczusie to trzeba bardziej wyeksponowac to cudenko male ,a nie gdzies za sliokiem chowac :;230 .Dendr Phal.jest sliczne jak kwitnie ,ciekawe jaki kolorek bedziesz miala bo widze juz nowe przyrosty ;:63
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Co do kolorku, to nie mam pojęcia, dostałam gratis, cieszę się tym co będzie, jakikolwiek będzie :)

-- 14 lip 2013, o 21:46 --

Mini szybko rośnie, jestem ciekawa jaki kolorek będzie. Wszystkie kupiłam z kwiatami, wszystkie opadły, kilka razy zmieniałam im miejsce i teraz nie bardzo pamiętam która była która :)
Tak było:
Obrazek
a teraz:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Następna niespodzianka, tym razem dużych rozmiarów, formuje pąki, ale coś mam przeczucie, że to będzie typowy biały... ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

U ciebie też biorą się za wytwarzanie pąków, i to ostro ;:215 .
A białego każdy z nas w swojej kolekcji chociaż jednego ma, więc będzie też u Ciebie ;:306
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

gianna pisze:U ciebie też biorą się za wytwarzanie pąków, i to ostro ;:215 .
A białego każdy z nas w swojej kolekcji chociaż jednego ma, więc będzie też u Ciebie ;:306
Tylko 1 miniaturka tworzy pączki, reszta korzonki, ale lepsze to niż nic :)
Białego już jednego mam, a jak będzie następny to też super, żeby chociaż ciut inną warżkę miał :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”