Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Olciu, ciekawa jestem czy byłaś na jakiejkolwiek wystawie orchidei, czy chodzi Ci może o taką o międzynarodowym charakterze ?
Może i z Tobą uda się kiedyś spotkać ;:168 (najlepiej większą grupą). To zawsze bardzo miłe doświadczenie ;:162

Twoje wyobrażenie mojej osoby bardzo mnie rozbawiło :;230 Jedyne, co się zgadza (choć tylko połowicznie)
jest ukryte w emotikonach ;:113
Żałuję bardzo, że nie jestem ruda, bo to podobno nie kolor, tylko charakter (albo charakterek :D ).

Ciebie wyobrażam sobie jako tajemniczą dziewczynę, ciemnowłosą, o krótkiej fryzurce. Pewnie też się nieźle pośmiejesz ;:306
MirkaS pisze:Asiu ;:196 czekam do niedzieli :) biedne kwiatuchy ile one się napodróżują żeby móc zagościć w naszych domach a i tam czasem na nie czeka ;:14
Mireczko, faktycznie moje storczyki nieźle się wcz. napodróżowały - nawet z przesiadkami.
A co do Twoich podróżujących, to dzisiaj dopiero gdy oprzytomniałam, zrozumiałam aluzję...
Mam nadz., że jutro uda mi się porobić zdjęcia i pokazać co kupiłam :)

Marto, nie wiem ile dzieci w wieku Twojej córeczki wytrzymałoby tak długo na plecach Mamy, unieruchomionych w nosidełku,
w dodatku dusznej i gorącej atmosferze - bez marudzenia ?? To MAŁA BOHATERKA ;:215

Dzisiaj się okazało, że nasza magiczna liczba '5' u mnie się nie sprawdzi. Moja jedyna rodzinna Storczykomaniaczka
wybrała jednak storczyka z mojej kolekcji (z poprzednich zakupów) zamiast tego, którego jej przywiozłam.
Mnie podobają się obydwa, więc było mi wszystko jedno. Razem będzie więc 6.
Dostałam też 2 prezenty, o których również jutro :D

Nasze fotki wciąż oglądam żeby powspominać :D Twoja Mama też coś cyknęła, więc może wymiana ?
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Obiecałam pokazać zakupy z Wrocławia. Robione spontanicznie w stylu "co mi się spodoba", bez listy chciejstw :)

Dzień przed wystawą dostałam w pracy prezent od koleżanki. Bez fiszki - pewnie to jakaś Brassia
Lucynka twierdzi, że trudno ponownie doprowadzić je do kwitnienia. Urocze pajączki (tu obok giganta po Mamie) :)

Obrazek Obrazek

I zakupy:

1. Czerwono kwitnąca hybryda bez fiszki, ale z pokroju to chyba jakaś Epicattleya. Mam słabość do czerwonych :wink:

Obrazek

2. Doritis pulcherrima var marmorata (mama i 2 małe basal keiki). Druga fotka - widok z góry wyolbrzymia nieco roślinę.

Obrazek

Obrazek

3. Phal. Anna Larati Soekadi ' Rainbow' x Self. To w niej przywiozłam wełnowce. Obowiązkowo do przesadzenia.
Póki co wyjęłam dwa leniwe tłuściochy :?

Obrazek

Obrazek

4. Phalaenopsis Mayang Angel - 5-ciopędowy, przekwitający i dzięki temu cena 50 zł., o 45 zł niższa niż na innym stoisku.

Obrazek

Obrazek

5. Mini-Cattleya - (Sc. Beaufort x Lc. Orglade's Glow) 'Kewpie'

Obrazek

6.Sedirea Japonica x2 maleństwa - jedna dla mnie, druga prezencik dla Mireczki :) Liście chyba czymś nabłyszczyli

Obrazek

I do pełni szczęścia brakuje tu jeszcze ofiarowanej mi przez Lucynkę Phalaenopsis Cornings Violet
(ten storczyk to dopieeero się napodróżował PKP)

Obrazek

Dziękuję Lucynko ;:196
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asia ale fajne zakupy zrobiłas. Nad trzema pokazywanymi przez Ciebie kwiatkami też się zastanawiałam.
Kupilam jeden ten co Ty phalaenopsis Mayang Angel. A przy okazji u kogo kupilaś swojego za te 50 zł?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Też łypałam okiem na te Cattleyowate. Piękny kolor. Już mnie korciło, żeby jedną na próbę przytulić do domu, ale ;:14 i wybiłam te myśli z głowy. Będę podglądać u Ciebie ;:215
 Doritis pulcherrima var marmorata miałam już w rękach, ale coś się zakręciłam i na koniec o niej zapomniałam ;:124 no a teraz będę żałować ;:306
Phal. Anna Larati Soekadi ' Rainbow' x Self. oczywiście w moich rękach też był, bo jest obłędnie piękny ;:306 ale w związku z tym, że mam już Phal. Anna Larati Soekadi i Phal. Anna Larati Soekadi x equestris to już tą krzyżówke sobie odpuściłam ;:215 szkoda tylko, że kupiłaś z towarzystwem ;:222
Oczywiście Phalaenopsis Mayang Angel też macałam :;230 ale stwierdziłam, że tak podobny do Zambii, którą mam, że się nie skuszę. Gratuluję takiej przeceny ;:215
Sedirea Japonia cieszę się, że ją też z Mirką będziecie mieć ;:215 uwierzysz, że jej tam nie zauważyłam ;:219
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

kasia74 pisze:Asia ale fajne zakupy zrobiłas. Nad trzema pokazywanymi przez Ciebie kwiatkami też się zastanawiałam.
Kupilam jeden ten co Ty phalaenopsis Mayang Angel. A przy okazji u kogo kupilaś swojego za te 50 zł?
Kasiu, ciekawa jestem nad którymi trzema się zastanawiałaś ?
Ja miałam w łapkach kilka różnych sztuk, po czym grzecznie je odkładałam na miejsce i zostawiłam kasiorkę na... nowe sandałki ;:306
A tu odpowiedź na Twoje pytanie:

Obrazek

Czekam Kasiu na Twoją relację z zakupów i mam jeszcze pyt. nie związane z wystawą.
Czy masz lub miałaś może kiedyś Dendrobium ruppianum (jonesii) ? Rośnie uparciuch u mnie już kilka lat, wygląda dobrze i... NIC :roll:

Marto, na razie czujesz opór przed katlejami, bo trudno Ci łapać kilka srok za ogon. SPOKOJNIE ;:170 - przyjedzie czas na nie.
Następny etap pasji, to opatrzenie się z niektórymi gatunkami i wtedy... ;:215

Doritis pulcherrima var marmorata widziałam 3 ładne roślinki i przez cały pobyt nikt tych dwóch pozostałych nie kupował.
Mnie zauroczyła samymi liśćmi, a jak jeszcze kiedyś zechce zakwitnąć, to będę zachwycona.

Co do Phalaenopsis Mayang Angel zastanawiałam się, czy to nie jest ten sam co Zambia, tylko inna handlowa nazwa ??
Bo wyglądają dokładnie tak samo.
Zastanawiałam się czy kupować takiego z klapniętymi już płatkami, ale Lucynka była moim DOBRYM DUSZKIEM i kusiła, kusiła, kusiła.
Ja ;:185 , Ona ;:108
I tak wypatrzyła mi Sedireę Japonicę, bo ja miałam oczopląs jak Ty ;:60
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu ta czerwona katleya, dorritis pullcherima i ta mini katleya to rosliny nad ktorymi sie zastanawiałam.
To widzę że ja phala Mayang Angel kupilam z tego samego źrodła tylko że w sobotę kosztował 40 zł i póki co mój nie ma oklapnietych kwiatków
wogole to jeszcze kilka roślin było ktore bym przygarneła ale nie ma co przesadzac przecież i tak 6 roślin kupilam.
Zdjecia, może jutro uda mi się coś wstawić.
Asiu niestety tego dendrobium o ktory pytasz nie mam i nie mialam nigdy u siebie, wiec nie pomogę.
Nie byla bym sobą gdybym nie sprawdzila w necie jak kwitnie to dendrobium, no i przepadlam kwiatki ma cudne, to teraz bedę go szukać albo meczyc Cię o kawałek jak Ci się rozrośnie ;:131
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asieńko obłęd w oczach to chyba obydwie miałyśmy, ale skoro soją kasę już wydałam, to..... pomagałam skrzętnie w tym Tobie :lol: . Na dowód obłędu okazało się w domu, że kupiłam praktycznie dwie takie same rośliny ;:219 , jaki cudem, nie wiem :evil: .
Sedirea japonica, czy jak inne źródła mówią w tej chwili Phalaenopsis japonica ma właśnie takie liście. Dosyć sztywne, lekko błyszczące. Sama nie byłam zainteresowana, ponieważ dostałam kiedyś od dobrej duszyczki ją w prezencie, ale komuś wyszukać, dlaczego nie ? :heja .

Serdecznie pozdrowienia także dla Marty, jej maleńkiej córeczki i wspaniałej mamy, które miałam okazje poznać na tej wystawie :wit . Było mi z tego powodu ogromnie miło ;:4 .
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu
Super zakupy ja przygarnęłabym na 99 % Phal. Mayang Angel , Anna Larati ma takie delikatne kwiatki tez ładniutka no i śliczne listki doritis ja pewnie kupiłabym jakieś dendrobia jak znam siebie ale kto wie co by było gdyby....
Dobrze ,że były ceny też w ? wmawiałabym sobie ,,no przecież nie masz takiej waluty więc nie możesz kupić" ;:306

Asiu ;:167 ;:167 ;:167 dziękuje, nawet nie wiesz jak się cieszę , sedirea była jak dotąd w sferze moich marzeń ;:108 Zachwycałam się tylko kwitnieniem u Lucynki.

Martuś Ty sobie robisz żarty a ja poważnie bardzo żałowałam ,że nie mogę się z Wami spotkać
zabkamarta pisze: Sedirea Japonia cieszę się, że ją też z Mirką będziecie mieć ;:215 uwierzysz, że jej tam nie zauważyłam ;:219
Gwarantuje ,że gdybym tam była to na 100 % byś mnie zauważyła ... bom farbowana ruda lisica :)

Popatrzcie wcale nie trzeba być na wystawie/kiermaszu ,żeby mieć stamtąd kwiatki bo oprócz sedirea mam (mieć) jeszcze wymarzona białą cattleye tylko musi do mnie dotrzeć za jakiś tydzień - Kasiu ;:196.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kasiu, bardzo bym się cieszyła gdybyś zdobyła D.ruppianum. Byłoby z kim dzielić się uwagami o uprawie.
Podział też wchodzi w grę, ale pewnie to jeszcze potrwa. Coś czuję, że moje jest jeszcze mimo wszystko za młode na kwitnienie.
W necie widzę rośliny dużo bardziej rozrośnięte z kwiatami.

Lucynko, może tego drugiego podobnego storczyka wsadzisz w hydro dla porównania - tak jak to robi Mireczka ?
Ona na pewno da Ci mądre wskazówki :wink:
Mobilizuję Cię wraz z koleżankami do pokazania zakupów i wszystkich zdjęć z kwitnień własnych,
które zalegają tygodniami w twoim aparacie ;:65 ;:65 ;:65

Pozdrawiając Monikę, miałaś oczywiście na myśli Martę prawda ? :D (a może Marta ma na drugie Monika ?)

Mireczko, ja tam Tobie życzę nie prezentów od nas, tylko żebyś mogła kiedyś uczestniczyć w wystawie razem z nami ;:4
Przy naszych maleńkich "Japonkach", to chyba się zdążymy zestarzeć zanim zakwitną. Pomimo to, radocha z obserwowania będzie :wink:
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asieńko masz rację, szczeliłam byka i z rozpędu z Marty zrobiłam Monikę :oops: , bardzo przepraszam i błąd już naprawiłam, strasznie mi wstyd. Z całą resztą też postaram się jakoś uporać. Na tych wszystkich wystawach ważne są nasze orchidee, ale.... ważniejsze spotkania z przyjaciółmi ;:162 .
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu faktycznie uśmiałam się :;230 ale masz chyba lepsza intuicje od mojej ;:63
Zachwycam się czerwona katlejka ! Obiecałam sobie ze już mi starczy zakupów ale taka czerwonośc nęci... oj nęci ;:223
I ta pieciopedowa hybryda podobna do Zambii... urocza ;:167

I odpowiadając na Twoje pytanie - Nie, nigdy nie byłam na żadnej wystawie ;:145 może kiedyś ... ciagle po cichutku liczę na to ze w Wielkopolsce coś się ruszy ...
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No właśnie Olciu, też się zastanawiałam. Poznań, takie duże miasto...
A czerwoną katlejkę może wypatrzysz gdzieś w sprzedaży wysyłkowej ?

Co do intuicji, to masz też niezłą ;:215
Mireczka podejrzewała mnie o US :;230 (ostatnia rzecz jaką bym chciała w życiu robić), tylko godziny pracy Jej się nie zgadzały ;:306

Wracając do storczyków, to coś cichutko w Twoim wątku. Nie wierzę, żeby na wiosnę coś Ci nie zrobiło niespodzianki ;:88
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ufff Joanno dobrze, że nie jesteś z US :;230 by my księgowi niezbyt z US się lubimy ;:306 musiałabym Cię nie lubić :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”