Micha storczyków Kahim

Zablokowany
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Micha storczyków Kahim

Post »

Witajcie,

Fajnie, że Was znalazłam ;:172

Zakładam ten temat, choć nie bardzo mam się czym pochwalić :(
Wszystkie storczyki jakie posiadam są przekwitłe a zdjęcia z poprzednich kwitnień straciłam wraz z dyskiem twardym... :roll:
Niemniej wstawię kilka fotek stanu obecnego i mam nadzieję, że wraz ze mną będziecie trzymać kciuki za kwiatuchy ;:333

Na chwilę obecną posiadam 9 storczyków phalaneopsisów (1 miniaturka i jeden gigant, reszta klasyczna) oraz nowo nabytą cambrię od przemiłego jegomościa z tego forum ( Marku, pozdrawiam!).

Cztery sztuki są również nowym nabytkiem, a że kupiłam przekwitłe, to nawet nie wiem jakie mają kolory :D

Klasyczne storczyki wraz z miniaturką stoją w wielkiej donicy na ruszcie:

http://img191.imageshack.us/img191/43/imageeeyp.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/6042/imageooki.jpg

Gigancior natomiast stoi oddzielnie. Muszę mu sprawić nową, szerszą donicę bo ta nieco za bardzo przylega do plastikowego pojemniczka w który jest wsadzony:

http://img19.imageshack.us/img19/7434/imagenxkf.jpg

I to chyba tyle... Jak mówiłam, bez rewelacji ;:306

Pozdrawiam
K.
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Witaj Kahim.Ciebie tez dopadla storczykoza? ;:306 Ale super ta wielka donica wyglada!!! ;:oj
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

:wit
Witak Kahim :D
Ja też mam małą kolekcję , mniejszą od Twojej i też pokazałam swoje kwiatuchy :)

Pięknie to wszystko u Ciebie wygląda ;:138 Życzę dużo pędzików, pączków i szybkich kwitnień :heja
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

:wit Fajny pomysł z tą wielką donicą , jak zakwitną będą ślicznie wyglądać a póki co też jest ciekawie - tak zielono ;:108
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Dzięki wszystkim za miłe słowa, jesteście kochani :tan

Storczykoza dopadła mnie kilka ładnych lat temu, ale z faktu że do tej pory zajmowałam się głównie roślinami tropikalnymi i subtropikalnymi ( terrarystycznie) to miałam taką przypadłość która wykończyła niemal wszystkie moje storczyki ... Otóż wychodziłam z założenia, że im cieplej i wilgotniej, tym lepiej... Efektu zapewne się domyślacie ;:223

Były to czasy, kiedy o storczykach wiedziano niewiele, a same rośliny były piekielnie drogie... i w ten sposób solidnie się do nich zraziłam ;:306

Teraz storczykoza znów mnie dopadła i z tego co widzę na forum, jest raczej nieuleczalna ;:224


Cierpmy zatem razem :;230

Pozdrawiam
K.
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Oo witam :)

Może i bez kwiatów, ale za to jak ładnie wygląda ta cała 'sałata' w misie.. :D I ta zwisająca paproć.. no mega, dobre cieniowanie - naturalne :D

Coś mi się zdaje, że na dniach zakupisz jakiegoś kwitnącego.. Obrazek
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

He he he ,dostanie po portfelu jak my wszyscy tutaj ;:306 .Potem bedzie ,ciuszek ,czy storczyk?storczyk ,czy ciuszek?i z dwoma falkami do domku wroci ;:306
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Genialna ta donica! a paprotka ho ho ho ;:224 Moja mama już kilka uśmierciła, co kupi to nic jej nie chcą ładnie rosnąć i tylko się sypią ;] ale by jej ślinka poszła, gdyby widziała co się u Ciebie dzieje :D Fajnie, że założyłaś swój wątek ;:138
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Hłe hłe hłe.... Obawiam się, że możecie mieć rację ;:306
Dziś widziałam pięknego pelorica... Ech... Żegnajcie nowe ciuszki :;230

Co do paprotki to właśnie jest taki myk, że musiałam czymś zacieniować, bo mam tylko okna południowe. Stąd też ta fikuśna zasłonka, którą ( pod przymusem) uszył mój luby i drzewko bonsai które do niedawna stało na drugiej stronie parapetu ;:173
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

a moze takie cieniutkie woalowe firaneczki? są delikatne i ładne a do tego lekko zacieniują a raczej rozproszą światło :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Ta zasłonka jest półprzeźroczysta i myślę, że daje radę. Ja mam b. wysokie mieszkanie ( ponad 4m) tak więc nie byłaby to mała woalowa firaneczka, tylko kawał firany :D A ponadto okno jest we wnęce, więc firanki ogólnie wyglądają dziadosko :evil:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

hmm.. no to mogłabyś na te wysokie okna kupić takie zasłonki panelowe jak są :D Byłyby prawie jak Twoja zasłonka tylko na wszystkich oknach ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

To też nie jest takie proste, gdyż mieszkam w starej kamienicy ( ma status zabytku) w związkuz czym o każdą głupotę widoczną na zewnątrz- w tym rolety/ panele, trzeba pytać opiekuna zabytku. Nawet okna mamy drewniane, bo sie konserwator nie zgodził na plastiki ;:14

Z drugiej strony rolety kojarzą mi się z raczej nowoczesnym wystrojem, a ja mam wszystko ( prawie wszystko) w klimacie przed i międzywojennym. Jedno okno z roletą przeżyję, ale więcej będzie trudno ;:219

Ot taka fanaberia ;:306

Właśnie przeczytałam, że nie stosuje się czarnych osłonek dla storczyków, bo szkodzi to korzeniom... podejrzewam, że chodzi o nagrzewanie się zawartości. Muszę to poobserwować :)
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”