Sylwekw - kilka naszych storczyków

sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Przyglądałem się i przyglądałem wątkom w tym dziale i nie wiedziałem co zrobić. Storczyków mamy zaledwie kilka i chciałem pokazać kilka fotek ale nie mogłem znaleźć wątku do którego mógłbym się przypiąć, nie chciałem też wcinać się w wątki traktujące o uprawie czy pielęgnacji poszczególnych rodzajów storczyków.
Ostatecznie zdecydowałem się założyć ten wątek, w którym pokażę kilka naszych storczyków.
Głównie jestem aktywny w działach ogrodniczych, ale w mieszkaniu też trochę roślin mamy i czemu nie miałbym się "pochwalić" :-). Szczególnie, że zimowy przestój w kwestiach ogrodniczych skłania do większej uwagi dla roślin domowych.

Zacznę od Cymbidium, którego ostatnio kupiliśmy a co za tym idzie, pokazane kwitnienie nie jest nasze.

Obrazek Obrazek
Obrazek

Kilka kolejnych zdjęć storczyków niebawem :-)

Teraz pora się dokształcać w temacie storczyków i innych roślin domowych.
Awatar użytkownika
goskle
500p
500p
Posty: 931
Od: 18 sie 2010, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Witamy na forum. Cymbidia cuda ;:108 Czekamy na więcej :tan
Pozdrawiam
Gosia
moje storczysie
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

O rety :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: muszę oczy przetrzeć bo mam huba halucynacje wspaniałe zjawiskooooo, cudne to Twoje cymbidium ,a moje ma tylko jeden pęd z sześcioma pąkami sam widzisz ,że Twoje jest wyjątkowe.
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Dziękuję bardzo za słowa uznania ale jak już pisałem nie należą się one nam .... takie kwitnące Cymbidium już kupiliśmy. Teraz mamy zadanie nauczyć się o nie dbać, pielęgnować i doprowadzić za jakiś czas do "naszego własnego" kwitnienia.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Sykwekw ,witam Ciebie i w storczykach również.
Nie jesteśmy inni ;stanowimy wszyscy jedną brać forumową.
A różnice...kwiat jest kwiatem ,wystarczy tylko głębiej zanurkować w niuanse uprawy i ;:138 wszystko będzie wiadome.

Wchodzisz z pięknym i obfitym Cymbidium,a liczę :P ,ze na pewno pokażesz nam więcej orchidei.
Swoich i nie tylko ;wszak bywasz juz zasiedziały w tym królestwie kwiatów.
Storczyków w Holandii co nie miara: targi, wystawy i producenci na dłoni są na okrągło.

Jak mozesz i czasowo dasz radę , podpieraj nas ciekawostkami z pierwszej linii handlowej.
- przegląd będzie mile przez nas widziany.
Mój :wink: agent już tam nie bywa a szkoda .Zawsze miałam pierwsze informacji "cóż to nam szykują"
z targów producenckich.
Teraz wiem do kogo pukać :P

pozdrawiam i zapraszam w naszą piękną krainę pasji storczykowej
JOVANKA
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Jovanko !

Nie mówiłem, że jesteśmy inni chciałem tylko zaznaczyć, że w ogrodzie już odrobinkę doświadczenia zebrałem i parę roślin mam zaś w kwestii roślin doniczkowych jestem prawdziwym laikiem - choć dawno dawno temu, gdy mieszkałem w internacie miałem sporo doniczkowych roślin i nawet coś tam o nich wiedziałem ale to było dawno.

No niestety zbyt wiele Orchidei pokazać nie mogę bo prócz tego Cymbidium mamy jeszcze tylko trzy Phalaenopsisy. Ale za to dwa z nich to już nasze właane a właściwie mojej żonki - kwitnienia :-)

Masz racje Jovanko ... storczyki są tu w Holandii bardzo popularne. Niezwykła różnorodność kolorów i kształtów czasami aż przeraża. Chciałoby się je wszystkie mieć no ale wiadomo przestrzeń w domu ograniczona.

Ponieważ nie jesteśmy (nie byliśmy do tej pory) szczególnymi miłośnikami storczyków więc na wystawy nie jeździliśmy ani nie śledziliśmy co się dzieje w tej kwestii (ale to może trzeba by zmienić, muszę chyba poszukać jakichś stron z związanych z wystawami storczyków w Holandii, Belgii).

Raz tylko przez przypadek trafiliśmy na taką wystawę w centrum ogrodniczym - chyba jakaś istotna wystawa bo nawet telewizja była :-) - no faktycznie to co tam można było zobaczyć zapierało dech w piersiach nawet takiemu laikowi jak ja.

Ale nawet na co dzień w ogrodniczych, do których chodzimy jest dość duży wybór - niektóre są wyjątkowo jak dla mnie niespotykane no ale i ceny czasami też mało zachęcające. Na dodatek nie bardzo daje się w taki zwykły dzień robić zdjęcia w sklepie ogrodniczym.

Jovanko ... ja mieszkam w Limburgii trochę z dala od "zagłębia" ogrodniczego ale jeśli masz jakieś dane o wystawach czy jak piszesz "targach producenckich" w Holandii to daj mi znać być może będę miał okazje podjechać, popatrzeć, porobić zdjęcia i wam je przekazać.

A właśnie wymyśliłem chyba sposób na zdobycie kolejnych storczyków do naszego domu ... nie będę negocjował z żoną :-) tylko od czasu do czasu jakiegoś jej podaruję :-) w ten sposób może nam się trochę więcej ich uzbiera :-).

Dzisiaj zrobię zdjęcia naszym Phalaenopsis.
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Witaj Sylwku
Szczegolnie spodobal mi sie pomysl na powiekszanie kolekcji(prezenty dla zony)BRAVO.
jeśli chodzi o CYMBIDIUM...jest piekne,bardzo dorodne ostatno takie byly w moim LM ale ceny tez byly piekne....
Zycze powodzenia w pielegnacji tych wyjatkowych kwiatow...i prosze o zdjecia pozostalych podopiecznych....


Wpis moderacji:
Sylwio, a gdzie gubisz "ogonki "?
Na forum piszemy po polsku - jest Regulamin Forum, przeczytaj :P
bo... wymogi nic nie tracą na aktualności. Sprawdzaj i poprawiaj tekst przed emisją.
-mod.J
.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

:wit Sylwku
Śliczne to Cymbidium ;:138 bardzo obfite kwitnienie :P
Życzę Ci, aby następne takie były :P

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Phal.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Przepiękne to cymbidium... ;)

Liczę na kolejne fotki ;:108

I zazdroszczę "mieszkania" w Holandii. To moje marzenie, by choć raz w życiu móc się wybrać do kraju pełenego tulipanów i innych roślin ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

No teraz nasze trzy Phalaenopsisy.

Pierw widok ogólny:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Teraz kwiaty trochę bliżej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i całkiem z bliska :-) :
Obrazek

Obrazek

Obrazek


I w towarzystwie innych roślin:
Obrazek
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Cudne :shock: W szczególności cymbidium(one to upierdliwe jest)

Ale bialutki falek ma korzonki :shock:
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

dawidbanan pisze:Cudne :shock: W szczególności cymbidium(one to upierdliwe jest)

Ale bialutki falek ma korzonki :shock:
To dobrze że takie ma czy nie .... bo ja się dopiero uczę :-( ??
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sylwekw - kilka naszych storczyków

Post »

Właśnie ma ich dużo i są zdrowe :wink:
Sam bym chciał żeby mój takie miał...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”