Storczyki Marzenkii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Taką krówkę upolowałam dziś w Biedronce za dyszkę :heja Była na liście moich chciejstw i tak się cieszę ;:138 Jest w stanie wręcz idealnym i ma jeszcze pączki. Były w tej cenie jeszcze jakaś zmarnowany Miltoniopsis, Oncidium i "panterkowa" Cambria, jednak ja najbardziej kocham chyba pospolite falki ;:167
A co do reszty rodzinki to przekwitają, ale przedłużają pędy. Niestety wyjadę i musze zostawić podopiecznych ale jak wrócę w nowym roku to będzie czekała mnie miła niespodzianka ;:oj

Obrazek
Obrazek
Nie mogę się na nią napatrzeć. Mam nadzieję,że 5 min podróż w obecnej temperaturze nie zaszkodziła
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenko masz wspaniałe storczyki, krówka jest przepiękna, a miniaturki urocze ;:333
Dziękuję za odwiedziny jeżeli możesz, to napisz mi coś więcej o Twoich miniaturkach w czym rosną i czy dajesz podłożu przeschnąć?
Co do reanimacji, to odważna z Ciebie dziewczyna, że przygarnęłaś takiego biedulka ;:138 szkoda, że nie miał woli przetrwania :cry:
Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to jeżeli kiedyś będziesz posiadać jeszcze phalaenopsisa z małą ilością korzeni lub jego brakiem, to dobrym sposobem w dostarczeniu wody, są okłady liści z góry i dołu z mokrych chusteczek chigienicznych (przynajmniej mi się tak sprawdza) nie uznaję obcinania żywych liści i łodyg, ani zraszania z obawy, że do trzonu może dostawać się zbyt często woda, która powoduje gnicie.
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Judi, otórz po kupnie miniaturek od razu je przesadziłam ( przestudiowałam forum i zraziłam sie do mchu w którym rosły) do mieszanki podłoże storczykowe- keramzyt i uważam że rosną wspaniale, niedługo białej trzeba będzie pomyśleć o nowej doniczce. Czy przesuszam? Powiem tak, storczyki podlewam raz w tygodniu i bądź co bądz zdąrzą przeschnąć zarówno te większe, chociaż przesychają wolniej jak i miniaturki z których woda wyparuje szybko. Jednak mają się dobrze i rosną jak na drożdżach. Co do śp. reanimka, myślę że gdybym się dobrze za niego wzięła to by może jeszcze odżył, jednak prowadzę duże tempo życia i czas mi nie pozwala na dogłębną pielęgnacje wszystkich storczyków, widać szczególnie to po Miltoniopsisie - do tej pory nie zakwitł, ciężko mi kontrolować jego wilgotność. Dlatego jeśli chodzi o przyszłość podejmę się uprawy tylko phal. bo jak dla mnie są bardzo samowystraczalne i trzymają się pomimo moich częstych nieobecności w domu. Kocham te kwiaty, ale gdy mnie nie ma moi domownicy boją się ingerować w ich zycie(pięlęgnacja i podlewanie), więc są skazane tylko na mnie.
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenko bardzo Ci dziękuję za odpowiedz ;:196 zauważyłam, że wszyscy którzy zakupili te miniaturki przesadzili je do normalnego podłoża dla storczyków i ja dziś rano zrobiłam tak samo :heja
Życzę Ci więcej wolnego czasu ;:168
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Aktualnie kwitnące, biały chwilowo zakończył kwinienie ale już na horyzoncie nowe pączki tak jak u lamparta, limonka i białej mini
Obrazek
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

marzenkaa pisze:Taką krówkę upolowałam dziś w Biedronce za dyszkę :heja Była na liście moich chciejstw i tak się cieszę ;:138 Jest w stanie wręcz idealnym i ma jeszcze pączki. Były w tej cenie jeszcze jakaś zmarnowany Miltoniopsis, Oncidium i "panterkowa" Cambria, jednak ja najbardziej kocham chyba pospolite falki ;:167
A co do reszty rodzinki to przekwitają, ale przedłużają pędy. Niestety wyjadę i musze zostawić podopiecznych ale jak wrócę w nowym roku to będzie czekała mnie miła niespodzianka ;:oj

Obrazek
Obrazek
Nie mogę się na nią napatrzeć. Mam nadzieję,że 5 min podróż w obecnej temperaturze nie zaszkodziła
Dokładnie o takim arlekinku marzę, a gdyby jeszcze udało mi się go dostać po takiej cenie i w takim stanie, to to by już była bajka.... Dokonałaś jednego z najbardziej spektakularnych zakupów na tym forum ;:108
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Krówka powoli przekwita, natomiast zakwitł limonek i lamparcik, niestety pojawiają się nowe pączki ale zasychają m.in na miniaturce :roll:
Obrazek
Obrazek

gigant nie mieścil sie na parapecie
Obrazek
Awatar użytkownika
Raspberry
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 kwie 2012, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenko!Twój gigant zauroczył moje serce cudaśny gigant!
:)Pozdrawiam Raspberry :)
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

przepiekne ;:138
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Po za krówką podoba mi się Lamparcik :D Gratulacje dla giganta. Rzeczywiście ogromny :D
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Piękna "krówka" ;:138
Plamiaste hybrydy bardzo mi się podobają i mam już trzy, teraz poluje na żółto-bordową.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj :wit Zrób zdjęcia giganta, bo bardzo ładny jest, a z daleka nie za bardzo go widać :)
Moja biała miniaturka ostatnio zmarniała,trzymam ją jeszcze , ale nie wiem co z niej będzie, była kupiona wtedy co Twoja.
Rejden pisze:Piękna "krówka" ;:138
Plamiaste hybrydy bardzo mi się podobają i mam już trzy, teraz poluje na żółto-bordową.
U mnie w brico były w tamtym tygodniu woskowe żółto - bordowe krówki :)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Śliczny lamparcik ;:138 a Twój gigancik bardzo podobny do mojej cytrynki... może są krewnymi ;:112
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”