Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PolishGal
100p
100p
Posty: 127
Od: 20 gru 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Basingstoke

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Natalka masz śliczne nowości, i widzę ze będą kolejne 'niespodzianki' jak zakwitną :) Ja obiecałam sobie że na razie koniec z nowymi storczykami bo mam same problemy z nimi.. jak się skończą to pójdę na zakupy :) a na razie powiększam moją 'bezproblemową' rodzinkę bromelii. :tan

emienta pisze:Witaj Natalko, widzę, że jesteś prawdziwa ekspertka w dziedzinie storczyków.
Ja mam raptem dwa czy trzy egzemplarze i kłopot. Otóż poradź mi jak pozbyć się szkodnika żerującego na liściach, łodygach a czasem nawet na spodniej stronie kwiatów storczyków. Są to jakieś takie pasożyty, które w młodym stadium są białymi plamkami, a dorosłe osobniki wyglądają jak brązowe narośle, małe górki typu strupek. Liście roślinek pokryte sa klejąca wydzieliną, fee. Na razie nie znalazłam na to sposobu - póki co zbieram co tydzień i niszczę, ale zauważyłam, że paskudztwo rozlazło mi się na np juki. Szkoda mi wyrzucić storczyki, bo ładnie kwitną, ale jak nie znajdę sposobu to nie widzę innego wyjścia. Proszę o rady.
Ja też mam problemy ale poszukaj co to za robaki w googlach albo wstaw zdjęcia i może ktoś rozpozna.. Na nie które robaki są domowe sposoby, a na inne lepiej użyć chemii, ale od samego zdejmowania moim zdaniem nie pozbędziesz się ich bo zawsze gdzieś jakiś może zostać albo zostawić swoje jajka.. Ja się nie znam, ale tępiłam już ziemiórki a w tej chwili tępię wełnowce i chemia mi dużo pomogła :)
'Flowers are the sweetest things God ever made and forgot to put a soul into...'
Moje storczykowe początki.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Emienta, nie wiem czy Ci to jeszcze coś pomoże ale te szkodniki to czerwce lub tarczniki. Na forum jest wiele informacji jak je tępić.
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Oto moja cudowna piękna nowośc Ludisia ma bodajże 15 pędów 2 złamane było 17 ale i tak jest co podziwiac aktualnie w pełnym rozkwicie ;:138 Już ją uwielbiam :heja


Obrazek

Obrazek
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Witaj Natalio,
cudownie kwitnącą Ludisę dostałaś.
Widok tylu kwiatów powala.
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Witaj :wit Masz piękne storczyki ,tyle nowych pędów , szczególnie bordowa phalaenopsis --rewelacja , też mam taką ale moja na razie nie kwitnie :wink: .Dendrobium kingianum pięknie rozrośnięte i zapowiada się obfite kwitnienie. Phal. mariae przynajmniej u mnie nie jest zbyt chętna jeśli chodzi o kwitnienie a mam ją już ze dwa lata , może chociaż ta Twoja szybciej zakwitnie :) . Pozdrawiam
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Chciałam wam zaprezentowac moją nowośc Brassie Marie von Miquel(starą juz) od Filigranowej u której wczoraj zauważyłam coś takiego:

w całej okazałosci:
Obrazek

a tu chyba nowa psb:
Obrazek

A tu moja Ludisia w pełnym rozkwicie :heja

Obrazek

A i tu odkryłam cośik nowego proszę o pomoc jest to pęd kwiatowy czy korzonek? Mini Mark:


Obrazek
Obrazek
Obrazek

i w całej okazałosci aktualnie nie kwitnie...a jak miał pąki uschły tzn.tak zżółkły :(

Obrazek

I tu cośik nowego w Phal.Mariae odkryłam nowy listek i czyżby pędzik oby jak będzie to pędzik to moje serducho bedzie się radowało ;:167 ;:138 Prosze o pomoc co to jest czy ped czy korzonek?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bo wspomnę iż kupowałam 2 falki w OG była to phal.tetraspis i mariae jednakze pisało,że tetraspis zdolny do kwitnienia mariae zdolny za 2 lata wiec dziwne by było gdyby to był pęd przecież jest taka maleńka :wink:
zdjęcia małowyraźne szkoda,że tak nie widac jak ja to widzę na żywo :(

Bedę wdzięczna za pomoc :wink: :wit
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Nowiutki domownik,który dziś dołączył do mojej kolekcji ;:138
Ma 2 pędy kwitowe i 2 kwiaty jeden własnie świeżo rozwiniety drugi zaś przekwita :(
Ma 4 rozetki:) Jak przekwitnie to może sobie je przesadzę :wink:

Paphiopedilum leeanum

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam takie pytanko czy po przekwitnieciu obcinamy pęd czy zostawiamy?
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

:wit Śliczny ten nowy domownik :) Paphiopedilum nie mam , ale u nich pędy kwiatowe po przekwitnięciu chyba same zasychają pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Śliczne masz storczyki ,widać że im u ciebie dobrze.Taką ilość przyrostów i dzieciaczków storczykowych rzadko się spotyka :D gratuluję :)No i masz sabotka cudnego to moje chciejstwo :wink:
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

O cześc a my chyba pisałyśmy maila chciałas abym ci podała link do moich wątków:)
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

O widzisz ,i sama cie odnalazłam :)ten sabotek jest z allegro ?Poczytaj tutaj (http://www.storczyki.pl/?pokaz=uprawa&dzial=10 ) o domowej uprawie sabotka.Wyczytałam że pęd należy uciąć bo więcej nie zakwitnie.
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Witajcie :wit

Dawno nie pisałam ale zaglądałam codziennie :D
Oto moje nowości kurczę jak ja je kocham ;:167


Doritis pulcherrima var. coerulea jak widac dorodna już kwitła ma 3 duże basal keiki i jedno małe(chetnie się wymienię na inny okaz ciekawy)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dtps.Anna Larati soekardi X phal. Sago Lit Funny też dorodna chyba jeszcze nie kwitła ale zdolna do tegorocznego kwitnienia(ma dwa basal keiki także chętnie wymienię pisac na priv)

Obrazek

I dłuugo wyczekiwany Phalaenopsis Manni niestety nie wiem jaki ale sie niebawem dowiem jest olbrzymi ma pęda z pąkami ;:138

Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

piękna Ludisia ;:138 , u mnie w tym roku był tylko jeden pęd... Chciałbym żeby u mnie też tak kiedyś było :)
Gratulacje przyrostu u brasii :)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”