Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No, no 4 pęd u Liodoro. Mój po ułamaniu pędu stoi jak zaklęty...nic.
Tak equestris jest śliczny, jakoś nigdy nie mogę na niego trafić.
Teraz w brico mieli dużą dostawę, miałam już wybranego phalenopsisa w typie Ravello (mieli dokładnie 3 sztuki) , ale odłożyłam, bo niestety miejsce-parapety ograniczone mam.
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu dziękuję za dedykację ;:167 piękne niezmiennie to lycaste. Moje ani drgnęło mam nadzieję, że żyje na kwiatki nie liczę ale żeby chociaż nowe psb były to będę zadowolona, bo na razie nic nie widać.
Szczególnie dziękuje Ci za pokazanie dokładnie skąd wychodzą pędy bo przy nowych gatunkach zawsze mnie to nurtuje gdzie mam wypatrywać pędu :)
Zjawiskowy ten Twój ;:215 equestris , ja mam jakąś krzyżówkę ale coś ją ciągle gniecie i paść nie może pryskam i skacze nad nią ale nic się nie dzieje i tak od chyba 3 lat (ma 2 listki i jakieś zmiany na nich) mógłby się zdecydować bo blokuje mi miejsce ;:306
Zapomniałam Ci napisać że mam już Sesquipedale (dorosle) i zostawiam w korze nie będę przesadzała do hydro.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Mała aktualizacja związana z moim wyjazdem na wystawę orchidei (i nie tylko) do Sosnowca.

Niewielką migawkę pokazałam w dziale Orchidarium. A tutaj moje skromne zakupy.
Skromne, bo skusiłam się tylko na jednego 'botanika' i przywiozłam cztery drobnokwiatowe hybrydy (w tym dwie jednakowe)
z zamiarem obdarowania pewnej storczykowo zakręconej młodej Osóbki w mojej rodzinie :)

Tak więc do moich storczyków o nakrapianych liściach dołączyła Phalaenopsis lindenii.
Na zdjęciu to ta najmniejsza (obok Phal. celebensis - kupionej w ub.roku jako 'ledwo dychająca')
i Phal. stuartiana.
Wielkość ich pokazuje Phalaenopsis w normalnym rozmiarze z tyłu.

Obrazek

Obrazek

No i hybrydy, z których dwie zostaną u mnie. Podobają mi się, więc zdjęcia zbiorowe i pojedyncze, bez słońca i w słońcu ;:3 :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec moja miniaturowa katlejka, która od listopada nie chciała drgnąć, aż wreeeeszcie widzę mikro-zaczątek nowego przyrostu.
W nagrodę usunę jej tego koniczynkowego pasażera na gapę (który kwitnie i owocuje ;:173 )

Obrazek

I zdjęcie dla Ciebie Mireczko - obiecałam kiedyś pokazać moje Rossioglossum. Ja też dostałam z pożartymi przez szkodniki liśćmi, z plamkami, dziurkami itp.
Ale.. ten przyrost z prawej i ten na dole wyrosły już u mnie i są całkiem zdrowe:

Obrazek

U reszty coś tam się dzieje - jak to na wiosnę. Ale sporo czekania jeszcze. Ja już się cieszę na wystawę we Wrocławiu :heja
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu piękne hybrydki upolowałaś ! Uwielbiam pomarańczki i takie brudne róże. To moje ulubione kolorki. A jak woskowe to już w ogóle cud miód ;:167 Gdybym je zobaczyła to na pewno też bym nie odpuściła.
Ja też mam nowe nabytki w tych właśnie kolorach ale jeszcze mi nie kwitną więc się długo nie będę mogła pochwalić.. :(

Noi oczywiście botaniki ;:180
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ajaja pięknie. Te hybrydy cudne ;:138
Do Phalaenopsis lindenii też puszczam oko, ale jej się trochę boję, że nie sprostam wymaganiom :( mam nadzieję, że u Ciebie pięknie będzie rosła i bedziemy mogli podziwiać kwiaty tej ślicznej rośliny ;:138

Ja też już się cieszę na wystawę we Wrocławiu. Spisuje sobie ściąge co mnie interesuje tj jakie krzyżówki, bo jak ja tam wpadnę to mózg z wrażenia zostawię na progu ;:306
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne hybrydki, cuda upolowałaś ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Olciu, ostatnio się gdzieś zapodziałaś na długo. Cieszę się więc, że znów jesteś :wit
Nie musiałam specjalnie "polować" na te hybrydy, bo było ich nawet sporo. Jednak już po godzinie moich spacerów
po Egzotarium prawie wszystkie ze stoiska zniknęły. Rozeszły się jak świeże bułeczki.
Mam nadz. Olciu, że Twoje hybrydy za jakiś czas wydadzą pędy i będą (może latem ?) cieszyć tu nasze oczy.
Już jestem ciekawa jakie to będą kwiaty :)

Marto, Phal. lindenii lubi chłodek, a ja mam idealne stanowisko dla niej. Chociaż...Phal. pulchra też lubi chłód, a na zimnym
parapecie w ogóle nie rosła. Dopiero jak przestawiłam na ocieniony przez balkon parapet okna zachodniego (w lepszym świetle),
ruszyła z kopyta. I zrozum te ich wymagania :wink:

Co do listy na zakupy storczykowe, to u Ciebie to konieczne ;:306
Ja prawie zawsze idę na żywioł i kupuję to, co mi wpadnie w oko, posługując się internetem w tel. kom. co do wyglądu i ewent.wymagań.
Marzy mi się Epc. Plicaboa, ale nigdzie jej nie mogę znaleźć.

Dzięki Justynko za odwiedziny :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No właśnie te warunki to czasem zagadka. Ja chyba nie dam radę lindenii. Nie mam takiego miejsca na okres spoczynku, gdzie w dzień będę mieć np 22 a w nocy 14 ;:223 mam tylko takie gdzie mam całą dobe chłodek, czyli bardziej w stronę Cymbidium i Dendrobium.

Odnośnie wystawy to jak ja tam wpadnę to jak zacznę kupować oczami to mi kasy nie starczy. ;:223 Przecież od razu dostanę ślinotoku :;230 więc muszę na oczy przykleić listę zakupów ;:306 ciekawe jak mi to wyjdzie w praktyce :;230
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

zabkamarta pisze:Odnośnie wystawy to jak ja tam wpadnę to jak zacznę kupować oczami to mi kasy nie starczy. ;:223 Przecież od razu dostanę ślinotoku :;230 więc muszę na oczy przykleić listę zakupów ;:306 ciekawe jak mi to wyjdzie w praktyce :;230
Marto, to już nie musisz opisywać jak Cię rozpoznać (bo my z Lucynką będziemy prawdopodobnie też w piątek).
Jak zobaczymy dziewczynę biegającą z kartką na oczach, to będziemy wiedziały, że to Ty ;:306
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

;:306 taaa będę się rzucać w oczy bankowo :;230 tzn będę mieć również nadbagaż pod postacią 1,5 rocznej córki. Jak zobaczysz taką obładowaną storczykami i w dodatku z dzieckiem prawdopodobnie w nosidle lub w chuście to już na bank będę ja :;230 ja sobie biorę za przyzwoitkę moją mamę - mam nadzieję, że jej obecność spowoduje, że będę bardziej powściągliwa w zakupach ;:215
A tak poważnie to super, że będziecie w piątek to może się spotkamy ;:215 wiesz ja będę zaraz po otwarciu, żeby Wam wszystko wykupić ;:1
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu widzę, że tą krótką chwilkę wykorzystałaś odpowiednio, nabytki bardzo udane. Mam nadzieję, że niedługo to powtórzymy :D .
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Przepiękna ta trójeczka o nakrapianych liściach ;:167
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Marto, miło będzie poznać nie tylko Ciebie, ale i Córcię i Mamę. Jeśli dwie ostatnie Osóbki mają takie poczucie humoru jak Ty,
to ojjj.... będzie wesoło ;:138
My też będziemy wcześnie, ale spokojnie - możesz wszystko wykupić :D
Oprócz nosidełka dla córeczki musisz koniecznie zabrać nosidełko na kasiorę ;:191

Lucynko, oprócz tego co pokazałam kupiłam jeszcze spray na robale (który można stosować w pozycji w górę i w dół)
oraz ten nawóz który mi polecałaś. Małe pudełeczko za 40 zł. ale chyba wydajny. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Luiza witaj w moim wątku ;:168
Jak czytam Twoje wpisy, to wyczuwam słabość do storczyków. Pokaż swoje roślinki, pochwal się co już masz :)
Nawet jeśli niewiele, to każdy przecież zaczynał od pojedynczych sztuk. Bardzo Cię zachęcam ;:333
Co do botaników o nakrapianych liściach, żałuję, że nie ma wśród nich 'schilleriany' . Niestety każda z trzech prób uprawy kończyła się
wcześniej lub później klęską. Każdy początek choroby to pojedyncze drobne ciemne wżery na którymś z liści, a potem żółknięcie.
Nie wiem, ale może lepiej by rosły w hydro ? Marta chyba włożyła swoją do kamyków. Będę podglądać efekty :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”