Moje ukwiecone parapety cz. II

Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Dendrobium parishi semi alba - oooojakie to ładne !
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Dendrobium parishi semi alba - najciekawszy dla mnie zakup. Mam nadzieję, że szybko zakwitnie :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu
Faktycznie ciekawe okazy kupiłaś ja zachwycam się
phal Jungho Cherry i encyclia cordigera .
Też czekam na kwiatki D. semi alba.
A wiesz że Gatton bardzo chce żyć i kluje się druga psb :) może tej nie zabiję :wink:
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Michał czy ja wiem czy Wroclaw przebił Sopot, ja się ciesze że we Wroclawiu sie odbyła, do Sopotu mam za daleko.
Marto w U4orchid sama nie wiem jak ja je wypatrzylam w tym gąszczu roślin, w końcu to 2 patyki.
Aniu, Luizo Dzięki za pochwaly też czekam aż bulwa dorosnie.
Mirko 3 godziny na wystawie brz zbednego bagażu czytaj dzieci, to mogłam na spokojnie obejrzeć co ciekawego na stoiskach mają.
Fajnie że jednak chce żyć, moje atroviolaceum x stoi jak zaklete ale korzeni ma coraz wiecej to może i przyjdzie czas na nowy przyrost.
Dzisiaj trochę wolnego było to kilka roslin przesadziłam, ale skonczyły mi sie doniczki.
Zamowilam nowe, może po niedzieli dojadą, oprocz doniczek zamowilam też 3 zielska. ;:170
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kurcze buszowałam u nich i widać nie było mi pisane :wink:
Również się cieszę, że ta wystawa się odbyła, mimo, że pełnej satysfakcji w moich koszyku nie wyniosłam :uszy ale tak jak Ty, coś wysyłkowo jeszcze dokupiłam i będę mieć w przyszłym tygodniu i to będzie dopełnienie tego co mi zabrakło :tan
Ciekawe co tam kupiłaś ;:215
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Dziewczyny, jak Wy to robicie, że cały czas macie wolne miejsce i dalej wchodzą nowe roślinki. :wink: ;:oj Chyba upychacie nogą, jak ja. :D
Przez storczyki nauczyłem się planowania przestrzennego. :;230
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

norbert76 pisze:Dziewczyny, jak Wy to robicie, że cały czas macie wolne miejsce i dalej wchodzą nowe roślinki. :wink: ;:oj Chyba upychacie nogą, jak ja. :D
Jak Kasia upycha to nie wiem, to rzeczywiście może być problem, ale Marta ma przecież ogromne i wciąż pustawe orchidarium, gdzie jeszcze duuuuużo może zmieścić ;)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Dokładnie Norbercie - planowanie przestrzenne jest kluczowe. Ja mam w głowie parę pomysłów i w razie potrzeby wciele je w życie :;230
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Kasiu, fajne Dendrobia kupiłaś :D Znając Twoje zielone łapki - długo nie będzie trzeba czekać na kwiaty.
Encyklia również bardzo ciekawa. Phalaenopsis Jungho Cherry, to również moje klimaty.
Psychopsisy są bardzo wdzięcznymi storczykami. Mój kwitł nieustannie prze 3.5 roku !

Ja również dzisiaj przesadziłam kilka storczyków. Między innymi wzięłam sie za tego co miał wełnowce.
Wymyty, wypsikany chemią i posadzony :wink:
Co do Twoich zakupów wysyłkowych, to uważam ze byłby "pusty kurs" gdybyś zamówiła same doniczki :D
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

He, he Norbercie a ja mam gumowe parapety :;230
Asiu właśnie nie można pustych kursów robić, dlatego oprócz doniczek i podłoża kupiłam też coś zielonego.
Szczególnie że jedna z roślin to moje dawne chciejstwo :roll:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

Niestety mam straszne tyły, w pokazywaniu tego co sie u mnie dzieje, lub działo, zdjecia są z końcowki kwietnia i z maja.

Na pierwszy ogień jakaś cambria, cieszę się ze jeszcze u mnie żyje, bo zbytnio nie umiem sobie tym gatunkiem zająć, a nawet tej udalo sie zakwitnąć co jest nie lada sukcesem dla mnie

Obrazek

Dendrobium trantuani jeszcze raz, w sumie mialo 7 kwiatków co bardzo mnie cieszy bo z roku na rok ma ich coraz więcej

Obrazek

Dendrobium farmerii

Obrazek

Dendrobium victoria reginae blue

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis nn

Obrazek

I moje ulubione neofinetie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium rainbow dance

Obrazek

Cattleya skinerii mam ją od małej siewki, chyba z 8 lat już, w zeszłym roku zasuszyła malutką pochewkę, w tym wyprodukowała duzy i gruby przyrost ale też zasuszyła pochewkę, więc myślałam że z kwitnienia nici, jednak po przyjeżdzie z weekendu majowego, po obchodzie parapetów, wypatrzyłam dwa spore już pączki, które jednak otwarły się i tak, moje pierwsze kwitnienie rośliny. Kwiaty wciąż utrzymuja sie na roślinie a to uz miesiac upalów będzie. Roślinka godna polecenia.

Obrazek

Na koniec coś nie storczykowego, kwiatki hoi gunung gading

Obrazek

Miłego weekendu ;:3
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

kasia74 pisze:
I moje ulubione neofinetie
Cudowne ;:167 ;:167 ;:167 Te dwie pierwsze to Kibana i Shutennou? Rany jakie wielkie krzaczorki, podziwiam za zdolności. Gdybyś kiedyś chciała odłączyć rozetkę i sprzedać, to ja bardzo chętnie, masz cudowne egzemplarze :)

Czy neofinetie mają jakieś podłoże w tych koszykach?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz. II

Post »

oj nadrabiasz ładnie ;:138

Pochwalę Dendrobium victoria reginae blue za piękne kolorki ;:138 w mój gust też D. farmerii. ;:63

Zdradź mi tajemnice. Twoje piękne Neofinetie, widzę, że są w koszyczkach. A jakie podłoże tam jest ? Jak je uprawiasz, podlewasz ? Bo ja swoją Neofinetie kupiłam w luźnym mchu i dużymi kawałkami kory i tak stoi, bo się drapię po głowie co z tym teraz zrobić...
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”