Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Marto, Doritis pulcherrima var marmorata kupiona - tak jak się domyśliłaś we Wrocławiu.
Właściwie to kupiłam ją bo bardzo spodobały mi sie jej liście, w dodatku roślina mateczna i 2 basal keiki.
Dopiero później sprawdziłam, że kwiatuszki mogą być bardzo ładne :)

To czekanie na kwiaty to prawdziwa próba charakteru. Zwłaszcza jak się codziennie zagląda, a tam zero zmian ;:199

Luiso, jak piszesz że nie masz miejsca na hybrydy, to zobacz jak mi wybujała ta w spadku po mamie ;:306
Stolik ma 60/60 cm, wielgachne liście + stale wydłużający się pęd

Obrazek

Obrazek

Co do katlejke, to pewnie nie trafiłaś jeszcze na SWÓJ egzemplarz :wink:

O kwitnienie Phal. lindenii obawiam sie , bo pączki to takie 3- milimetrowe maleństwa. Byle niedogodność i mogą paść.
Ale lepiej nie będę krakać...

Richard, Cat. mossiae wniosłam do domu jak wszystkie kwiaty zakwitły.
Co prawda wcześniej było trudno, bo mając ją na balkonie musiałam roślinę chronić przed codziennymi burzami i ewent. gradem.
Chciałam jednak poczuć w domu ten piękny zapach i pokazać ją najlepiej całemu światu ;:215 ;:224 bo wiadomo, że one
za długo nie kwitną. O dziwo przekwitają powoli te kwiaty, które zakwitły jako drugie.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze: Luiso, jak piszesz że nie masz miejsca na hybrydy, to zobacz jak mi wybujała ta w spadku po mamie ;:306
Stolik ma 60/60 cm, wielgachne liście + stale wydłużający się pęd
No to właśnie był mój problem z hybrydami, że po latach troskliwej opieki rośliny zrobiły się wielkie, liściory jakby praprababką była gigantea, długie trzony, metrowe pędy- zajmowały naprawdę mnóstwo miejsca.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Przepiękne obfite kwitnienia storczyków oczu od nich oderwać nie można a do tego wspaniałe ujęcia ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

8 kwiatów na katlei ?! A ile nowych przyrostów naraz ?! Dajcie mi chwilę na zebranie szczęki z podłogi ;:oj jak Ty to robisz Asiu ? Gratulacje!

Challenge accepted ;:209 za 3 lata może mi się uda :;230
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Luiso, tej gigantycznej Phalaenopsis po Mamie na pewno się nie pozbędę.
Zaraziłam Mamę moją pasją i w ich uprawie była niesamowita ;:226
Ten wielki okaz zostanie u mnie nawet gdyby miał zasłonić nam pół okna :D


Arkadiusz, Tyyyle miłych słów :) Dziękuję za odwiedziny i taki ciepły komentarz.
Weekend już się kończy, ale mam nadz., że i dla Ciebie był miły :heja


Olciu, masz katleję Mossiae ? Nie pamiętam czy pisałaś kiedyś o niej ?
Mało mam czasu i nie zakodowałam. Jeśli tak, to pokaż kiedyś nawet taką niekwitnącą ;:180
Moja - albo się rozkręca z roku na rok, albo.. (mam nadzieję, że NIE) to będzie jej koniec, bo widać po liściach, że się starzeje.
To jej czwarte kwitnienie, ale wcześniej 5 lat czekałam, więc młodziutka już nie jest.

Tak jak przypuszczałam, zostawiam pączki tuż przed rozkwitem i nie mam nikogo, kto by je sfotografował :roll:
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Weź mnie, weź mnie - lubię robić zdjęcia...Obrazek

No, ujawnię się też u Ciebie, jak rozrabiać to u wszystkich bez wyjątku tak po kolei :;230

Wiesz co to...

Obrazek

Zrobiłem takie ujęcie żeby porównać skalę wzrostu przez 3 miesiące odkąd u mnie zamieszkał i radzi sobie super, urósł dość sporo, czego może nie widać tak na zdjęciu, ale cieszę się, że się na mnie nie wypina i ma się - na moje oko - dobrze.
Zraszam go przy okazji zraszania współlokatorów na parapecie i co pomaga mu to czy nie wymaga tego?
Na tej wsch.-połudn. wystawie dostaje tylko jaśniejszych liści, niż miał na początku, (widocznie ma więcej światła, rozproszonego, bo cieniowany, ale więcej zapewne niż miał u Ciebie) ale tym się za bardzo nie martwię... :D

I zaśmiecę u Ciebie moim 'Cymbidium', (bo jeszcze Marta mnie pogoni) żebyś nie musiała chwalić mnie po 'obcych landach'... ;:306

Obrazek

Kwitnie równy miesiąc pod chmurką i jeszcze to potrwa co najmniej pół miesiąca, w odwodzie III pęd który przedłuży spektakl i będzie czym się cieszyć prawie do jesieni...
Today is a holiday so it's just for a while ... (o pardon nawyk z innego forum) ...' Dziś jest Święto, więc chwilo trwaj...' :D
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu nie mam tej katlei ;:185 Ale jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich umiejętności ;:180 Nie wiem jak Ty to robisz że masz tyle nowych przyrostów i tyle pięknych dużych kwiatów ... Tylko pogratulować ;:180
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze:
Cattleya mossiae - jak pisałam wcześniej, 8 kwiatów, PIĘKNIE pachnąca.
Mogę siedzieć z nosem w kwiatach nieustannie ;:224
Asiu Gratuluje tylu kwiatów na mossiae niestety dane mi było tylko raz sie nia cieszyc ..... zabiłam ja ;:145 , prawda ten zapach jest powalający no i dla mnie wielkość kwiatów bo zdjęcie zapewne tego nie oddaje
Rośnie pęd na Phal. cornu-cervi chattaladae
Niedawno robiłam przymiarkę do niego chyba już 3 podejście ale zawsze rezygnuję ;:222 może jak u Ciebie zakwitnie to się zdecyduję
Zapączkowane moje marzenie, którego długo szukałam i po roku obdarza mnie pędem Phal. equestris alba (lubię klasykę :) )
Gdyby to marzenie (również moje ,obdarowało Cię kiedyś keiki , to ja stoję pierwsza w kolejce ;:167
Niedawno, ku mojej ogromnej radości znalazłam zaczątek pędu na Doritis pulcherrima var marmorata
Hmm jak byłaś u mnie to powiedziałaś ,, jak ty to robisz , że te malutkie pędziki wypatrujesz" no więc powiem Ci ,że robię to tak samo jak TY :;230
Boję się, że niektóre z pokazanych zakwitną jak będę na urlopie, i jak wrócę to już przekwitną... :roll:
Jestem pewna ,że wszystkie czekają na Twój powrót a Ty zaraz podzielisz sie z nami tymi wszystkimi cudnymi kwitnieniami bo juz ;:65 .
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Wróciłam z urlopu i wreszcie mogę odpisać i pokazać co nieco.
Mózg mi paruje jak wszystkim w te upały ;:161 (dziś nieco mniej na szczęście).

Pozdrawiam wakacyjnie wszystkich zaglądających tutaj ;:100

Andrzeju, witaj w moim wątku :wit
Nie miałam wątpliwości, że Paphiopedilum, które wylądowało u Ciebie przeżyje i będzie się miało z czasem świetnie.
Ty bardziej dbasz o nie niż ja, bo do głowy mi nie przyszło zraszać. Zresztą stało u mnie w najchłodniejszym pokoju
północno - wschodnim.

Nie wiem jak będzie z kwitnieniem, bo u mnie to sie pewnie stresowało tym chłodem,
a u Ciebie ma takie ciepełko, światełko i dodatkowo prysznic, że może się rozleniwić. Pożyjemy, zobaczymy ;:88


CYMBIDIUM jest tak piękne, że nie mogę sie napatrzeć. Warto było troszkę zdradzić Hipki
dla takiego efektu.
Zastanawiałam się jak Ty zrobiłeś to zdjęcie pierwsze z prawej, że kwiaty są zwrócone wszystkie prawie przodem do Fotografa ???

Ha, ha, ha, wszyscy pomyślą (na pierwszy rzut oka), ze to moje kwitnienie, skoro w moim wątku :;230
Zapraszam częściej (może wklejać swoje fotki) ;:215

A teraz podzielę się z Wami moją radością ;:114
Będąc nad naszym polskim morzem, odwiedziłam Mireczkę. Miałam okazję pooglądać całe storczykowe KRÓLESTWO,
czyli to co (w większości) w szklarence i to co na zewnątrz. Półeczki ze storczykami wewnątrz zadbane, wszelkie
mikstury do zadań specjalnych przygotowane i opisane, a Właścicielka świetnie się orientuje co i gdzie stoi (ja bym sie pogubiła ;:306 )
Nooo, może poza jednym wyjątkiem z tą orientacją, prawda Miruś ? Znalazłaś jak już wyjechałam :D

Niesamowicie miłe takie spotkanie na żywo. Mireczka jest SUPER Gospodynią. Na wspomnienie ciast jeszcze teraz mi ślinka cieknie.
Nasi mężowie patrzyli na nasz entuzjazm pewnie trochę pobłażliwiej niż zwykle ;:306

Do tego co napisałaś Mireczko powyżej, odniosę się w moich aktualnościach...
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Zacznę od lodowej bieli... Doritis pulcherrima alba. Zakwitł ponownie równo po roku.
W różnych odsłonach:

Obrazek Obrazek


Obrazek

Obrazek Obrazek

Słoneczna hybryda:

Obrazek

Obrazek

Lycaste (prawdopodobnie krzyżówka) przysłane przez Mirkę przed wakacjami, zaskoczyło mnie pędem i zakwitło :D
Mireczka liczyła na kolor różowy, a mnie zauroczył ten oliwkowy z kontrastującą warżką:

Obrazek

Obrazek

cdn
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Gdy wyjeżdżałam, Phal. lindenii był w pączkach. Na szczęście woooolno rozkwitją i spektakl trwa... :wink:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Żeby nie kończyć zgrzytem, pokażę jako przedostatni storczyk - moje rozczarowanie :(
Kupiona w sprzedaży wysyłkowej jest pomyłką. Zamiast Phal. cornu-cervi chattaladae, jak widać na fiszce,
okazała się po zakwitnięciu Phal. cornu-cervi, którą już miałam:


Obrazek

Obrazek

Spróbuję zareklamować...

Na koniec Phal. equestris var. alba i obok maleńkie klasyczne keiki equestris:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest jeszcze troszkę zapowiedzi, ale trzeba poczekać ;:65
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, sporo się u Ciebie dzieje. Lato to pora roku gdzie głównie kwitną phalaenopsisy botaniczne, u mnie też tak jest, dlatego nawet postanowilam kilka ich dokupić, zeby i w lecie miec troszkę kwitnień, a nie tylko zimą.
W Twoich prezentacjach dzisiejszych zachwycił mnie najbardziej doritis pulcherrima alba, mnogość zielonego w doniczce i cała chmara ulotnych jak motyle białych kwiatuszków.
Co do lycaste to mi sie w tych kolorach tez bardzo podoba, ;:138 sama nie bardzo przepadam za różem.
Pomyłki sie zdarzają, niestety pewność tylko mozemy mieć gdy kupujemy kwitnącą roślinę, ciekawa jestem czy uwzględnią Twoja reklamację. Daj znać jak sie sprawa zakończyła.
Na koniec, a propo spotkania z Mireczką którego Ci troche zazdroszczę i wiem jak to jest jak sie spotka z osobą, która nadaje na tych samych falach, rozmów o kwiatkach nie ma końca i żadna strona nie jest tą gadaniną zmęczona.
Sama też chętnie bym sie z Mireczką spotkała, tylko że problem w tym że my na urlopy to głównie na południe Polski jeździmy, czytaj w góry.
Asiu widziałam Wasze wspólne zdjęcie i musze przyznać że moja wyobrażnia co do tego jak wygladasz poszła w zupełnie inna stronę :;230
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu muszę powiedzieć, że oko do wyboru roślin to ty jednak masz znakomite. Doritis mnie zachwyca, ponowne kwitnienie jest także wspaniałe :D . Widzisz, tak martwiłaś się o lindeni, a tu ono poczekało na Twój powrót. Equestrisy także wspaniałe, a Lycaste od Mireczki przecudne.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”