Storczyki KaRo - reaktywacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dzięki ,dzięki Dorka ;:168
Nie dziwię się Twoim porównaniom Kochana- Twój cały świat kręci się teraz wokół Twojego Brzunia i tak ma być! ;:97

Faktycznie ,moja krata ....to świetne miejsce ...dlaczego nie wpadłam na to wcześniej :roll: ...super miejsce.
Tylko muszę wymyśleć w czym je powiesić lub jak je powiesić żeby to wszystko grało ze sobą.
Będę myśleć - dziękuję jak nie wiem co ;:168


aha,dziewczyny - mam jeszcze taką wątpliwość...
Czy to dobre rozwiązanie umieszczać storczyki w osłonkach.
Czytam,że powietrze jest równie ważne dla korzeni a kto wie czy nie najbardziej istotne w uprawie storczyków.
Więc jak to jest z osłonkami do donic?
Wstawiać w nie storczyki czy lepiej pozwolić na naturalne wietrzenie ich systemu korzeniowego.Proszę mnie uświadomić. Dziękuję :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Swoje falki mam w osłonkach ;-)
Doniczki w których są storczyki (te przeźroczyste) mam podziurawione jak ser szwajcarski :oops: i wyglądają okropnie, więc wsadziłam te doniczki do takich osłonek wiklinowych ;-) W środku tych osłonek był jakiś worek, folia która została usunięta i w ten sposób doniczki moich falków nie straszą a falki mają cały czas wietrzone "stopy".
Nie mam możliwości zrobienia fotki, więc muszę posłużyć się starą :? Oncidium stało sobie swego czasu w takim gnieździe (folia ze środka wyjęta, więc to gniazdo miało za zadanie tylko maskowanie dziurawej doniczki).
Obrazek
W tej chwili Oncidium wisi w takim koszu wiklinowym (który oryginalnie też miał folię w środku).
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Moje storczyki też mają mocno dziurawe doniczki ;:112
Takich osłonek mam kilka w domu ...przytwierdzę je do kraty w jakiś artystyczny sposób rozmieszczę ,
dodam sizalu i jakąś uschniętą cieniuchną gałązkę i sprawa załatwiona... ;:113


Dorko ,jak miło zawsze się z Tobą rozmawia ....
Przyjedziesz na wystawę do Łodzi z Sznownym M. ????
Potem ,jak dzidzi przyjdzie na świat -już będzie trudniej się spotkać ....Zapraszam. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Śpieszę powiadomić,że akcja aranżacji kraty została rozpoczęta...
Pomysł wspaniały ,dziękuję jeszcze raz a teraz moją głowę nawiedzają przeróżniaste pomysły.
Właśnie grzebię w starociach na strychu.
Tam kiedyś ulokowałam porzuconą robótkę ze sznurka do snopowiązałek,
Tkałam z niej siatkę o dużych oczkach ,bardzo mi pasuje do obecnego pomysłu...
tylko muszę ją znaleźć i przede wszstkim skończyć dziergać.
:D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No, no... ;-)
Aż miło popatrzeć!! Ja może nie dałabym tych listków jesiennych.
Bardzo chciałabym zobaczyć tą kratę za jakiś czas gdy roślinki się rozrosną :D A gdzie ulokowałaś hoję?? :shock: Ona tam kiedyś była a teraz jej nie widzę... Jak na mój gust hoja znakomicie by pasowała jako pnącze do tej kraty ;-) Ale nie każdemu musi się podobać to co mnie ;-)
A co planujesz na drugą stronę? (od okna)
Chyba pomęczę swojego "M" by dla mnie też kratę zmajstrował... tylko czy da się namówić?? :?
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No...ooo - ;:111 tak mogę dzisiaj tylko ująć opinię w/s projektu. ;:63

pa-J ;:59 VANKA
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ładna kolekcja storczyków. Ostatnio uprawa orchidei w domu, staje się coraz bardziej popularna. Ale ponoć najłatwiejszym gatunkiem storczyka do uprawy w mieszkaniu jest Falenopsis (Phaleanopsis) czyli Ćmówka.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

swoje falki sadzę do koszyczków do cebul a te do większych przezroczystych osłonek do storczyków.Korzenie przechodzą przez szczeliny w koszyczkach i oplatają je.Między koszyczkiem a osłonką jest w koło centymetr luzu.w ten sposób korzonki mają dostęp powietrza i światła.
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

KaRo piękna aranżacja. Szczerze powiedziawszy zgadzam się z Dorką - usunęłabym te liście. Wprowadzają jesienny, ponury nastrój... Ale to tylko moje skromne zdanie.

Józefie, świetny pomysł z tymi koszyczkami na cebulki. Pozwolisz, że w przyszłości odgapię :D Póki co, wczoraj jako pierwsza zawisła u mnie w domu trzykrotka białokwiatowa :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dzięki za uwagi... ;:79
Krata jest cały czas pod obstrzałem ,bedzie niewątpliwie przemeblowanie na niej bo
jeszcze będzie "zabudowana druga jej strona ...
Piszcie ,piszcie co byscie tu zmnienili ,bo krata byc musi...
Osłonki sś z sizalu,trawy ,wikliny i jeszcze tam czegoś ...sa bardzo przewiewne .
Same rosliny sa w doniczkach przezroczystych ,które podziurawiłam mocno przepalając dziury ....
wygladaja jak sita .
Rosliny maja więc wg mnie zabezpieczone to wszystko co powinny a podlewam je
kąpiąc je 1 raz w tygodniu w misce z woda i nawozem.
Na szczycie konstrukcji stały dwie duże hoje ,
DOruś ,może tu wrócą ,myślę nad tym ale w tej chwili zwieszaja się tutaj metrowe pędy apteni
i nieco krótsze zroslichy...
Słucham Was,słucham ...aranżacja jeszcze nie skończona ... ;:113
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Przepiękne masz storczyki, KaRo. :D Bardzo ciekawie wygląda również krata. Już sobie wyobrażam jak będzie pięknie, kiedy roślinki się rozrosną! ;:215 Wyczytałam w Twoim wątku sporo ciekawych rzeczy. Wkrótce wrócę poczytać jeszcze dokładniej. ;:37 :D :D :D
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

KaRo piękne storczyki ;:138 i jakże inne od moich falków ;:198
pozwolę sobie wtrącić moje zdanie na temat kraty, jak poprzednicy zdjęłabym te listki i na tej kracie postarałabym się o jednakowe doniczki dla każdej roślinki, bo wg mnie taka jednolitość doniczek powoduje, że wzrok skupiamy na kwiatkach, a nie na chaos spowodowany różnymi doniczkami :roll: oczywiście to rzecz gustu, więc piszę co ja uważam, bo sam pomysł kraty jest super ;:215

piszecie tu o podziurawionych doniczkach, jestem w tym zielona :oops: czy to znaczy, że te przezroczyste doniczki są całe podziurawione :?: ja mam tylko te dziury oryginalne, a w osłonkach mam wysypany keramzyt i osłonki są większe od doniczki, tak by było i troszkę światła i powietrza
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

KaRo ,masz pięke storczyki,zwłaszcza Macodes petola...Masz może zdjęcie kwitnącego?
Pomysł z kratką - bomba!Można zgapić???? :oops:
Pozdrawiam,Małgorzata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”