Sabotkomania Joli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3994
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

flicka_, ja też tylko na początku kupowałam na Allegro, ale byłam raczej zadowolona. Czasem trafia się okazja, ktoś sprzedaje nadwyżki, lub wyprzedaje kolekcję. Natomiast potem znalazłam kilka sklepów internetowych handlujących wyłącznie storczykami i jestem z nich bardzo zadowolona. Rzecz jasna nie są tani, ale mają dobry i sprawdzony towar. Poza tym, sprowadzają, przy okazji zakupów do sklepu, storczyki na indywidualne zamówienie. Tak jakoś pod koniec grudnia dostaję ogromniastą listę do wyboru. Stoczyki są tam również pogrupowane wielkościami. Można zamówić malucha, który musi rosnąć jeszcze kilka lat, większego, lub w pełni dojrzałego - oczywiście cena jest różna. Poza tym można kupować na wystawach storczyków - w lutym są w kilku miastach. Te sklepy się tam wystawiają i można zamówiwszy kwiat, odebrać go na wystawie - nie kupuje się kota w worku, bo można zapłacić przy odbiorze, no i nie płaci się za przesyłkę ;:224 . Tutaj pokazywałam fotorelację z wystawy w Warszawie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p3720945
gianna, z tego kwiata phragmipedium jestem również bardzo dumna :heja . To jest w ogóle duża roślina, długie liście, a łodyga ma ponad 60 cm. Phragmipedia to sabotki rosnące w Ameryce Południowej.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu, narobiłaś mi ochoty. Mam tylko jednego sabotka, King Arthur, ale jeszcze nie kwitł.
9 lat temu, kiedy jeszcze nie zwracałam uwagi na storczyki, dostałam w upominku na nowe mieszkanie, pięknego różowego sabotka. W ciągu dwóch tygodni go zabiłam. Popełniłam wszystkie z możliwych błędów uprawowych, łącznie z przesadzeniem do zwykłej ziemi. Do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3994
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

gianna, myślę że każdy storczykomaniak zabił na początku swojej przygody nie jednego a wiele storczyków. Ja też. I to mimo czytania wszystkiego co wpadło w łapy. Po prostu oprócz wiedzy, która rośnie wraz z kolejnymi nabytkami, potrzebne jest doświadczenie i wyczucie ;:108 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Prawda ;:215
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Piękne kwitnienia Jolu. mój szczególny zachwyt wzbudziło Miltonidium. mam p[odobne, choć rózni się nieco kolorystycznie od Twojego. Phragmipedium też śliczne, ogromne brawa ;:138 .
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3994
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Poza tym polecam podawanie storczykom od sierpnia nawozu na kwitnienie z dużą zawartością fosforu i potasu, a małą azotu. W sklepie się raczej takiego nie kupi, natomiast na All..gro sprzedają w takich małych ilościach firmy Peters - nazywa się Blossom Booster. Oczywiście można kupić też oryginalne opakowanie, ale po co nam 3 kg, jak daje się go 1g na 1 litr wody ;:131 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3994
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Właśnie dostałam na pocztę ze sklepiku ze storczykami ofertę 'storczyków na zamówienie' . Nie namawiam, żeby zamawiać, bo drogo, ale obejrzeć można i napaść oczy tymi cudeńkami (oprócz spisu storczyków , na dole jest kilka katalogów ze zdjęciami): http://orchidgarden.pl/storczyki-na-zamowienie.html
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Sabotkomania Joli

Post »

:wit

Witaj Jolu, zwiedziłam już Twój piękny ogród, a teraz podziwiam wspaniałe sabotki i nie tylko . Dla mnie rewelacja :heja
Choć pewnie nigdy nie będę ich hodować, z wielka przyjemnością obejrzałam Twoje zdjęcia. Tak mnie zauroczyły, że zapewne wybiorę się na wystawę w lutym, by móc je tam ujrzeć na żywo ;:108
Pozdrawiam serdecznie, gratuluję wspaniałej kolekcji i życzę powodzenia w dalszej uprawie i kolekcjonowaniu tych zadziwiających kwiatów !
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3994
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Mufeczko, dzięki za odwiedziny. Na wystawę storczyków do BUW warto się wybrać, bo to środek zimy, przeważnie śnieg na dworze a tam bajecznie kolorowo. I człowiekowi od razu robi się jakoś raźniej na duszy. Ja zawsze wracam stamtąd tak jakoś napompowana radością. ;:1.
A teraz inne storczyki, najpopularniejsze fałki. Je też kupuję od czasu do czasu, zwłaszcza jak zobaczę ciekawe kolory. Niecały miesiąc temu była dostawa do Biedrony i oczywiście się nie oparłam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Sabotkomania Joli

Post »

:wit

Wspaniale rozweselają listopadowe krótkie dni, swoimi kolorowymi jak motyle, kwiatami !
Też mam dwa, które kwitną już od dawna i ciągle piękne :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Śliczne nowości ;:oj
Szczególnie 1 i 2 ;:173 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Piękne nowości szczególnie nr 2 ;:167 Na te pochmurne dni cudny kolor ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
mietka
50p
50p
Posty: 97
Od: 28 sie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gubin woj.Lubuskie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Witam,powiem że niektóre to pierwszy raz zobaczyłam,bardzo się cieszę,że tu zajrzałam.Śliczności. ;:162
Pozdrawiam Danuta
Mój kawałek szczęścia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”