Storczyki anetulki

anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Strasznie żałuje tych wyrzuconych storczyków, jeden to był właśnie taki maluszek jak kupiłam wczoraj, z tym, że kupiłam takiego już bez kwiatów po przecenie, ale okazało się, że ma całkowicie zalany, korzenie mu gniły, szybko go przesadziłam, ale niestety nie przeżył. Te dwa wczoraj kupiłam w praktikerze za 14 złotych (w Poznaniu).

lucynaf w jaki sposób mam zrobić kompresy?
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: storczyki anetulki

Post »

Owiń liście papierowymi ręcznikami i spryskaj taką wodą jaką podlewasz. W dzień możesz to powtarzać, ale wieczorem powinny być już suche.
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Dziękuje za radę, wypróbuje. Po dłuższej "kąpieli" już widzę różnicę, liście wyglądają już lepiej - zobaczymy co będzie dalej.

Martwi mnie tylko mój storczyk, który ma już pęd z pąkami, wydaje mi się, że się zatrzymał, będę musiała go uważnie obserwować.

Cieszę się, że jest takie forum jak to, mam z kim o moich skarbach popisać, u mnie w domu nikt mojej pasji nie rozumie, w pracy podobnie, a tu jest inaczej. :D
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Witajcie!
Jak co rano obserwowałam dziś moje kwiatki i zauważyłam, że nowe jeden z nowych nabytków chyba się zadomowił, bo zaczyna rozwijać kolejne pączki (ten różowy), niestety temu drugiemu zaczyna usychać kwiatek, nie wiem czy to po prostu początek przekwitania czy coś mu nie pasuje. Będę go obserwować.

Obrazek

Obrazek

A oto jak wyglądają nowe piędziki trzech moich storczyków. Ten pierwszy przebił się przez liść, dziwnie to wygląda. Chyba nic nie stanie mu na drodze by zakwitnąć. :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Naczytałam się wczoraj o wełnowcach i zaczęłam popadać w obsesje i doszukiwać się u mnie tych małych gadów, ale jak na razie nie widzę i mam nadzieje nie zobaczę ich na moich kwiatkach.
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: storczyki anetulki

Post »

Miniaturki są przecudowne, co za bogactwo kwiatów ;:224 masz rację : najbardziej cieszą te odratowane i super się nam odwdzięczają ;:167
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: storczyki anetulki

Post »

bardzo ładne Phalaenopsis :)
zwłaszcza ten różowy ma taki delikatny, subtelny kolorek :)
ale białe też uwielbiam - pewnie z sentymentu do mojego pierwszego storczyka :)
Uschniętym jednym kwiatkiem nie należy się przejmować, może po prostu wchodzi w okres przekwitania.
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Tak myślę, że przekwita po widzę jeszcze dwa kolejne przekwitają. Troszkę to smutne bo nie zdążyłam się nim nasieszy, ale listki i korzenie ma piękne wiec się nie martwię :)
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Mam pytanie marzy mi się vandeta, ale nie wiem gdzie można kupić, najlepiej niedrogo, może być taka niekwitnąca, np. przez internet.
Pomocy :wit
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: storczyki anetulki

Post »

Piekne roślinki Pokazałaś.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

śliczne miniaturki, a ta różowa jeszcze ładniejsza ;:138 I pięknie Ci rosną pędy, ten jeden naprawdę grubaśny :shock:
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: storczyki anetulki

Post »

Hej :wit witam nowego storczykomaniaka :)

z niecierpliwością czekam na zdjęcia wszystkich kwiatuszków, którego dopiero się rozwinął :) a miniaturki są po prostu boskie - normalnie nie wierzę, że kosztowały tylko 14 zł :shock: u mnie najmniej to 35zł ;:223

rysia13 pisze: Już tak z nami jest,że nikt nas nie rozumie, albo nie chce o naszych pasjach rozmawiać.
Rysiu ja katuje mojego męża a on mnie katuje o motocyklach... Efekt? ja zaczęłam jeździć na motocyklu a on ostatnio sam z siebie wziął się z poranne spryskiwanie storczyków :;230
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Zuza_i_Tygrysek witaj nie wierz, u mnie w domu tak sama sytuacja jak u ciebie, mój mąż jest zapalonym fanem motocykli i mnie też w to wciągnął, zawsze mówiłam, że nigdy z nim nie będę jeździć, a teraz z nim śmigam, ale na to by mój mąż pokochał storczyki się nie zapowiada ;)
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
aluska81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 31 maja 2011, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Widzę,że u Ciebie ładna gromadka:D ojj... marzy mi się o powiększeniu mojej rodzinki storczyków...i może tak się tez stanie za jakiś czas :D na razie jednak muszę się dużo nauczyć:D pozdrawiam :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”