Pierwszy storczyk

ODPOWIEDZ
glizdogon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sty 2011, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Witam :wit
Przepraszam, że jestem taka uciążliwa, ale troszkę się pogubiłam :( Przesadziłam storczyka tydzień temu jest już troszkę oklapnięty i zastanawiam się czy go już podlać czy nie. Wszędzie napisane jest że jeżeli się robi coś z korzonkami to odczekać 7-10 dni, a Pani Jovanka napisała, że nawet do 14 dni. Przepraszam za takie naiwne pytania, ale nie chcę mu zrobić krzywdy.
Pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
aniger
50p
50p
Posty: 96
Od: 27 lip 2010, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sopot

Re: Pierwszy storczyk

Post »

:wit
Witaj :!:
Moim zdaniem nie podlewaj jeszcze tego storczyka. Możesz delikatnie spryskać podłoże po wierzchu i ewentualnie podnieść wilgotność wokół niego -stawiając pojemniczki z np. mokrym keramzytem lub zwykłymi kamyczkami.
Pozdrawiam :wit :wit :wit
KarolaW
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 sty 2011, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Witaj Glizdogon, piękny okaz :) mam takiego samego ślicznego falka! dbaj o niego a będzie Cię cieszył cudownymi kwiatami :) Z tego co czytałam powinnaś poczekać z podlewaniem.
glizdogon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sty 2011, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

:wit
misia84, przepraszam za zaśmiecanie wątku. Chciałam tylko zaprezentować efekty przesadzania :)
Zaczynają rosnąć nowe korzonki i jest już 1,5 listka więcej :heja
Teraz testuję przesadzanie na innych okazach :wink:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
mcus
100p
100p
Posty: 143
Od: 19 lut 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Pierwszy storczyk

Post »

piękny pierwszy storczyk! Już niebawem dołączysz do reszt naszej gromadki- szaleńców storczykowych:p ja zaczynałam jakiś czas temu podobnie, a teraz nie mam już parapetów wolnych:) życzę powodzenia w hodowli:)pozdrawiam
Pozdrowienia, Marta G.
mój mały bzik
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Nie wiem dlaczego mój storczyk nie kwitnie i czy czasem coś złego się z nim nie dzieje. Patrząc na niego nie wnioskuję nic, ale martwi mnie ten pędzik, który jeszcze jeden został, bo chyba zaczyna usychać. Co w tym przypadku powinnam zrobić?

Obrazek

Obrazek
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Pędy czasami zasychają :( , zauważyłam że na moich falkach nowy pęd wychodzi jeśli wyjdzie nowy listek i ze dwa korzonki. Twój wygląda normalnie, może po prostu potrzebuje troszkę więcej czasu.
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

No sama nie wiem, bo w maju będzie rok jak jest u mnie. Bardzo szybko stracił kwiatki, później usechł jeden pęd, a ten skróciłam, bo też częściowo usychał, a teraz widać jak to wygląda. Obawiam się, że i ten uschnie i nie będzie żadnych pędów :cry: i się nie odrodzi już. :roll:
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Nie spisuj go na straty...
Tu jest dużo osób z większym doświadczeniem niż ja....mi się wydaje że on ma mało zdrowych korzeni w doniczce, w zasadzie widać tylko jeden powietrzny. Może za mocno go podlewasz? i korzonki zagniwają?
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Podlewam go raz w tygodniu i wcale nie za dużo wody mu daję. Teraz do wody dodałam nawozu, praktycznie przez zimę miał odpoczynek od nawozu, ale nie wiem w sumie czy podlewać go samą wodą czy z nawozem.?

Byłabym wdzięczna za opinię też innych użytkowników, którzy może mieli podobny problem.

Ponadto kilka dni temu zdarzył się "mały wypadek", zauważyłam, że korzeń powietrzny został uszkodzony i część została oderwana.
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Ja mam storczyka, który krótko kwitnął a potem oba pędy mu uschły.
Jest u mnie rok. I w dalszym ciągu brak pędów. Ale on miał problemy z korzeniami. Może powinnaś wyjąć swojego z doniczki i sprawdzić jak się mają korzenie?
Mój obecnie wypuścił nowego listka i widzę, że przyrastają mu korzonki - na pędy z pewnością jeszcze poczekam.
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii ale z tego co już zdążyłam się nauczyć warto zerknąć w jakim stanie są korzonki a i każdy storczyk jest inny i czasem trzeba długo czekać na kolejne kwitnienie.
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Jeśli chodzi o korzenie, to zauważyłam, że faktycznie większość z nich jest przygniła, nawet kilka usunęłam dzisiaj. Listki to co jakiś czas pojawiają się nowe, ale niestety widzę, że i ten pęd uschnie, bo z dnia na dzień coraz bardziej suchszy jest :(.
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Jeśli ten uschnie to pewnie wypuści nowy za jakiś czas :D Musimy być cierpliwe :wink: Ja też czekam na pędzik :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”