Tak sie wszystko zaczęło...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Bardzo się ciesze, że mój opis może się komuś przydać ;:108 Sama znalazłam ten sposób na wykonanie osłonki na jednej z rosyjskich stron internetowych, ale trochę chaotycznie było to opisane, więc postanowiłam najpierw sama dojść co do czego, a później zrobiłam fotorelację, by podzielić sie z wami. Oczywiście wszelkie drewniane skrzyneczki i wiklinowe koszyczki wygladają o wiele ładniej, ale jak ktoś nie chce bawić się w wiercenie dziurek bądź sklejanie pręcików, to myślę, że ten sposób w sam raz dla niego ;:108
P.S. Plącząc supełki można też nadziewać na nitki koraliki dla ozdoby, wtedy osłonka bedzie bardziej ciekawa i kolorowa, ale też bardziej pracochłonna :wink:
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
Kooo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 sie 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stolica

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

No właśnie też sobie pomyślałam że można by coś dodać w trakcie wiązania ;)
Chociaż, te supełki bardzo mi się podobają.

A powiedz jaki rodzaj nici wybrałaś?
Moje Storczyki :-)
pozdrawiam - Sylvia
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Nici specjalnie nie wybierałam, znalazłam w domu motek jakichś takich lnianych nici i zrobiłam z nich, tak jak pisałam, wybór nici może byś dowolny (tylko trzeba brać trochę grubsze, bo takie do szycia się raczej nie nadają, bo są cieńkie i nie będzie takiego efektu)
Z tych samych nici zrobiłam też jakiś czas temu stojącą podłogową podstawkę pod kwiatek (żeby stał troche wyżej). Dla zainteresowanych mogę również podać opis wykonania krok po kroku :wink:
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
_Ewcik_
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 sie 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio wspaniałą fotorelacja ;:63 osobiście proszę o więcej takich, bardzo czytelne są ;:108
Awatar użytkownika
haliso
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 19 sty 2011, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: połud.wielkopolska

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Fajny prosty sposób na rozładowanie ,przepełnionych parapetów ;:63 ;:63 .
Wiki obejrzałam Twoją kolekcję piękne storczyki,piękne fotki ;:138 ,
będę teraz tu zaglądać częściej :wit :wit
pozdrawiam -Halina
http://www.garnek.pl/haliso" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Sylwio, Adamie, Beato dziękuję ;:196 Bardzo się ucieszę, jak komuś się przyda mój opis i ktoś z niego skorzysta :)
Ewo, jak będę miała jakieś świeże pomysły postaram się na bieżąco dodawać fotorelacje krok po kroku :wink:
Halinko, miło mi cie witać :wit u siebie, zapraszam serdecznie!
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Super to pokazałaś. ;:138
Ja mam tak powieszone hoje. :wink:
Awatar użytkownika
hogata
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 maja 2010, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Witam.
Śledzę Twój watek od początku. Czytając pierwszy post od razu wiedziałam, że będzie to jeden z moich ulubionych tematów. Podziwiam Twoją pasję. Zaskakujesz mnie swoimi pomysłami - czekam na następne. :)
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Arletko, masz rację, takie podwieszane siateczki idealnie nadają się na kwiaty zwisające ;:108
Witaj Hogato :wit dziękuję, za miłe słowa ;:196 Niezmiernie cieszy mnie fakt, że moje pomysły się podobają, a jeszcze bardziej, gdy ktoś skorzysta z pomysłu :uszy
Grażynko witam u siebie i zapraszam częściej :wink:
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio, patent z koszami jest super, mega świetny ;:138 ;:180 Wielkie dzięki że pokazałaś jak to zrobić ;:108
Sam właśnie jestem na etapie robienia 5, i to chyba jeszcze nie koniec - bo spodobały się moim sąsiadką, ciotkom itd. :;230

Jak znajdziesz chwilkę to wpadnij ( na 30 stronie mam zdjęcia okienka :tan )

Te kosze są naprawdę proste i szybkie w wykonaniu, a dają niesamowicie piękny efekt za niską cenę ;:108

Uff... ale się rozpisałem ;:224
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
moniczka82+
100p
100p
Posty: 197
Od: 22 lip 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Nio Wiktorio świetne masz pomysły :;230
Musisz dla nas zorganizować jakiś kurski ;:7
Pozdrawiam, Monika

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45820" onclick="window.open(this.href);return false;
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Viki świetne te koszyczki ,widziałam je najpierw u Piotra, choć wiedziałam że Twój pomysł -wykonanie .Super
A co tam słychać u miltoni coś się ruszyło ,pędziki podrosły a może jakiś korzonek jest na horyzoncie ?
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Witam,
Zaniedbałam trochę forum i mam zaległości, ale do Ciebie po prostu nie sposób nie wejść. Jak można było się spodziewać, sporo niespodzianek tu u Ciebie.

Pomysł z wiązanymi koszyczkami genialny. Można by zrobić kwietnik na całą długość okna, wiercąc tylko dwie dziury w suficie. Do haków przymocować linki zwisające, na linkach zawiesić poziomo kij/pręt/bambus i na tym pręcie jeden obok drugiego, "sznurkowe" koszyczki na różnych wysokościach. Gdyby nie fakt, że hoduje swoje rośliny w wazonach w keramzycie, zastosowałabym to rozwiązanie raz dwa. Ale nie mówię nie, może kiedyś w przyszłości powiększę kolekcję i wtedy pomysł przyda się na pewno ;)

Twoja estetyka (dziury w doniczkach, kwietniczek, itd) bardzo mi odpowiada, dlatego muszę częściej Cię odwiedzać :)

Pozdrawiam
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”