Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Pulcherrima var. marmorata ;:167 wygląda dla mnie jak by była fluorescencyjna :tan kolory dla mnie obłędne ;:215 no i te piękne liście ;:167

Negatyw i Pozytyw dla mnie bomba. Ja osobiście wolę negatyw ;:215 i te jego skórzane płatki :tan
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Skoro zaglądam do wszystkich, to i tu nie mogłam przejść obojętnie... :wit
Joanno ;:167 u ciebie do jesieni jeszcze daleko, toż to wiosna albo środek lata jest :D
Doritis pulcherrima piękności moje :oops: podoba mi sie to połączenie rózu z pomarańczem... świetne jest. Ja też próbuje coś z botanikami na razie to tylko schileriane mam, która i tak już przekwitła :? Chyba muszę coś poszperać :wink:
Pozytyw i Negatyw dobrana z nich para ;:168 nawet kaskadami się zmówiły.
A, co do pomyłki to chyba tak nie najgorzej ;:173
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Marto, Olciu, Mirko, Lucynko, Kasiu, Luiso, Moniko, miło że tu zaglądacie ;:4

Widzę, że najbardziej rozpieszczona została przez Was Doritis pulcherrima var. marmorata.
Dla mnie nawet same liście są atrakcyjne. Polecam bardzo, gdyby udało się ją gdzieś kupić.
Nie zawsze to jest takie oczywiste. Tak jak dla mnie nieosiągalna jest Epicattleya Plicaboa :?

Lucynko i Kasiu - Phal. cornu -cervi będzie na pewno pięknie wyglądał w duecie z Phal. c-c chattaladae :D
Tego pierwszego pielęgnowałam już ponad pół roku i jak tu go oddać ??
Monnia445 pisze:A, co do pomyłki to chyba tak nie najgorzej ;:173
Przyznam się Monniu, że taki wizerunek odmiany Phal. v. blue norton...: Obrazek (zdj. zapożyczone z 'netu')
nazwałyśmy z moją wesołą krewną srakałerkiem :oops:
Szczęśliwa więc byłam, że się nim nie okazał.Uff...
Lana pisze:Asiu nie szkodzi, że nie ma paseczków i tak jest piękny. Świetnie nasycony kolor i cudna warżka :uszy .
I tu całe sedno mojego szczęścia Lucynko ;:226 Obrazek
Wiem, wiem.... Fanklub prawdziwego z nazwy - jest mocno zawiedziony ;:180
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze: Widzę, że najbardziej rozpieszczona została przez Was Doritis pulcherrima var. marmorata.
Dla mnie nawet same liście są atrakcyjne. Polecam bardzo, gdyby udało się ją gdzieś kupić.
Nie zawsze to jest takie oczywiste. Tak jak dla mnie nieosiągalna jest Epicattleya Plicaboa :?
Też mam niektóre marzenia wiecznie nieosiągalne, ale akurat Doritis pulcherrima var. marmorata nawet ostatnio do koszyka włożyłam i wyjęłam, czego teraz żałuję. Ale tak to już jest, jak się ma dużo pragnień, nie da się kupić wszystkiego :D
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu co do phal. v. blue norton to jak dla mnie ten brązowo fioletowy bylby śliczny. Wersja czerwieni/różu też jest fajna, ale... brąz jednak fajniejszy.
Doritis tak, kusilaś, kusilaś i skusiłaś. Właśnie go sobie zamowiłam, bo tak jak piszesz potem bedzie człowiek szukał i nigdzie nie bedzie.
Co do epi. plicaboa to mam tą roślinke ale jeszcze młodą nie wiem kiedy mi zakwitnie, bo jak widzę w jakim tempie przyrasta to lata świetlne miną.
Jeśli jednak to bedzie ona, bo gwarancji to nie ma poki się kwiatów nie doczeka, to chetnie się z Tobą podzielę.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Widzę, że fanklub ;:4 storczyka, którego nie ma ostro działa i coraz więcej członków w nim jest ;:215 nawet Asiu Art Twoją ksywka nie odstrasza :;230

Drugi fanklub to Doritis ;:4 ja normalnie pluje sobie w twarz, że go we Wrocławiu nie kupiłam. A był jeszcze jeden. Bardzo spodobały mi się liście jak mi go Asiu pokazałaś, ale byłam tak zamotana, że zapomniałam na koniec o nim ;:145 no nic będę u Was Joanny Art i 7084 oglądać i się nadal ślinić ;:152
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Wiecie co... wchodzę tu, czytam Wasze komentarze (również w innych wątkach) i czuję się jak
w jakiejś fajnej 'storczykowej' rodzince. A ile się tu pośmieję, posmucę, pozłoszczę i ;:65 , to moje ;:109

A teraz wyznanie grzechów - ukatrupiłam tego ogromniastego falenopsisa po mojej mamie ;:145 ;:223
Nie zauważyłam, że zostawiłam go w wodzie i dosłownie wszystkie korzenie mu zgniły. Zostały same gołe nerwy.
Coś czuję, że marne szanse na ratunek :( Pokuta ;:14

Dzięki Kasiu za dobre ;:167 i chęć podzielenia się w przyszłości Epc.plicaboa. Pewnie spokojnie doczekam do emerytury :D
Luisa i Marta mają rację - czasem trzeba coś pooglądać u innych, bo nie da się wszystkiego mieć ...
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ojej ;:14 jaka szkoda, może uda się uratować.
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu masz rację jak w rodzinie :) ale nie wierze ,że tu się złościsz ;:185
Daj tego wielkoluda po mamie do hydro może zwiększysz jego szanse na przeżycie byłaby wielka strata bo to storczyk sentymentalny.
Zauważyłam ,że masz słabość do marmurkowych liści, nie jedyna :), w tej materii pewnie tez mógłby powstać fanklub.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Z tą rodzinką to masz całkowitą rację ;:433 klimatycznie
;:215 0
Joanno straszne rzeczy piszesz ;:oj wielka szkoda. Wrzuć go do hydro, chuchaj i dmuchaj i może się uratuje :tan trzymam za niego kciuki ;:333
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu czy mogę Cie prosić o informację na jakim oknie rosnie Twoja doritis var. marmorata, oraz o ogólne warunki uprawy.
Wlaśnie przyjechała moja i zastanawiam się czy wschodni parapet bedzie dobry
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dziewczyny, tak, tak... zasłużyłam na ;:124 ;:125 ... będę ratować !

Kasiu - Doritis var. marmorata rośnie u mnie na stanowisku północno-wschodnim, czyli ani nie ma za zbyt słonecznie,
ani zbyt cieplutko. Mam tam zawsze mikro-szparkę gdy chłodniej lub uchylone okno i ruch powietrza gdy było ciepło.
Reszta jak u falenopsisów.
Czekam Kasiu na Twoją poradę co do mojej zakeikowanej Vandy...
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Po chwili euforii dziewczyny zamilkły, no to ja taki nie zrzeszony spróbuję Was rozruszać... :D

Opowiem Wam "Historię pewnej znajomości..." , a że jedna fotka zastępuje 1000 słów... Więc:

Obrazek

A tak dzisiaj:

Obrazek

I miałbym jedną prośbę Asiu potwierdź, że to 'Twój Były' (oczywiście Sabotek :;230 ), bo Marta, zaraz zacznie mnie znowu podejrzewać o wrzucanie zdjęć takich 'pic na wodę - fotomontaż' ;:306

Kasia ostatnio mi radziła: ,Co do cierpliwości to kup sobie kilka storczyków, te potrafią dopiero przećwiczyć człowiekowi cierpliwość...' Kasiu mam je też 'różniste' i ćwiczę cierpliwość na różne sposoby...Obrazek

Na koniec taka mała impresyjka - należy mu się to... :D

Obrazek

Piękne przebudzenie ;:224
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”