Storczykowy parapet Klaudii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Klaudio. psb. rośnie jak szalona :tan A była tak malutka jak nam ja pokazywałaś ;:108
Klaudia89 pisze: To jest moja pierwsza cattleya, a bardzo bym chciała znów zobaczyć jej pomarańczowe kwitnienie.
I ja czekam z niecierpliwością na kwiatuszki - ten soczyście pomarańczowy kolorek zachwyca ;:108 :tan
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Klaudia psb u cambrii to już taki całkiem duży maluch.
Cattleya pozazdrościła i też jej przybywa, więc kwitnienia to tylko kwestia czasu ;:224
When nothing goes right, go left.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Uwielbiam nowe listki, korzonki i przyrosty na storczykach.. Są nadzieją na... kwitnienia ;:224

Piękne, zielone u Ciebie ;:63
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Witam,
dawno mnie u Ciebie nie było, widzę, że wełniane stwory dopadły twoje rośliny. Jak teraz się ma ten storczyk, któremu ucięłaś pędy kwiatowe? Wyszedł z wełnowców?

Bardzo się cieszę, że reszta Twojej czeladki jest w jak najlepszej kondycji, nowe przyrosty dają równie dużo radości jak kwiaty ;)
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Witaj Andziu , po obcięciu pędów u Teo było wszystko w jak najlepszym porządku. Korzonki zaczęły bardziej pracować i się rozgałęziać tak , że prawie cała doniczka jest w korzonkach. Po poprawie systemu korzeniowego, co za tym idzie, liście nabrały wigoru. Storczyk nadal stał w odosobnieniu - chyba się przyzwyczaiłam do jego nowego miejsca. Parę dni temu przy okazji kąpieli kwiatów na dworze, zajrzałam nieśmiało między jego liście (chyba bardziej w nadziei zobaczenia pędzika). Niestety nie miło się rozczarowałam. Między liśćmi dojrzałam paskudne, białe, wąsate 'wełniska' :evil: Potraktowałam go (już 3 raz) dużą dawką provado. Ostatecznie wylądował na parapecie w ganku u mojej babci. Przystroiła go pięknie sztucznym pędem kwiatowym i teraz udaje fioletowego phalaenopsisa :D nawet do twarzy mu. Mam nadzieję, że się zawstydzi i wypuści swoje prawdziwe kwiaty...
Reszta mojej czeladki ma się dobrze. Nowe przyrosty już zaprezentowałam na forum.
nie chciałam się za wcześnie chwalić, ale mój buraczkowy Kameleonek zamierza odbić z oczka, w między czasie przedłużając nadal swój pęd :)
Dziękuję za odwiedziny i za troskę o moje maleństwa :wink:
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Witam :D
Klaudio piękną masz kolekcję .Bardzo ciekawe storczyki.Urzekła mnie cambria samuraj
Pozdrawiam cieplutko :wit
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Witaj Magdo :wink: dziękuję w imieniu mojego Samuraja (Cambrii), jak i w swoim. Aktualnie czekamy na 'jego' kwitnienie. Mianowicie kibicuję szybko rosnącemu przyrościkowi w nadziei na jesienno - zimowe kwitnienie :roll:
Pozdrawiam i zapraszam częściej :wink:

Fiu fiu, jutro wybieram się po moje wymarzone Dendrobium 8-)
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Super :D Będą fotki :D:D:D
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

O to będą piękne zakupy ;:138 koniecznie pokaz zdjęcie jak powiększysz kolekcję ;:138

Ps. A jaki kolorek masz zamiar zaadoptować ;:108 ( ja swojego nie znam niestety :roll: )
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Marzy mi się dwukolorowe dendrobium phalaenopsis, najlepiej w jakimś ostrym kolorze ;:3
Co do egzemplarzy- zagadek, to powiem, że sprawiają więcej radości po ujawnieniu koloru, niż nowe pędy rozkwitające u 'tubylców' :D gdy doczekasz się już pąków, to nie odejdziesz póki nie pękną i nie pokażą swojej tajemniczej urody :wink: trzymam kciuki za rychłe kwitnienie :wink:
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Witam Klaudio! :wit Nie wiem jak to się stao, że dopiero zagladam do twego wątku, ale jakoś mi gdzieć umykał do tej pory :roll:
Zdecydowanym moim faworytem jest twoja pomarańczowa katlejka ;:167 No i miniaturka również jest słodziutka ;:108
Gratuluję odniesionego sukcesu w reanimacji cherlaczka ;:138
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

I stało się.... :D dzisiaj wykreśliłam z listy 'chciejstw' Dendrobium Phalaenopsis ;:138
Wyboru z tego gatunku nie było dużego, ale właśnie ten okaz stał jeden taki dorodny. Chyba czekał na mnie :roll:
Z tego co czytałam, nie ma jakiś większych wymagań w uprawie. Zapewniłam mu dostęp do większej wilgotności powietrza, w postaci talerzyka z mokrym keramzytem.

Ostatnio na forum stało się modne robienie zdjęć na tle błękitu nieba. Pomyślałam - a co tam, nie będę gorsza i też zrobię :)


Obrazek



Przyrościków jest sporo 8-)


Obrazek



Victorys dziękuję bardzo za odwiedziny i za miłe słowa, zapraszam częściej :wink:
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowy parapet Klaudii

Post »

Śliczny nowy nabytek ;:138 ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”