Storczyki Marzenkii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Cześć Marzenko ;:196

Bardzo podobają mi się twoje kwitnienia, czekam na te nowości ;:130
A, co do staruszków to się z tobą nie zgodzę. Myślę, że to właśnie w nich jest największa piękność.
Sama mam u siebie parę "babci" i to właśnie tylko te kwitną najpiękniej ;:167 (..i ta sentymentalność)
U nich z wiekiem się pięknieje, a u nas niestety odwrotnie...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Monia.
Kobiety i kwiaty jak zadbane to wiek nie ma znaczenia. Oboje pięknieją i dojrzewają. ;:215
Grzegorz
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

To, że storczyk tworzy basai keiki, nie oznacza w żadnym wypadku końca żywota rośliny matecznej. Po prostu jest to jeden ze sposobów rozmnażania roślin. Różne rośliny wypuszczają odrosty, storczyki nie są żadnym wyjątkiem.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witam forumowicze, proszę dziś o poradę. Mama kupiła mi storczyka multiflorke już przekwitającą bo tydzień wcześniej jej się w sklepie podobała i poleciała po nią dzisiaj. Ja bym takiego storczyka nie kupiła no ale stało się. Wydaje mi się że jest przemarzniety. Ma takie dziwne blade liście jakby im mocno zielonego barwnika brakowało. Wszystkie liście ma takie a jeden do połowy normalny a do powy taki blady. Wstawiam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ten ostatni jest do połowy normalny a do polowy nie


Obrazek

A może to niedobór azotu? Czytałam że azot odpowiada za intensywnie zielony kolor liści
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Cecha naturalna tej hybrydy. U mnie np. 'Mukalla' ma takie same liście. Co ciekawe młode są normalne, a z czasem się przebarwiają. Nie ma się czym przejmować, masz falenopsisa z nietypowymi liśćmi. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

No to już się uspokajam. Nic tylko czekać aż pozbierać się po zmarznieciu i zakwitnie na nowo. Dostałam go do kompozycji z fioletowa multiflorką ktorą kupiłam tydzień temu. Też niestety zgubiła większość pąków przez to że stoją w markecie przy drzwiach :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”