Storczyki Marzenkii

Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Pierwszy ma korzenie przy keiki tylko skoro będzie kwitł, to na razie nie ruszam, chociaż to dziwne bo czytałam że keiki kwitnie po około roku dopiero. Będę musiała rozdzielić w którymś momencie z powodu miejsca, po prostu storczyk się wywraca. Z drugim tak samo, keiki jest już duże i ma dlugaśne liście i tu jest problem bo nie wiem jak... On wyrasta że środka rośliny matecznej a nie z dołu. Z dołu to po problemie - ukręcić i jest, a ono wyrosło spomiędzy liści. Tutaj tez juz jest tak zbita bryła korzeniowa i wypłukane podłoże że trzeba to rozdzielić i przesadzić oba
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Pooglądałam forum i apetyt wzrósł.
To nowości. Wymarzony biały gigant. Ma 12cm średnicy kwiata. Niestety nie wiem jaka to nazwa. Na etykiecie też ani nazwy ani producenta a szkoda bo jestem ciekawa czy to ten wielkokwiatowy Phalaenopsis Sogo Yukidian. Storczykowe okno zapełnione.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety chyba zdjęcia wyjdą obrócone, nie wiem czemu.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Raczej nie jest to Sogo Yukidian. Ale to nie zmienia faktu że bardzo ładny okaz :D
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Ja mam chyba identycznego kolorystycznie olbrzyma o 12cm kwiatach, ze sklepu przyjechał z podpisem "Waterfall".
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Czemu nie może to jest Sogo Yukidian. Zdjęcia może nie oddawać prawdziwego obrazu.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Kwiaty rzeczywiście ma bardzo podobne, jeśli nie takie same. Ale z tego co mi wiadomo ten prawdziwy Sogo Yukidian ma kwiaty dość rzadko usadzone. Nie nachodzą tak na siebie dzięki temu układają się w dość charakterystyczne kaskady. I ogólnie roślina jest większego pokroju. Ale powstało tyle pięknych hybryd z dużymi białymi kwiatami że nie ma to większej różnicy. I w sumie to dość trudno trafić w internecie na prawdziwego oryginalnego Sogo Yukidiana. Także oczywiście mogę się mylić :) więc ręki sobie uciąć nie dam;)
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Ola nikt Ci ręki nie chce uciąć ;:306 z marketu to na bank nie jest nigdy nic "czystej krwi" - zasada nie ma fiszki to sobie możemy gdybać :wink: powiedzmy, że jest w jego typie ;:333 na marginesie nie wiedziałam o tym rozłożeniu kwiatów jako jego cecha charakterystyczna.... dobrze wiedzieć ;) mój właśnie w typie Sogo rozwija pierwszy kwiat ;:3
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

To jest właśnie jak na kwiacie czy na doniczce i folii nie ma żadnego opisu, naklejki, nic nie wskazuje na producenta. A szkoda bo lubie wiedziec jak sie nazywa. Na etykiecie tez zadnej strony internetowej, nic. Zresztą za 23zl prawidziwy Sogo to nie jest. Powiedzmy w typie.. Marzylam o gigancie to mam nie ważne czy rasowy. Mam nadzieje ze moje kwitnienia będą równie imponujące
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Najważniejsze jest to żeby cieszył swoim widokiem a to jak się nazywa to już mniej ważne. Ja też wolę znać nazwy, ale tylko dlatego, że mi się je łatwiej zapamiętuje w mojej ewidencji :;230
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Oglądam wasze galerie wieczorami, oglądam i podziwiam. Pochwalę się co dorwałam zupełnie przypadkowo.
Dwa tygodnie temu przekwitnięta niespodzianka za 12zl. Wiem że kwiatki będą białe z czymś różowym bo taki suchy kwiatek był w paczce. Już po podlaniu i po trzech dniach u mnie zaczął przedłużać pęd. Dziś to już, cztery pączki i zalążki następnych. Powiem, że największą frajda dla mnie to te przekwitnięte, przecenione, które można postawić na nogi i się odwdzięczają.

Obrazek

Następny, oglądałam go przy każdych zakupach w Tesco, widziałam że już przekwita i gubi kwiaty i tak się zastanawiałam kiedy go przecenią. Aż tu wchodzę w piątek i 8zl ;:oj ;:138 mój wypatrzony. Niestety wymagał przesadzenia i wycięcia zgniłych i suchych korzeni.

Obrazek



Na koniec małe pytanie. U mojego białego, sześcioletniego pierworodnego takie coś wyszło na pędzie. Jakby rurka z dziurką. Nic mi to nie przypomina, widział ktoś coś podobnego?

Obrazek


Obrazek

Tutaj kwitnący w typie Manhattan. To jeden pęd i będzie 10 kwiatów a jeszcze drugi się produkuje.

Obrazek

A tu niezawodny łaciatek kwitnący najczęściej i najdłużej czyli na okrągło


Obrazek

P.S przepraszam że zdjęcia są odwrócone, nadal nie wiem jak to się dzieje że fotosik je wywraca :roll:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj. Też mi zawsze sprawiało frajdę wyciągnąć takiego "zdechlaka" i go zreanimować i następnie cieszyć się z jego kwietnia. I trochę z tego wyrosłam, albo porostu mam już tyle różnych kolorów, że ciężko w zdechlakach odszukać dla mnie czegoś oryginalnego kolorystycznie.

Odnośnie Twojeg pierworodnego. To co mu rośnie to nic z tego nie będzie. Też takie miałam. Coś mu się pomieszało i sam nie wie co chciał wypuść.

Odnośnie odwroconych zdjęcia. Też się męczyłam z tym tematem. I robię to tak. Musisz być zalogowana na fotosiku. Jak już dodasz zdjęcia to dajesz "podgląd" i klikam na fotki te co są obrocie. Przekierowanie jest na fotosik znów i tam pod foto jest "zarządzaj zdjęciem" czy jakoś tak. I wtedy jest opcja obrocenia. Jak już obroci to cofam się do forum. Daje odśwież i już są wyprostowane. Ot taka wyższa technika. Może ktoś zna lepszy sposób, ale ja robię tak właśnie.
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Ok będę próbować :wink:
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witam na rocznym storczyku zauważyłam że żółknie liść, odwróciła a drugi wyglądał jeszcze gorzej. Po całości żółciała a końcówka już była brązowa. Na dzień dobry odcięłam. Roślina ogólnie jest w stanie bdb kwitnie na dwóch pędach. Niestety nie przyuważyłam poczatku choroby. Nie jest to na pewno żółcenie starych liści. Może ktos wie z czym mam do czynienia?
Obrazek

Przepraszam że zdjęcia się obracają, nie ma na to wpływu. Fotosik tak je wykreca

-- 18 gru 2018, o 21:01 --

Obrazek

Obrazek

Tu zdjęcie z 4.12 czyli sprzed dwóch tygodni. To ten w czerwonej osłonce, jak widac liście były ok. Przez ten czas wszystkie byly raz podlane w wannie jak zawsze. Nic nowego


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”