Baryczkowe Storczyki cz. II

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kasia wygrała! W nagrodę dedykuję Ci to zdjęcie!
Epikatleja plicaboa:
Obrazek

Obrazek

Miniatury Phal. z bliska- wiedziałam, że fotki gdzieś są :)
Żółta- przyznam, że mam podobną kolorystykę w powiększeniu, który to okaz nawet aktualnie kwitnie- ale kto mu zrobi fotkę, no kto?
Obrazek

Mini w typie peloric- musiałam go wziąć- bo dziwaczki, to chyba już mój konik :) Fajna mutacja- podwójne warżki (niektóre)
Obrazek

Obrazek

I wandziorka z bliska :)
Obrazek

Aniu/Dufin, Mariuszu, Aneto/Szamanka, Janko/gianna- dziękuję ;:196 ;:196

Karnova (jak Ty kochana masz na imię?)- dzięki! Myślę, że na pewno się dogadacie :) Sama początkowo miałam z tym problem i sumie do dziś jakiś tam okaz nie rozumie moich próśb i błagań. No cóż :)

Asiu/asiula13- miło Cię widzieć na FO! Fajnie, że wróciłaś- mam nadzieję, że na dłużej! Dziękuję i również pozdrawiam!

Asiu/Art- i dobrze, że mnie pogoniłaś! Moje postanowienie, by publikować tutaj coś przynajmniej co miesiąc oczywiście wzięło w łeb. Po prostu nie umiem planować!
Pokazaną przez Ciebie katlejkę mam od Iwonki/iwka2, jest u mnie półtora roku. W tym roku pokazała nowy przyrost, więc przy uczciwym trzymaniu kciuków będzie co pokazać na FO wiosną :)
Vanda jest moją drugą, niestety pierwsza zmarniała po zderzeniu z wirusem, ale o tę dbam jak umiem :) Postanowiłam, że gdy ta zakwitnie, to kupię kolejną. Ale jakoś teraz nie mam ochoty na wandowate.

Kasiu- super oko masz. Ja pewnie bym nie rozpoznała jej po liściach. Jak Ci się to udało?

Mam jeszcze jeden parapet do pokazania, północny, na którym królują falenopsisy- a wśród nich przedostatni, wczorajszy nabytek rocznicowy :wink:
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Hej Kamila :wit
Świetna ta miniatura :wink:, ale i tak kolor katlejki zmiata konkurencję. Sosysta jak ten kurczak z reklamy ;:oj No i ten żółtek po lewej, w poprzedniej serii zdjęć też zacny ;:224
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Witaj
Imię me to Wiktoria :wink:
Co do Twoich kwiatów brak mi słów same piękności Epikatleja plicaboa powaliła Mnie swoją urodą ;:215 ;:167 Peloric uroczy (nie wiem czy to dobre słowo ale jakoś tak mi się kojarzy, fajne cukierkowe kolory) Vanda fajne zbliżenie z jej wielkim "nosem" ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

;:oj ;:oj ale sliczny kolor ma Twoja Epikatleja. Gratuluje kwitnienia ;:180
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kamilko jak zawsze pokazujesz super cudowne rośliny :) tak cudne że trudno wybrać tę NAJ :)
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Witaj Kamilko,

Ale u Ciebie kwitnień, kolorków! Te pomarańcze i fiolety- rewelacja.
Gratuluję przede wszystkim kwitnienia vandy; wyobrażam sobie jaka to musi być radość (zresztą trochę też wiem :wink: ale na taką jedną moją czekam już ponad 4 lata i powoli przestaję wierzyć, że ona kiedyś zakwitnie i złość mnie bierze- gdyby nie kasa i wkład czasu...).

Gratuluję wspólnych małżeńskich ;:167 2 lat- już dwa, ale ten czas leci!
Pokaż koniecznie czym to uczciłaś, bo strasznie jestem ciekawa :wink:

P.S. Z chorobą już jesteś zupełnie na czysto, nic nie zostało? [U mnie wciąż jeden z ciemnymi wgłębieniami na każdym nowym liściu, ale się nie przenosi, a stoi otoczony całą grupką zdrowych storczyków. Hmm.. No to stoi, bo pikny i mi go żal]

Pozdrawiam cieplutko! ;:3
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Witaj Kamilo
Prezentujesz wspaniałe kwitnienia ;:oj
Jakbym miała wybrać tego najpiękniejszego to-wszystkie ;:224 :;230
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kamilo piękne kwitnienia, nie będę wymieniać, bo podobają mi się wszystkie ;:108 Serdecznie zazdroszczę kwitnienia vandy bo coraz bardziej mi się podobają te storczyki :) Epikatleja ma przepiękne kolory! ;:oj Miniaturki też śliczne, zwłaszcza peloric :wink: czekam na kolejne fotki ;:168
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kochani, wpadam do Was na moment, bo jak zawsze czas mnie goni...

Tomku/furious- wspomniany przez Ciebie żółtek, to wyblaknięty pomarańczek, ale dzięki- też go lubię!

Wiktorio/Karnova- dzięki! Cukierkowa miniatura była do niedawna moim nrem jeden w kolekcji. Przed dosłownie chwilą została zdetronizowana, ale o tym za chwilę :)

Marto/marta325- dzięki! Nie na darmo E. plicaboa jest moją ulubienicą :)

Celinko/trzynastka- eee, zawsze to nie. W sumie to nie bardzo mam się czym chwalić- gdy oglądam niektóre kolekcje to zastanawiam się co ja robię na tym forum :roll:

Agnieszko/Agita- kochana, Ty się wcale do mnie nie odzywasz! :wink: Dziękuję za miłe słowa, rzeczywiście vandziora zrobiła mi niespodziankę i przyznam, że wiosną dałam jej nieme ultimatum- albo zakwitnie, albo zmieni właściciela. Bo, swoją drogą, jest najbardziej wymagającą z moich storczyków- muszę ją wciąż namaczać i do tego wyłazi z wazonu. Gdyby do tego dołożyć przewidywany brak miejsca dla nie za jakieś 2-3 lata- to się samo przez się rozumie, że bez kwitnienia długo by miejsca u nas nie zagrzała.

Agnieszko, o chorobie, mam nadzieję, mogę zapomnieć- choć nadal się strasznie jej boję. Ostatnio przybyło u nas sporo Phal. i obawiam się, że kiedyś historia może się powtórzyć. W skrócie Ci powiem, że dziś nie żałuję, iż wywaliłam z zimną krwią większość chorych, a te najlepiej wyglądające wzięłam do pracy Mamy. Dziś już nie ma śladu po nich, oprócz mnóstwa wzruszających, jakby nie było, zdjęć ;(

Kamilo/kamikami26- dzięki :) Ale powiem Ci, że ja mam kilka ulubionych, szczególnie to są te, które akurat kwitną!

Aniu/Dufin- dziękuję! Zaraz cosik pokażę :)

Mój nr 1 wśród storczyków (aktualny :) )
Phal. bellina- wymarzony, wyczekiwany :) Jest u mnie od wiosny, niedługo po przybyciu do nas pokazał się pęd- a teraz zachwyca gości i pięknie pachnie!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomęczę Was jeszcze zachodnim parapetem, ale odgrzewać jajecznicy nie będziemy- bo nastąpiły tu pewne zmiany. Ogólnie stężenie storczyków wzrosło o jakieś 20% :)
Obrazek

Przybył biały Phal. uprawiany w szkle- jest u mnie od 2 lat (chyba), od początku czyli od małego keiki siedzi w naczyniu bez odpływu- pierw był to kubeczek po deserku, później zasłużył na prawdziwy, "dorosły" wazon :) Lubię go, bo ma ogromne kwiaty!
Jak Wam się podoba?
Obrazek

Tu kolejny "białas"- multiflora- ostatnio niezwykle produktywny! Pewnie wdzięczny za to, ze go przed rokiem uratowałam z biedronkowej półki. Na starym pędzie ma 3 keiki, z których jeden ma pędzik, a do tego wypuścił nowy.
Obrazek
Tu może lepsze jego zdjęcie:
Obrazek

I kolejny biały Phal., to już epidemia chyba- rocznicowy od Piotrka :) Zobaczyłam go i oniemiałam- P. pewnie pomyślał, ze zaniemówiłam z radości, a ja pomyślałam: "gdzie to do ch..y ciężkiej zmieszczę?"
Obrazek

Obrazek

Dziękuję za wizytę, kochani! ;:196 ;:196
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
maqa
500p
500p
Posty: 812
Od: 26 lut 2012, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Phal. bellina piękny ;:oj też go szukam :)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Magdo, dzięki! Ja znalazłam w sklepie internetowym :) Napiszę Ci PW :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kamilko śliczny ten Twój zachodni parapet, a ten białasek zakeikowany marzenie ;:167 bardzo zapracowana to roślinka. Dobrze ze chorobę storczyków masz już za sobą i oby się wiecej dziadostwo nie przyplątało
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kamilko! ;:oj Ty to potrafisz zaskoczyć.. długo cisza a później same piękności jeden za drugim :D od dawna jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji, jesteś jednym z moich idoli ;:131 ;:196

Phal. bellina przepiękna ;:167 szkoda, ze ja zdecydowałam się na małą sadzonkę, będę dłuuugo czekać, a kwiaty takie piękne :lol: Trzymasz swoje botaniki w samej korze czy z dodatkiem mchu?

Możesz w kilku zdaniach napisać jak pielęgnujesz falka w szkle? Woda jest zawsze na dnie naczynia czy uzupełniasz gdy odparuje? Robisz tradycyjne kąpiele "po brzeg" czy tylko ta woda? :wink:

Multiflorka wygląda cudownie, jestem oczarowana ilością keiki, które na dodatek kwitną ;:224 Twój rocznicowy równie piękny, taki dorodny ;:oj
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”