Storczyki busybees:)

Awatar użytkownika
busybees
100p
100p
Posty: 191
Od: 21 lip 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/United Kingdom

Re: Storczyki busybees:)

Post »

Dufin pisze: A sprawdzałaś Beatko tą nazwę co Ci podałam Phal. Sweet Sigrid?
Sprawdzalam i nie jestem pewna, widze pewne roznice ;:131 choc nie da sie ukryc ze sa podobne...
Dusiaaa pisze: busybees tylko powiedz które chcesz to poszukam :-D
no tak na teraz ten o ktorym mowa i jeszcze jedna mini ze strony 14 ktora ja rozpracowalam jako Phal.little lady ;:oj
Pozdrawiam i zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36640" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata.
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki busybees:)

Post »

jutro siąde,to posprawdzam bo dziś już będę zmykać :-D ale jak coś znajdę to Ci napiszę :-D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
busybees
100p
100p
Posty: 191
Od: 21 lip 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/United Kingdom

Re: Storczyki busybees:)

Post »

spokojnie, nie spieszy sie ;:215
Pozdrawiam i zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36640" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata.
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki busybees:)

Post »

Callanthe pisze:A mi nie wyskakują kwiaty, tylko ludzie :shock: Widocznie nie umiem się tym obsłużyć. Nawet wrzuciłam Manhattana to mi jacyś ludzie powychodzili, portrety :shock:
Pati ,jak wstawisz obrazek wystarczy obok niego napisac phalaenopsis i szukac.Wtedy Ci ludzie nie wyskocza :D
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki busybees:)

Post »

busybees pisze:Obrazek
nie wiem czy chodziło Ci o miniaturkę czy normalnego falka :wink: ale miniaturka to według mnie Sogo Gotris 'Flora Ark' (Phal. Be Tris x Dtps. Sogo Manager)
co do tej ostatniej miniaturki to na pewno jest to jakaś mieszanka z phal. be tris jest podobna do phal. be tris newberry ale to musisz porównać sama :D jeszcze będę szukać :D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki busybees:)

Post »

:wit
Piękne kwiatuszki ;:138
Dusiaaa pisze:miniaturka bardzo urzekająca ;:oj bardzo mi się podoba jak kiedyś na taka trafię to kupię ;:108
wiedziałam, że na jednej się nie skończy :lol:
Mi również bardzo się podoba ;:138
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki busybees:)

Post »

Magdzia tez to wiedziałam ale wciąż się łudzę ;:224 ;:306
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
busybees
100p
100p
Posty: 191
Od: 21 lip 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/United Kingdom

Re: Storczyki busybees:)

Post »

Dusiaaa pisze:nie wiem czy chodziło Ci o miniaturkę czy normalnego falka :wink: ale miniaturka to według mnie Sogo Gotris 'Flora Ark' (Phal. Be Tris x Dtps. Sogo Manager)
co do tej ostatniej miniaturki to na pewno jest to jakaś mieszanka z phal. be tris jest podobna do phal. be tris newberry ale to musisz porównać sama :D jeszcze będę szukać :D
Dusiu tak, chodzilo mi wlasnie o ta miniaturke :)
Jak dla mnie to jestes mistrzynia ;:180 dziekuje CI,wyglada na to ze trafilas w samo setno, jedno mnie tylko zastanawia na niektorych forach jest napisane ze to phalaenopsis a na innych ze doritaenopsis ;:218
jeśli chodzi o tego drugiego (newberry) to juz nie jestem taka pewna, chyba poczekam na reszte kwiatow.
Jakis pomysl na tego "teczowego" obok Sogo Gotris ?:)

Odnosnie naszej rozmowy na actusowym watku- przygotowanie siewek ze sloiczka :)

Poniewaz siewki zyja sobie w bardzo wilgotnym i sterylnym srodowisku, zaraz po wyjeciu narazone beda na wszelkiego rodzaju bakterie. Aby uniknac niepotrzebnych infekcji nalezy najpierw siewki odpowiednio przygotowac :)
Potrzebne beda:
Propagator (zdjecie nie mojego autorstwa, nie mam pojecia czy nie lamie zasad ale wydalo mi sie to lepsze niz podawanie strony z oferta handlowa )
Obrazek

Podobny mozna zrobic samemu uzywajac 5l butelki lub np. plastikowe pojemniczki po ciastkach, najwazniejsze aby bylo w miare szczelne oraz przeswitujace.
Ponadto - rekawiczki chirurgiczne, peseta, pedzelek (do farb lub malutka szczoteczka), 2 miski, srodek przeciwgrzybiczny dla roslin, nawoz do storczykow lub roslin kwitnacych, sphagnum.

W jednej z misek przygotuj wode wraz z srodkiem przeciwgrzybicznym, w drugiej wode wraz z polowa dawki nawozu.
Ostroznie, pomagajac sobie peseta wyciagnij siewki do pierwszej miski, lekko porozdzielaj i pozostaw aby sie moczyly przez ok 30 min. Do drugiej wloz do namoczenia sphagnum.
Po 30 minutach lapiac oddzielnie kazda siewke, uzywajac pedzelka postaraj sie usunac resztki agaru. Odloz na chwilke na papierowy recznik.
Wyjmij sphagnum, odcisnij wode i lekko wilgotne napusz( powietrze musi swobodnie przeplywac wiec nie moze byc za bardzo zbite).
Dol propagatora wyloz sphagnum i poumieszczaj w nim siewki "zakopujac" tylko korzonki, przed nalozeniem pokrywy upewnij sie ze wszystkie liscie oraz stozki wzrostu sa suche!
Przez 7 do 14 dni nie wolno otwierac pokrywy.
Po tym czasie mozna ja leciutko uchylac od czasu do czasu aby przyzwyczaic storczyki do innych warunkow.
Pokrywe mozna zdjac calkowicie dopiero po okolo miesiacu.
Nalezy pamietac aby trzymac podloze caly czas lekko wilgotne, spryskiwac liscie odzywka a w miare potrzeby zrobic oprysk przeciwgrzybiczny.
Siewki powinny miec dostep do duzej ilosci swiatla ale nie wolno wystawiac ich na bezposrednie dzialanie slonca.

Teoria zaczerpnieta dawno temu z jakiegos angielskiego forum i "niezdarnie" przetlumaczona wiec mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzilo ;:173

Kto probuje pierwszy ???

A dla zainteresowanych podaje link do swietnego bloga o wysiewaniu nasion storczykow do agaru, koles czesc robi w domu ! a nie w labolatorium ;:oj i jakos mu to wychodzi....
http://phalaenopsisspot.blogspot.co.uk/ ... sking.html
Pozdrawiam i zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36640" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata.
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki busybees:)

Post »

też tak czasem spotykam że jest zamiennie phalaenopsis i doritaenopsis. handlowo wszystkie ida jako falki ale ż3eby podkreślić że jest to krzyżówka doritis i falka to producenci piszą doritaenopsis ;) z tym drugim mini sprawa jest ciężka bo on ma bardziej zaokrąglone liście niż krzyżówki z be tris ale zobaczymy jak będzie miał swoje kwitnienie a nie sklepowe ;:108 jak na coś wpadnę to napiszę ;:108 co do tego dużego podobnego do mini to gdzieś mi mignął-zaraz poszperam ;:oj

a co o siewek póki co pass ;:185
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki busybees:)

Post »

Ja zrobie jak pojde na emeryture czyli za jakies ponad 20 lat ;:306

-- 20 cze 2013, o 20:13 --

Bo teraz juz mi czasu na wszystko brakuje ,a jeszcze jakbym sie w to bawic miala ,ale faktycznie nie jest to skomplikowane , fajna zabawa musi byc :D
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki busybees:)

Post »

=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki busybees:)

Post »

Ten wiekszy kwiatek bardzo podobny ,ten mniejszy juz nie ,chyba ze to sa dwa rozne storcze? :D
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki busybees:)

Post »

actus ale mówisz o tm linku? bo dla mini nazwę już mamy , szukam teraz dla tego większego :wink:
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”