Tak sie wszystko zaczęło...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moniczka82+
100p
100p
Posty: 197
Od: 22 lip 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Piękne grupowe zdjęcie ;:138
Ja nie mam avokado, ale za to mam cytrynę z pestki, która ma ponad 1m :D
Pozdrawiam, Monika

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45820" onclick="window.open(this.href);return false;
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiki zapomniałam dodać że oczywiście mocno trzymam też kciuki za korzonki Twoje miltoni .
Brawa dla cetlleyki zuch storczyk :D
Zdjęcie zbiorowe urocze ,a maluszki słodziaki
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Tom_mix widocznie mamy inne warunki w domu. Moje nie przesychają tak szybko i takie doniczki sprawdzają się u mnie jak najbardziej. Te większe moczę średnio raz na 2 tygodnie, mniejsze trochę częściej.
Beata, ja również cieszę się z każdego korzonka i listka, bo skoro coś rośnie, to znaczy, że roślina ma się dobrze. A jak już storczyk odbuduje zieleninkę, to przyjdzie czas i na kwiatuszki. Szczerze ci życzę, aby u ciebie wkrótce też było kwiecisto ;:3
Piotr, ja swoje avocado (te większe) kilka razy przycinałam od góry, aby się rozgałęziło trochę na boki, a ono uparcie nadal pnie się w górę. :roll:
Ewcik, dziękuję. ;:196
Joane, ja również liczę na to, że dla twardego gościa bez korzeni starczy sił na wykarmienia potomstwa. Zwłaszcza, ze liczyłam na kwiatki dopiero za rok i to przy dobrych wiatrach. Doczekać się nie mogę, aby zobaczyć jaki ma kolorek. No i mam nadzieję, że po kwitnieniu w końcu zdecyduje się na jakiś przyrościk. :roll:
Justynko, cieszę się, że ci się podobają moje doniczki (a właściwie osłonki) w dziurki. 8-) W sumie to nie ma przy nich aż tak dużo pracy jak się wydaje. Wystarczy dobrze rozgrzać drut, wtedy za jednym zamachem można zrobić 6-10 dziurek (zależy od grubości plastiku). Przy pierwszych tego typu doniczkach dziurki wypalałam nierównomiernie i chaotycznie, a później zaczęłam je robić na przemian i podoba mi się jak wyglądają storczyki w tych doniczkach. ;:170 Szkoda, że nie produkują takich ?postrzelonych? doniczek, myślę, że taki produkt znalazł by swoich kupców wśród storczykomaniaków. ;:108
Tak, Lucynko, dobrze widzisz, będą korzonki i przyrościk jednocześnie. :tan
Moniko, u mnie niestety cytrusy nie chcą rosnąć. Raz wykiełkowała pestka pomarańczy, ale osiągnąwszy 10 cm zrzuciła listki i uschła bez ewidentnej przyczyny.. Jakiś czas temu dostałam od koleżanki sadzonkę cytryny i chyba spotka ją ten sam los co pomarańczę. Więc nie wiem, co cytrusom nie odpowiada u nas w domu.. Aha no i krotony u nas też nie rosną, kilka prób zakończone niepowodeniem, więc już nawet nie próbuję któregoś udomowić.
Katarzynko, dziękuje, przekażę dla miltoniopsisa, że tu mu pół forum kibicuje, może weźmie się do produkcji przyrostów i korzeni. :wink:
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Dla tych, którzy jeszcze nie śpią zdjęcie z przed chwili :wink:

Obrazek

a tu do akcji wkroczył białasek :roll:

Obrazek
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio, piękne zdjęcia ;:180 Pozostaje tylko życzyć kolorowych snów ;:196
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Jaka różnorodność kolorów ;:138
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Lucynko, faktycznie zapomniałam dopisać "kolorowych snów" ;:19
Tom_mix to są storczyki z jednego parapetu, codziennie cieszą moje oczy jak wstaję rano i kładę się spać ;:224
Adamie, dziękuję, ja nie mistrzyni, ja tylko się uczę :wink:
P.S. sadzonka została wysłana
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Z jednego parapetu mówisz, i jeszcze w dodatku w sypialni. Nie wiem jak Ty tak możesz spokojnie spać przy takich klejnotach :roll: . Za to wstawanie musi być bardzo przyjemne.
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio ja jeszcze nie śpię i tak przyglądam się Twoim fotografiom są fantastyczne. Prześliczna kompozycja kwiatowa że aż nie można oderwać od niej wzroku.
Brawa za wyczucie smaku i pochwały dla roślin.
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio śliczny obrazek na dobranoc. ;:196
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Tom_mix, postawiłam te piekności w pokoju, gdzie najczęściej przebywam, abym zawsze mogła na nich spojrzeć :) , a po drugiej stronie stoi akwarium na 110 l, więc to jest drugi uspakajający widok w sypialni ;:108
Mawers, dziękuję ślicznie w imieniu roślinek i swoim ;:180
Adamie, jak byś musiał wstawać do pracy o 5:30, to też byś spał spokojnie nie patrząc na storczyki :;230
Arletko, dziękuję ;:196 Może ktoś tu jeszcze dzisiaj zajrzy i będzie miał widoczek na dzień dobry ;:224 A swoją drogą, widzę, że sporo jest nocnych marków na forum :wink:
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
_Ewcik_
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 sie 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

;:152 przecudnieeeeee
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Ale piękny widok :tan ;:138 Bardzo ładnie skontrastowane zdjęcie ;:108
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”