Orchidee Vito

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Orchidee Vito

Post »

to ja trzymam kciuki za keiki :) oby było ich jak najwięcej :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Orchidee Vito

Post »

No... na razie keiki mam tylko na dendrobium phalaenopsis. I to nie po raz pierwszy w historii tej rośliny. Ale jeszcze nigdy nie mialem na phalaenopsis... Może kiedyś?...
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Orchidee Vito

Post »

pewnie dużo zależy od samego storczyka, ja mam szczególnie takie dwa dość "płodne" i zamiast łodyżek za każdym razem pojawiają się keiki, myślę że chyba same wolą bardziej produkować keiki niż pędy :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Orchidee Vito

Post »

Wygląda na to, że moje to... singielki. Wolą się stroić zamiast rozmnażać... ;:224
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orchidee Vito

Post »

Super ... chyba zaraz wszyscy zaczną stosowac wazelinę i ukorzeniacz:D:D na porost pędów, keików na phalenopsiskach ;:138 .
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Orchidee Vito

Post »

Filigranowa27 pisze:Super ... chyba zaraz wszyscy zaczną stosowac wazelinę i ukorzeniacz:D:D na porost pędów, keików na phalenopsiskach ;:138 .
Dzień bez wazeliny - to dzień stracony... ;:224
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Orchidee Vito

Post »

Paste zakupilam i zastosowalam i powiem tylko ze juz nigdy wiecej :evil: jakies mutanty powychodzily co wcale mi sie nie podoba za to niektore phalaenopsis same zaczely sobie produkowac keiki co mnie nawet cieszy bo przynajmniej wygladem sa normalne
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Orchidee Vito

Post »

Ależ masz piękne zdjęcią, jeszcze piękniejszych storczyków.... :) To co wyrosło to kwiatuszek, nie keik, ale moim zdaniem to i tak super ;:138 . Swoją drogą - ciekawa jestem czy to kwestia pasty czy po prostu taki sezon? Wiesz, 'wypoczęte' storczyki zaczynają kwitnąć pod koniec października, jak zaczyna spadać temperatura. Ja swojego nie smarowałam i nie cięłam, tylko postawiłam w lepsze miejsce (moja kochana kuchnia :;230 ), gdzie jest najbardziej wilgotno i też puścił aż 5 pędzików (no ale miał dużo kikutów do puszczania). Może wazelina zatrzymuje wilgoć i to ma wpływ?

PS dobrze, że kupiłeś te vanilię :) ja też chciałam. Nawet rozmawiałam z kimś na forum i podobno miał to być nie wymagający kwiatek. A ty nagle piszesz, że ma mieć 4m!!! Normalnie mi przeszło.... ;:14 Póki co wystarczy mi jak zakwitnie u ciebie a potem porobisz jej takie wspaniałe fotki. Aczkolwiek tak się właśnie rozglądam po pokoju..... Gdy chciała się piąć po niciach pod sufitem tak jak tradycyjnie było w wielu domach za czasów mojego dzieciństwa. Co ty wymyśliłeś? Gdzie ją postawisz? Cień/słońce?
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Orchidee Vito

Post »

Wpadłam się przywitać :wit masz bardzo ładne kwiatuszki i robisz ciekawe zdjęcia :uszy
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Orchidee Vito

Post »

Witaj Judi. Miło mi Cię gościć w moich skromnych progach. ;:136
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Orchidee Vito

Post »

Zuza_i_Tygrysek pisze:Ależ masz piękne zdjęcią, jeszcze piękniejszych storczyków.... :) To co wyrosło to kwiatuszek, nie keik, ale moim zdaniem to i tak super
Też odnoszę takie wrażenie. Ale nie przesądzajmy.
Zuza_i_Tygrysek pisze:Swoją drogą - ciekawa jestem czy to kwestia pasty czy po prostu taki sezon? Wiesz, 'wypoczęte' storczyki zaczynają kwitnąć pod koniec października, jak zaczyna spadać temperatura. Ja swojego nie smarowałam i nie cięłam, tylko postawiłam w lepsze miejsce (moja kochana kuchnia :;230 ), gdzie jest najbardziej wilgotno i też puścił aż 5 pędzików (no ale miał dużo kikutów do puszczania). Może wazelina zatrzymuje wilgoć i to ma wpływ?
Wazelina miała za zadanie utrzymać ukorzeniacz na miejscu. Ten storczyk kwitnie mi od wiosny, więc nie wiem, czemu w październiku miałby się nagle gwałtownie uaktywniać. U mnie jednak jest inny i klimat i mkroklimat. Na ten moment w domu mam 20 stopni ciepła i 88% wilgotności. Wczoraj w południe, kiedy było dużo słońca, wilgotność spadła do 60%. Dziś żaby z nieba lecą, więc cały dzień będzie ok. 88-90%. Jak w tropikach...
Zuza_i_Tygrysek pisze:PS dobrze, że kupiłeś te vanilię :) ja też chciałam. Nawet rozmawiałam z kimś na forum i podobno miał to być nie wymagający kwiatek. A ty nagle piszesz, że ma mieć 4m!!! Normalnie mi przeszło.... ;:14 Póki co wystarczy mi jak zakwitnie u ciebie a potem porobisz jej takie wspaniałe fotki. Aczkolwiek tak się właśnie rozglądam po pokoju..... Gdy chciała się piąć po niciach pod sufitem tak jak tradycyjnie było w wielu domach za czasów mojego dzieciństwa. Co ty wymyśliłeś? Gdzie ją postawisz? Cień/słońce?
Muszę Cię zmartwić: wanilia zakwita mając ok. 4 m długości - ale w naturalnych warunkach. W mieszkaniach musi mieć ok. 10 metrów! Więc trochę oboje poczekamy na kwiaty wanilii... U mnie stoi przy oknie wychodzącym na południe. Na razie nie sprawia wrażenia niezadowolonej.
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Orchidee Vito

Post »

Oj weź nie dołuj. 10m??? No to długo będziemy czekać...

A co do października to w mądrych podręcznikach tak jest napisane :) u mnie to się po części sprawdza bo storczyki, które dawno nie kwitły, 'na hurra' wypuszczają pędziki. Sąsiadce też. Oczywiście są wyjątki od reguły - ja też mam takiego co cały czas wydłuża pęd od początku maja a teraz chyba coś mu będzie z oczka wyrastać (pfu pfu). A ten wielkolud, o którym pisałam całkiem niedawno przekwitł a teraz budzi się znowu. Nie zmienia to jednak faktu, że rośliny mają swój biorytm i zazwyczaj zgodnie z nim sobie żyją.
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Orchidee Vito

Post »

No to moje są dość dziwne, bo zaczynają wiosną...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”