Storczyki Mateusza

MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Storczyki Mateusza

Post »

Witam, mam na imię Mateusz. Zakładając wątek wypada jakoś zacząć, a więc- Moja przygoda ze storczykami rozpoczęła się od falenopsisa kupionego dla mamy (ale ja się nim opiekowałem i w ogóle, czyli mamy tak naprawdę był tylko z imienia) w markecie budowlanym za około 18 zł. Oczywiście chciałem mu dogodzić, ale że w uprawie storczyków byłem ciemny jak noc to oczywiście przelałem. Podlałem, ale cóż na drugi dzień miał już sucho więc znowu itd. Po około tygodniu ze storczyka zrobił się flak. Próbowałem go ratować, ale się nie udało. :cry: Po około roku kupiłem jasnoróżowego z różowymi paskami (tak to można nazwać)- prawie wszystkie kwiatki opadły, pączki też. Babcia poradziła żeby go przestawić na okno północne (stał na szafce w pokoju z oknem południowym). No chyba pomogło, bo było już dobrze. Podlewałem raz w tygodniu i jakoś żył. W listopadzie pojawił się pędzik to się ucieszyłem i tak zaczęło się storczykomaniactwo (tak się zwykle u mnie dzieje, że jak coś się udaje to zaczynam chuchać, dmuchać czytać o tym itp. Zaczął kwitnąć w sylwestra i kwitł bodajże do końca lipca, jak nie dłużej. ;:108
To on ( moje kwitnienie, nie sklepowe).

Obrazek Obrazek Obrazek
Aktualnie puszcza pęd. :heja
Reszta później, bo już nie mam siły pisać.
Pozdrawiam, Mateusz
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Dziękuje Adamie, w swoim wątku piszesz, że masz lat 14-ja mam 13 (i pół) :;230 ,a pierwszego storczyka kupiłem jak miałem 10 lat-fajnie mieć prawie rówieśnika na forum. ;:138 Moja kolekcja to przy twoich storczykach mały pikuś. Ale na pewno będę ciągle powiększał swoją kolekcję :wink: .
Pozdrawiam, Mateusz
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Storczyki Mateusza

Post »

No to dalej- Później kupiłem białego storczyka (wydrapałem dwupędowego, a były same jednopędowe). Niedoświadczony jeszcze byłem i ze względu na kwiatki go kupiłem, a trzeba było zwracać uwagę na liście. Małe były i wiotkie. Temu też po kilku dniach opadły kwiatki i pączki, i zostały badyle. Liście robiły się coraz gorsze i w ogóle marny był i marny jest dotąd, chociaż trochę się poprawił nie powiem. Puścił ze starych łodyg nowe pędziki, ale cóż- jeden urósł i w końcu zaczęła jakaś taka jakby żywica się z niego wydostawać. Drugi pączki miał, już rozkwitał, ale do końca się nie rozwinął tylko takie na wpół otworzone kwiatki miał, które w końcu niedługo opadły. Ostatnio wypuścił dwie keiki i już mają małe korzonki. Znów ze starych łodyg puszcza pędziki.
Następny był z przeceny też biały za 10 zł- mama kupiła dla mnie.Znów kwiatki opadły, ale wypuścił pędzik ze starego pędu i zakwitł. Długo kwitł. Tak się rozrósł i przechylił na bok doniczki, że się przewraca. Wypuszcza pędzika z pęda starego. Ten storczyk dał mi do myślenia i doszedłem do wniosku, że nie ma co kupować storczyków np. jak jest dostaw, tylko lepiej z przeceny-często są jeszcze z kwiatkami, a korzenie wcale nie są takie tragiczne, a za to co miałbym kupić storczyka po normalnej cenie to mogę 2,3 z przeceny. Trafiają się nawet po pięć złotych.
to ten białasek z przeceny-tak kwitł (moje kwitnienie)
Obrazek Obrazek
cdn.
Pozdrawiam, Mateusz
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Mateuszu witaj.Fajnie jest spotkać następną zainfekowaną młodą osobę.U mojej córki (ma teraz 10 lat) choroba stanęła na kupowaniu i chwaleniu się roślinami .Chociaż wiedzę na temat storczyków ma sporą to nie umie jej przekazać innym i wykorzystać .
Bęę tu zaglądać ale nie oczekuj ode mnie wielu wpisów.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mateusza

Post »

witaj na forum :)
ładne Phalaenopsis :)
w niedługim czasie na pewno kolekcja Ci się powiększy :D
życzę samych sukcesów :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Witaj Matuszu w gronie pozytywnie zakręconych storczykomaniaków. Podobnie jak Ty w sierpniu tego roku założyłem wątek. Miałem wtedy dwa storczyki a teraz po kilku miesiącach mam ich 15, a może więcej. Przyznam się, że już ich nie liczę,o fakcie powiększnia się kolekcji świadczy to, że mam coraz mniej miejsca na parapetach. W tym dziale spotkasz wiele wspaniałych osób, z pieknymi kolekcjami storczyków, których widok zrobi Ci slimaczki z twoich oczu i nie zapragniesz nic innego jak tylko powiększać swoją kolekcję. Nie zapieraj się, że te storczyki, które już posiadasz są Twoimi pierwszymi gdyż będzie to nieprawdą. Jak to ktoś napisał w moim wątku one same wchodzą do koszyczka. :;230

Kolekcję masz piękną, życzę szybkiego jej powiekszenia. jak będziesz miał chwilkę zapraszam do mnie.
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Piekne falki :) Ale to chyba rzadkośc żeby tak młodzi faceci lubowali się w kwiatach :wink: Super! ;:138
Powodzenia w uprawie :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Witaj :wit

Falenopsisy, Masz piękne. Różowy zachwyca obfitością kwitnienia ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Bardzo dziękuję za miłe przywitanie, to nie wszystkie moje storczyki - są jeszcze dwa. Natalio, cóż nic nie poradzę- ciągnie mnie do kwiatów.Myślę, że to dlatego, że ogrodnictwo uważane jest za kobiece zajęcie, a przecież to pasja jak każda inna.
Pozdrawiam, Mateusz
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mateusza

Post »

I ja Cię przywitam. Piękny storczuś;).
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczyki Mateusza

Post »

ŻYCZĘ POWODZENIA W UPRAWIE..PIĘKNE FALKI ;:108
POZDRAWIAM I ZAPRASZAM DO MNIE
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Storczyki Mateusza

Post »

Dziękuje, czwartym moim storczykiem który jeszcze żyje był też kupiony z przeceny za 5 zł farbowany na niebiesko falenopsis. Myślałem, że będzie niebieski, ale okazało się że jest farbowany. Pewnie będzie biały, ale za pięć złoty... :) Tak wygląda po trzech miesiącach od zakupu. Obrazek
Z pod liścia wychodzi malutki pędzik. :D
Ostatnio (w sobotę) kupiłem też falenopsisa i też z wyprzedaży za 10 złoty. Ma jeszcze kwiatki i z pędu widzę, że coś wychodzi-chyba odgałęzienie. :heja Ma piękny kolorek, aż trudno go opisać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sami widzicie co można kupić na wyprzedaży.Gorąco namawiam do ratowania storczyków z przeceny.(oczywiście jeżeli rokują szanse na przeżycie).
Pozdrawiam, Mateusz
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Storczyki Mateusza

Post »

MATEUSZ1 pisze:Sami widzicie co można kupić na wyprzedaży.Gorąco namawiam do ratowania storczyków z przeceny.(oczywiście jeżeli rokują szanse na przeżycie).
I tak i nie... Co wchodzę do sklepu - to są przeceny. Głównie phalaenopsisy, w cenie równowartości 1/3 paczki fajek. Jakbym chciał wszystkie kupować, to w domu zegarek nie miałby gdzie chodzić... Więc jeśli kupuję - to tylko jakieś ciekawe gatunkowo okazy, których jest - niestety - jak na lekarstwo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”