Moje storczyki - galeria zuzulec

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Dzięki Lucynko za odpowiedź, ale jeszcze nie bardzo wiem jak się poruszać na tym forum, muszę się bardziej zapoznać. Nie jestem pierwszej młodości i nie wszystko wychodzi mi tak jak młodszym ode mnie :) Pozdrawiam :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Orange,
nie masz się co martwić, wkrótce wszystko będzie dla Ciebie jasne a wówczas zobaczysz ile czasu można poświęcic na czytanie postów ;) - naprawdę dużo.
Na początku poszperaj tutaj w orchidarium. Większość z nas zaczynała od falenopsisów, i prawie każdy na je w swojej kolekcji, więc informacji na temat tych storczyków znajdziesz tutaj wiele, jeśli jednak ich nie bedzie to spokojnie pytaj... znajdą się takie osoby, które pomogą. Po prostu poprzeglądaj temat po temacie, bądź skorzystaj z wyszukiwarki wpisując interesujące Ciebie hasło.
Powodzenia....
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
dkm60
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 3 maja 2007, o 21:58
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Ludzie powaliło mnie na kolana.Mam jeden egz,storczyka.Niestety przekwitł.uschła ta lodyga wiec ja obcięłam .Mam tezaz same liscie nawet puściły dwa nowe i nic.Czekam.Za to wczoraj dostałam piękny okaz na jednej łodyżce 24 kwiaty ,niestety cięty bukiet.Ale i tak jestem szczęśliwa to moja najulubieńsze po różach i konwaliach kwiaty.Buuuuu kiedy ja takie będę miała tylko sie ze m,nie nie śmiejcie :oops:
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

orange30 pisze:Dzięki Lucynko za odpowiedź, ale jeszcze nie bardzo wiem jak się poruszać na tym forum, muszę się bardziej zapoznać. Nie jestem pierwszej młodości i nie wszystko wychodzi mi tak jak młodszym ode mnie :) Pozdrawiam :)
Halinko, nie wszyscy mają naście lat, wiem to po sobie.
Jak zaczęłam swoją przygodę z Forum, byłam zupełnie zagubiona i zielona/ dosłownie/
Wszyscy pomagali mi jak mogli.
Jak spróbujesz, wkrótce się przekonasz, że warto być z nami.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Gucia dzięki za słowa otuchy. Zachwycałam się twoimi roślinkami. Jest się czym pochwalić :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

dkm60 pisze:Ludzie powaliło mnie na kolana.Mam jeden egz,storczyka.Niestety przekwitł.uschła ta lodyga wiec ja obcięłam .Mam tezaz same liscie nawet puściły dwa nowe i nic.Czekam.Za to wczoraj dostałam piękny okaz na jednej łodyżce 24 kwiaty ,niestety cięty bukiet.Ale i tak jestem szczęśliwa to moja najulubieńsze po różach i konwaliach kwiaty.Buuuuu kiedy ja takie będę miała tylko się ze m,nie nie śmiejcie :oops:
Nikt tutaj nie będzie się z Ciebie śmiał... po prostu .. wszystko w Twoich rękach. Jeżeli zdecydujesz się na zakup storczyka to tutaj zawsze znajdziesz pomocną dłoń - w razie problemów - których życzę jak najmniej, oraz znajdziesz możliwość pochwalenia sie "pupilkiem" - więc nie ma na co czekać - DO DZIEŁA....
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Anielka_S
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lip 2007, o 09:11
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post »

Lucynko jestem pełna podziwu dla Twojej kolekcji. Wiesz,.... moja przygoda ze strorczykami też zaczęła się (w ubiegłym roku) od bukietu ślubnego :D I mam teraz 3 falenopsisy i 1 storczyk, którego nazwy jeszcze nie znam. Jak założę swój wątek to wkleję fotki i opiszę wszystkie po kolei;) Póki co raczkuję w temacie na temat tych uroczych kwiatów :lol:
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Witaj Anielko,

Witaj wśród nas - zakręconych na punkcie storczyków - podziel się z nami zdjęciami swoich podopiecznych - chętnie popatrzymy.
Moje pierwsze storczyki też były w bukiecie ślubnym - cudowne wspomnienie.
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Anielka_S
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lip 2007, o 09:11
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post »

zuzulec pisze: - podziel się z nami zdjęciami swoich podopiecznych - chętnie popatrzymy.
Lucynko jak tylko moje pociechy wypuszczą kwiatki (na razie są 2 pędy) to od razu powklejam fotki.

A tymczasem chciałam zapytać o taką rzecz na liściach moich falków pojawia się jakaś lepka wydzielina - jakby od mszyc, ale nie widać ich tak jednoznacznie, a jedynie ta wydzielina i w niektórych miejscach biały nalot. Usuwam to wilgotną szmatką z dodatkiem płynu Ludwik, ale po jakimś czasie znów to samo. Nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić aby im nie zaszkodzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Anielko - ekspertem od chorób i szkodników nie jestem... nie trafiło mi się jeszcze nic - i oby tak pozostało więc nie mogę Ci zbytnio pomóc - szukałam w książkach i nic co ma takie objawy nie wystąpiło, ale wzywam pomocy dla Twojego storczyka ...

DZIEWCZYNY - CO Z NIM JEST???
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Dziś mam kiepski dzień, a mówią, że na smutki najlepsza jest .. butelka wódki - hihihihi, w moim przypadku, na smutki poszłam do kwiaciarni z zamiarem zakupu storczyka i znalazłam takiego, jakiego jeszcze nie mam w swojej kolekcji. Kolorystyka znacznie różni sie od tych zakupionych wcześniej - więc tym bardziej jestem zadowolona. Jednak nie do końca moje smutki zostały rozwiane :(

Oto kilka fotek mojego nowego Falenopsisa:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Lucynko śliczny ten twój nowy nabytek:) Pogoda pewnie Cię tak dołuje, ale jak się wejdzie na forum to smutki przechodzą, bynajmniej ze mną tak jest. Podglądam te piękności i zaraz humorek lepszy. :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Halinko,
dziękuję za odwiedziny...
Akurat u mnie to nie pogoda mnie dołuje....
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”