Mój storczykowy wątek

ODPOWIEDZ
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku!!!! Bardzo się cieszę że i Ty masz taką mini z postrzepiona warzka ;:oj prawda że piękna na żywo? ;:138 ;:138

Piękne wszystkie kwitnienia Gratuluję!! ;:215
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Piękne miniaturki ;:108 :D Widać, że masz do nich rękę. :D Ja się trochę do nich zraziłam, ale miejsca na parapetach niestety nie przybywa, dlatego chyba będę się musiała wreszcie z nimi zaprzyjaźnić. Ta mini z postrzępioną warżką jest śliczna ;:167
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Pati, Marta ;:173 piękna jest ta mini, ale to sklepowe kwitnienie, jedna ruszyła u mnie i już ma pączki, reszta albo korzonki i listki i nic więcej. Ale z tego co widzę tu na forum, trzeba uzbroić się z nimi w sporo cierpliwości :)
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ano trzeba ,trzeba ,niestety :( .Ale skoro Ci jedna ruszyla to wielkie graty ;:63 ;:63 ;:63 .Mam nadzieje ,ze one po prostu potrzebuja wiecej czasu.Tak sie ludze.....
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Z tego co ja się dowiedziałam to moja mino z postrzepiona warzka niestety już przekwitla :( Więc teraz tylko czekać na moje własne kwitnienia :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

To moja dzisiejsza nowość, aparatu nie mam chwilowo więc zdjęcia telefonem robione. Zdjęcia nie oddają jego uroku a przedstawiać jego nie muszę ;:138
Obrazek
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Picolo!!!!!!!!!!!!!! ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 Super kochana ,strasznie sie ciesze ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku! Gdzie go dorwałaś?! ;:oj
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Muszę się przyznać, że odgapiłam od ANi i Pati pomysł ze słoikiem, wsadziłam tam padającą mini i 2 maluszki wcześniej kupione, są tam ponad tydzień i już puszczają listki i korzonki nowe, także chyba im służy ten klimat :)
Obrazek
Obrazek

teraz mam pytanie, przyszły mi dziś dwie malutkie Vandzie, w co je wsadzić? Kora? Spaghnum? czy też bez niczego??
Obrazek

-- 18 lip 2013, o 20:43 --
Dufin pisze:Ciku! Gdzie go dorwałaś?! ;:oj
Na All skusiłam się, tak długa ta aukcja tam była, tyle razy go oglądałam, że w chwili słobości kliknęłam....kup teraz... ;:138 i nie żałuję :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku super, ze reanimacja się udaje! ;:138 ja wsadziłam wczoraj mojego dorosłego Phal. Liodoro i licze na taki sam efekt jak w przypadku malucha, tylko doglądam go częściej bo ma on dużo starych elementów, które mogą gnić.. ale uznałam, ze jeśli coś się będzie działo to po prostu uchylę wieczko, a roślinie może pomóc sam fakt, że jest cała schowana w słoiku ;) ale te Twoje maluchy to dosłownie maluchy! ;:oj pierwszy raz widzę takie maleństwa.. a co do siewek Vandy pojęcia nie mam.. Może delikatnie je zakopać w mchu? Wydaje mi się, ze takim maluszkom powinno się w jakiś sposób zwiększyć wilgotność. Może tez wsadź ją do słoika i połóż na mchu ale zostawiaj go otwartego :)

Ojej, ale Piccolo na allegro był bardzo drogi.. też go przeglądałam, ale.. ta cena mnie powstrzymywała..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Aaa i ta mini też jest nowa, niestety już po kwitnieniu
Obrazek
a kwitła tak
Obrazek

i dotarły moje 2 maluszki :lol:
Miniaturowy storczyk Parishii
Obrazek
wyglądać ma tak:
Obrazek
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku ,te male wandzie mozesz w spagnum trzymac w doniczkach ,tylko spagnum nie za duzo ,zeby przeplyw dobry powietrza byl.Ja tak jedna moja zreanimowalam.Puscila piekne korzonki.Mozesz tez je w szkle trzymac tak jak dorosle i kapac jak dorosle (pamietajac zeby nie zanurzac powyzej korzeni przy kapieli) i spryskiwac korzonki w upaly :D

-- 18 lip 2013, o 20:50 --

Jak zwykle ja stukam w klawiszki , a Ty fotki now<e wklejasz ;:306 ;:306 ;:306 .Parishi jest cudny!!! A mini taka mam chyba ,albo bardzo podobna.Bardzo dlugo kwitla i nie musze mowic ,ze jest slicznosciowa :D
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Jedną vandzie wsadzę w szkło a drugą na mech i zobaczymy, z którą będzie lepiej się działo.
Aniu a te maluchy to są takie storczyki:
Obrazek
Obrazek
malutkie są bardzo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”