Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

A może by tak kiedyś do waszych mężów paczki zaadresować ;:306 ;:224 :;230 Niech oni się męczą z otwieraniem i rozpakowywaniem ;:124 ;:14
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

;:306 i on i storczyki mogły by tego nie przeżyć :wink:
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Michał musze Ci powiedzieć że nie zaskoczyłbyś żadnym pakowaniem mojego M i gwarantuję że nie chciałbyś otrzymać przesyłki od niego. Pancerna (ja się od niego uczę) ;:224
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu muszę sie przyznać ze lubię do Ciebie zaglądać i czytać Twoje historie storczykowe. Czekam niecierpiwie co wykluje się z pochewek. Harvyanum ładnie odmłodzone, przyrosty spore, więc pewnie z wiosny pojawią sie kwiaty.
Hybryda obsypana kwieciem, taki widok zawsze zachwyca.
Za Mireczką musze przyznać że to prawda, iż w domku jednorodzinnym też brakuje miejsca, szczególnie jak sie oprócz storczyków ma mnóstwo innych roślin, np. olbrzymią palmę, szeflerę czy fikusy :;230
Tez mam tego pecha że razem z mężem pracuje i nic nie da się ukryć :oops:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Noooo kochani... jak zwykle odpowiadam z 'refleksem szachisty' :/
Pośmiałam się odnośnie tego miejsca na kwiaty w domkach jednorodzinnych :)
W moim mieszkaniu w bloku, mam tylko jedną ogromniastą niestorczykową roślinę. A chętnie opiekowałabym sie ich większa ilością.
Muszę wybierać - albo, albo ? I wybrałam. Chyba, że mi kiedyś przejdzie ( ;:185 )

Dziś znów (całkiem) NA ZIELONO
Pierwsza B. digbiana x Enc. mariae
Lana pisze:Asieńko ogromnie cieszę się, że ta nasza wspólna krzyżówka u Ciebie tak pięknie się rozwija :D , doprawdy szkoda by jej było, gdyby w śmietniku wylądowała :( . Zadziwia mnie jedynie wydanie dwóch liści na jednym przyroście, muszę swoją w domu obejrzeć dokładnie, ale nie przypominam sobie takiego przypadku, lub skleroza mnie już dopada (starość :? ). Tylko nie przesuszaj jej za bardzo teraz. Moja kwitnie regularnie w okolicach świąt wielkanocnych i zaczynam się zastanawiać, czy aby mamy takie same rośliny :lol:


Lucynko, do rozkwitu jeszcze trochę poczekamy. Ale mam pytanie - czy u Twojej krzyżówki pąk też się rozwijał tak pokracznie ?
Zobacz sama jaki u mnie powykręcany:

Obrazek

U Ciebie kwitnie regularnie na Wielkanoc, a u mnie zanosi się na Boże Narodzenie ;:227

Zaskoczyło mnie Angraecum sesquipedale.
Myślałam, że po ubiegłorocznym kwitnieniu będzie odpoczywać kilka lat, a tu niespodzianka.
Chociaż na tym etapie nie jestem na razie pewna czy to na pewno pędy (może keiki) ?? W dodatku aż 2 !
Ostatnio był jeden pęd z dwoma pąkami. Storczyk robi sie ogromniasty :shock:

Obrazek

I pora na Cattleye. Tu pokażę dwie panienki katlejki o zupełnie różnym pokroju.
Ta z prawej strony, to pokazana wcześniej Cattleya Golf Green Zakwitła tak, jak sobie wymarzyłam ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z kolei ta z lewej strony to Blc. Liu's Joyance "Golden Leopart".

Przywiózł mi ją w tym roku z Drezna Paweł - sibelius (Dzięki Pawle ;:180 ;:100 )
Miała dwa maleńkie 1 cm przyrosty które po przesadzeniu ku mojej rozpaczy - uschły...
Po jakimś czasie jednak w innych miejscach pojawiły się dwie 'nówki'. I oto one z pełnymi pochewkami:

Obrazek

Nie mogę się doczekać na jej kwiaty ;:65

Na koniec o zwykłej - niezwykłej hybrydzie Phalaenopsis. Mam ją w spadku po Mamie, która odeszła w ub. roku.
To prawdziwy gigant:

Obrazek

U Mamy storczyki rosły w ciepłej kuchni, na stanowisku słonecznym w popołudniowej porze. Wszystkie bez wyjątku były tak wielkie.
A ten gigant jeszcze kwitnie na starym pędzie i wydłuża go, a tu już 2 kolejne młodziaki:

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joanno piękna Cattleya Golf Green a hybryda Phalaenopsis faktycznie gigant :uszy pięknie u Twojej mamy rosły, tylko przykro mi, że już nie mogą tam rosnąć :(
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ależ u Ciebie pięknie zielono ;:oj
Cattleya piękna dostojna i ... włochata ;:138 ;:306 Angraecum jak już Ci zakwitło raz to będzie powtarzać kwitnienie co roku. Jednak uważaj na przesadzanie. Rośliny po takim zabiegu nie kwitną przez kilka lat :roll:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Marto, Richard - 'królewna' w zielonej strzępiastej sukni bardzo dziękuje za komplementy :D

Marto, bałam się, czy ten falenopsis przeniesiony od Mamy do zupełnie innych moich warunków nie zmarnieje (?)
Jednak widać, że ten storczyk to silny zawodnik i daje radę. U mnie jest zdecydowanie ciemniej i chłodniej :/

Richard, co do przesadzania, to ja właśnie po ubiegłorocznym kwitnieniu przesadziłam Angraecum s. do większej donicy
z nowym podłożem.
Mało tego, musiałam obciąć dwa liście i w połowie dwa kolejne, z podejrzanymi żółtawymi plamami.
Storczyk był werandowany całe lato aż do końca września. Pięknie się wzmocnił - wyrosły nowe zdrowe liście, a po plamach ani śladu.
Dlatego te pędy mnie zupełnie zaskoczyły...
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Widać nie jest jeszcze taki stary i przesadzanie mu nie zaszkodziło, w ręcz może i pomogło ;:224 :tan
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu Tobie przecież suchy badyl zakwitnie, będę to z uporem maniaka powtarzać :lol: . Wszystkie rośliny piękne, bez wyjątku, a wypasione niesamowicie :shock: . Faktycznie przyznaję rację, pąk na B. digbiana x Enc. mariae u Ciebie rośnie nietypowo. Nie powinien być taki poskręcany, być może jest to wynik jakiegoś mikrouszkodzenia w fazie jego wzrostu lub... patrząc ponownie na zdjęcie, widzę coś jeszcze. Pąk powinien swobodnie opadać do dołu, ale... przeszkodził mu w tym ten nietypowy, drugi liść, którego nie powinno tam być. Pąk oparł się na nim i zamiast opaść w dół, to się zawinął. Liście jednak są w tej roślinie dosyć sztywne. W każdym razie daje radę i mam nadzieję, że niedługo pokaże swoją zawartość. Z tym Bożym Narodzeniem chyba jednak przesadziłaś :lol: , gdyby jeszcze troszkę słoneczka miał, to cała sprawa potoczyłaby się znacznie szybciej.
Cattleya Golf Green ma zadziwiający kwiat, coś jakby w lepszym wydaniu od kwiatu krzyżówki, na który czekasz. Musi mieć chyba też coś w genach z digbyany.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu tak sobie czytam co napisała Lucyna o tym suchym badylem i powiem ,że też mam takie odczucie nie od dziś , rączęta masz niesamowite do tych zielonych ,,potworków". Moje A.sesquipedale po przesadzeniu do hydro .... padło, kolejne również po przesadzeniu męczy się od maja i nie może ruszyć.

Jednak chciałabym dwa słowa o Cattleii Golf Green, nie mogę się na nią napatrzeć uwielbiam takie kolory a do tego te postrzępione falbanki, jest niesamowicie piękna i energetyczna.

Phal gigant....ja głęboko wierzę ,że mama nadal się nim opiekuje tylko z innego miejsca :)
Czekam na kolejne kwitnienia a szczególnie Golden Leopard.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Przepiękna Cattleya golf green!! ;:oj ;:oj ;:oj Marzenie ;:167
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Richard, możesz mieć rację. Moje Angraecum to młoda roślina. Trafiło do mnie gdy miało około 5-ciu liści.
Ładnie przyrasta i dziś ma 10 (+ były jeszcze te 2 obcięte). Niestety moja kotka pokasowała mi niektóre liście jak rasowy kasownik.
Kocha gryźć twarde liście :twisted:

Lucynko, z tym pąkiem musiało być dokładnie, jak to opisałaś.
Ten dodatkowy liść sprawił brak swobodnego miejsca na rozwój. Zawsze dobrze wychodzę na tym jak słucham Twoich rad :)
Wystawiłam więc dziś krzyżówkę do ;:3 I czekam cierpliwie

Mireczko, nie miałabyś ochoty pokazać mi na zdjęciu twoje Angraecum ? Może być też na PW jeśli wolisz.
Najlepiej bez osłonki.
Dzięki za ciepłe słowa o Mamie ;:196

Asiu7084, dzięki za odwiedziny i miły wpis. Strzępiasta katleja dodatkowo pięknie pachnie :)
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”